Vyhledávání Spotlight není jen pro počítače Mac. Výkonné vyhledávání na webu a v zařízení stačí rychle přejet prstem z domovské obrazovky iPhonu nebo iPadu. Je to pohodlný způsob, jak spouštět aplikace, prohledávat web, provádět výpočty a dělat další věci.

Spotlight existuje již nějakou dobu, ale právě v iOS 9 se stal mnohem výkonnějším. Nyní dokáže prohledávat obsah ze všech aplikací na vašem zařízení – nejen z vlastních aplikací Apple – a poskytuje návrhy ještě předtím, než začnete hledat.

Přístup k Spotlight Search

PŘÍBUZNÝ: Jak používat Spotlight macOS jako šampión

Pro přístup k vyhledávacímu rozhraní Spotlight přejděte na domovskou obrazovku iPhonu nebo iPadu a přejeďte prstem doprava. Rozhraní vyhledávání Spotlight najdete vlevo od hlavní domovské obrazovky.

Můžete se také dotknout některého místa v mřížce aplikací na libovolné domovské obrazovce a přejet prstem dolů. Když táhnete dolů k vyhledávání, uvidíte méně návrhů – pouze návrhy aplikací.

Proaktivní Siri

Od iOS 9 nabízí Spotlight návrhy na nedávný obsah a aplikace, které byste mohli chtít použít. Jde o součást plánu Applu přeměnit Siri na asistenta ve stylu Google Now nebo Cortany, který poskytuje informace, než se zeptáte.

reklama

Na obrazovce Spotlight uvidíte doporučení pro kontakty, které byste mohli chtít kontaktovat, a aplikace, které byste mohli chtít použít. Siri používá faktory, jako je denní doba a vaše poloha, aby odhadla, co byste mohli chtít otevřít.

Uvidíte také rychlé odkazy k nalezení potenciálně užitečných míst v okolí – například Večeře, Bary, Nákupy a Plyn. To využívá databázi polohy Yelp a přenese vás do Apple Maps. Ty se také liší v závislosti na denní době.

Návrhy také obsahují odkazy na nejnovější zprávy, které se otevřou v aplikaci Apple News.

To je novinka v iOS 9, takže očekávejte, že Apple v budoucnu přidá mnohem více proaktivních funkcí.

Hledání

Jednoduše klepněte na vyhledávací pole v horní části obrazovky a začněte psát, abyste mohli hledat, nebo klepněte na ikonu mikrofonu a začněte mluvit, abyste mohli vyhledávat svým hlasem.

Spotlight prohledává různé zdroje. Spotlight využívá vlastní službu návrhů Spotlight společnosti Bing a Apple k poskytování odkazů na webové stránky, umístění na mapě a další věci, které byste mohli chtít vidět při vyhledávání. Prohledává se také obsah poskytovaný aplikacemi na vašem iPhonu nebo iPadu, počínaje iOS 9. Použijte Spotlight pro vyhledávání vašich e-mailů, zpráv, hudby nebo prakticky čehokoli jiného. Prohledává také aplikace nainstalované ve vašem zařízení, takže můžete začít psát název aplikace a klepnutím na ni ji spustit, aniž byste někde na domovské obrazovce nacházeli ikonu této aplikace.

reklama

Zapojte výpočet, abyste získali rychlou odpověď, aniž byste museli otevírat aplikaci Kalkulačka, nebo začněte psát jméno kontaktu a získejte možnosti pro rychlé volání nebo psaní SMS. Se Spotlight toho můžete dělat mnohem víc – zkuste jiná vyhledávání.

Vyhledejte něco a uvidíte také odkazy na „Hledat na webu“, „Hledat v App Store“ a „Hledat v mapách“, což vám umožní snadno hledat něco na webu, v Apple App Store nebo Apple Maps, aniž byste museli nejprve otevřít webový prohlížeč. , obchod s aplikacemi nebo Apple Maps.

Přizpůsobení vyhledávání Spotlight

Rozhraní Spotlight si můžete přizpůsobit. Pokud se vám nelíbí funkce návrhů Siri, můžete tyto návrhy zakázat. Můžete také ovládat, které aplikace Spotlight vyhledává, čímž zabráníte zobrazení výsledků vyhledávání z určitých aplikací.

PŘÍBUZNÝ: Jak zakázat vyhledávání na webu Spotlight na Macu, iPhonu a iPadu

Chcete-li to upravit, otevřete aplikaci Nastavení, klepněte na Obecné a klepněte na „Vyhledávání Spotlight“. Zapněte nebo vypněte „Návrhy Siri“ a v části „Výsledky vyhledávání“ vyberte aplikace, pro které chcete vidět výsledky vyhledávání.

V seznamu zde uvidíte dva „speciální“ typy výsledků. Jsou to „Bing Web Search“ a „Spotlight Suggestions“. Ty řídí výsledky vyhledávání na webu, které jednotlivé aplikace neposkytují. Můžete je povolit nebo ne.

reklama

Ne každá aplikace poskytne výsledky vyhledávání – vývojáři musí své aplikace aktualizovat pomocí této funkce.


Vyhledávání Spotlight není extrémně konfigurovatelné, kromě pouhého výběru aplikací a typů výsledků vyhledávání, které chcete vidět. Je navržena tak, aby fungovala jako vyhledávací funkce Google nebo Microsoftu, jen inteligentně funguje tak, aby poskytla nejlepší odpověď na cokoli, co hledáte, bez velkého šťourání.

Obrazový kredit: Karlis Dambrans na Flickru

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Co je trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku