Windows 8 umožňuje prohlížeči třetí strany nahradit Internet Explorer v prostředí Metro — kromě Windows RT. Google Chrome můžete v Metro používat už dnes a Firefox pro Metro je na cestě.

Po vydání Windows 8 bude změna prohlížeče Metro stejně jednoduchá jako instalace Firefoxu nebo Chrome a jeho nastavení jako výchozího prohlížeče. Získání Firefoxu pro Metro v tomto okamžiku by vyžadovalo jeho vlastní kompilaci.

Stahování Chrome pro Metro

Chcete-li nastavit Google Chrome jako výchozí prohlížeč v Metro, musíte si stáhnout kanál 淒ev pro verzi Chrome pro Windows ze stránky Google Chrome Release Channels.

Práce na integraci Firefoxu Metro pokračují. V tuto chvíli se mi nepodařilo zprovoznit žádné ze současných sestavení větve 揺lm v Metru. Pokud si opravdu chcete hrát s Firefoxem pro Metro a pomoci, můžete se podívat na stránku Integrace systému Windows 8 na wiki Mozilla, kde najdete pokyny pro vlastní kompilaci, nikoli pro slabé povahy!

Aktivace prohlížeče v metru

V Metru bude k dispozici pouze váš výchozí prohlížeč. Jinými slovy, pokud nastavíte Google Chrome jako výchozí prohlížeč, ztratíte přístup k verzi Metro aplikace Internet Explorer. Pokud Internet Explorer zůstane vaším výchozím prohlížečem, nebudete moci používat Metro verzi Google Chrome, i když je nainstalovaná.

reklama

Po instalaci budete vyzváni k nastavení Chrome jako výchozího prohlížeče. Klikněte na tlačítko Další a v seznamu vyberte Google Chrome.

Toto nastavení můžete později změnit v okně Výchozí programy. Na úvodní obrazovce zadejte Výchozí programy a stisknutím klávesy Enter ji otevřete. V okně Výchozí programy vyberte odkaz Nastavit výchozí programy.

Vyhledejte v seznamu Google Chrome a klikněte na možnost Nastavit tento program jako výchozí. Chcete-li znovu povolit Internet Explorer jako výchozí prohlížeč Metro, vyberte v tomto okně Internet Explorer a nastavte jej jako výchozí prohlížeč.

Používání nového prohlížeče metra

Po nastavení prohlížeče jako výchozího si všimnete, že se jeho ikona na úvodní obrazovce změnila na speciální Metro verzi. Ikona Metro v Internet Exploreru se změní na ikonu na ploše a po kliknutí spustí desktopovou verzi Internet Exploreru. Pokud spustíte Google Chrome z plochy, spustí se verze pro stolní počítače namísto verze Metro.

V současné době používá Metro verze Google Chrome stejné rozhraní jako verze pro stolní počítače, ale s rozhraním na celou obrazovku. Google říká, že před vydáním Windows 8 budou „vyhlazovat uživatelské rozhraní na Metru a vylepšovat dotykovou podporu. (Zdroj) Přesto je zajímavé, jak blízko se Google drží desktopové verze, rozhraní, které také vypadá podobně na tabletech Android ve srovnání s Microsoftem jsou drastické změny rozhraní mezi desktopovými a Metro-styl verze Internet Exploreru.

Chrome pro Metro je integrován s ovládacími tlačítky, takže můžete umístit ukazatel myši na pravý horní nebo dolní roh obrazovky a používat standardní možnosti ovládacích tlačítek. Můžete například použít ovládací tlačítko Nastavení pro přístup k nastavení Chrome nebo ovládací tlačítko Sdílet pro sdílení odkazů z Chromu s jinými aplikacemi, jako je aplikace Mail.

reklama

Chrome také podporuje funkci Metro檚 snap, takže ji můžete používat vedle sebe s jinou aplikací Metro.

Pokud najdete chybu ve verzi Metro Chrome pro Windows 8, Google vám doporučuje, abyste nahlásili chybu.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
  • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google