Zoom nabízí nástroje, které vám pomohou, aby se vaše virtuální schůzky co nejvíce podobaly skutečnému životu. Jedním z nástrojů, který může pomoci při spolupráci, je funkce „Whiteboard“. Tabule Zoom Whiteboard je skvělá pro ilustraci nápadů a může být velmi užitečná.

Funkce Whiteboard je v podstatě to, co napovídá její název. Podobně jako při použití fyzické tabule na schůzce, Zoom’s Whiteboard je místem, kde můžete čmárat, označovat dokumenty a anotovat kresby.

Možnost vytvořit tabuli je k dispozici s aplikací Zoom pro Windows, Mac, Linux, iPad a Android. Bohužel v době psaní tohoto článku můžete kreslit na tabuli pouze pomocí aplikace pro iPhone.

Obsah

  • Jak povolit tabuli přiblížení
  • Jak používat tabuli přiblížení
  • Jak spolupracovat na tabuli Zoom

Jak povolit tabuli přiblížení

V první řadě budete moci používat Whiteboard pouze v případě, že organizátor schůzky umožňuje sdílení obrazovky. Organizátoři to mohou udělat tak, že během schůzky vyberou „Zabezpečení“ a zaškrtnou „Sdílet obrazovku“.

povolit sdílení obrazovky

A je to. Tabule je jednoduše jednou z možností v nabídce „Sdílet obrazovku“. Nyní budou moci všichni účastníci schůzky používat funkci anotace.

PŘÍBUZNÝ: Jak nastavit schůzku Zoom

Jak používat tabuli přiblížení

Nyní, abyste mohli skutečně používat tabuli, budete se muset připojit ke schůzce. Jakmile budete ve videohovoru, vyberte zelené tlačítko „Sdílet obrazovku“. Na Androidu tlačítko jednoduše říká „Sdílet“. Na iPadu tlačítko říká „Sdílet obsah“.

klikněte na tlačítko sdílení obrazovky

reklama

Dále uvidíte všechny dostupné obrazovky, které můžete sdílet. Ten, který chceme, je „Whiteboard“ nebo „Share Whiteboard“.

vyberte Tabuli

Ve verzích pro stolní počítače budete muset po výběru možnosti „Tabule“ kliknout na „Sdílet“.

klikněte na Sdílet na ploše

Whiteboard Zoom se nyní otevře na prázdné bílé místo. Panel nástrojů v horní části obrazovky obsahuje všechny nástroje pro kreslení a poznámky.

prostor na tabuli a panel nástrojů

Jedna věc, kterou je třeba zdůraznit, je tlačítko „Uložit“. Použijte toto k uchování kopie Whiteboardu, až budete hotovi.

uložit tabuli

Až skončíte s používáním tabule na schůzce Zoom, vyberte červené tlačítko „Zastavit sdílení“, které se bude nacházet někde na obrazovce.

stop share pro zavření tabule

Jak spolupracovat na tabuli Zoom

Tabule funguje skvěle i jako nástroj pro spolupráci. Když tabuli používá někdo jiný, můžete na ni kreslit nebo přidávat poznámky. To lze provést se všemi klienty Zoom.

reklama

V aplikacích pro Windows, Mac a Linux vyberte „Možnosti zobrazení“ z plovoucí nabídky sdílení obrazovky.

vyberte možnosti zobrazení

Poté vyberte „Anotovat“.

vyberte anotaci

V aplikaci pro iPhone, iPad nebo Android klepněte při prohlížení něčí tabule na tlačítko tužky.


Nástroj Whiteboard je docela výkonný a může být velmi užitečný při virtuálních schůzkách Zoom, kdy je těžké věci vysvětlit verbálně. Požádejte svého organizátora schůzky, aby to povolil, až budete příště na schůzce.

PŘÍBUZNÝ: Jak se připojit ke schůzce Zoom

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
  • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?