Ačkoli Discord nemá moderní rodičovskou kontrolu, aplikace má několik funkcí, které můžete použít k omezení komunikace od nežádoucích stran a blokování obsahu označeného jako nevhodný. Udržujte své děti v bezpečí při hraní online s přáteli pomocí těchto jednoduchých kroků.

Jak blokovat explicitní obsah ve službě Discord

V aplikaci Discord otevřete nabídku Nastavení kliknutím na ikonu ozubeného kola vlevo dole vedle svého uživatelského jména a avatara.

Nastavení Discord

Vyberte kartu „Soukromí a bezpečnost“ na levé straně okna. Poté v části „Safe Direct Messaging“ zaškrtněte políčko „Keep Me Safe“. Povolení této funkce zajistí, že veškerý obsah bude zkontrolován a odfiltrován, pokud je identifikován jako explicitní nebo nevhodný.

Discord Safe DM

Jak blokovat nežádoucí komunikaci v nesouladu

Na stejné kartě „Soukromí a bezpečnost“ (Nastavení > Soukromí a bezpečnost) přejděte dolů na „Výchozí nastavení ochrany soukromí na serveru“. Toto nastavení vypněte, pokud chcete lidem na serveru zabránit v přímém zasílání zpráv vám nebo vašemu dítěti. Stále můžete komunikovat veřejně v textových a hlasových chatovacích místnostech na serveru.

Zobrazí se výzva s dotazem, zda chcete také blokovat DM od lidí na existujícím serveru. Vyberte „Ano“ nebo „Ne“ v závislosti na vašich preferencích.

Discord Server Privacy Defaults

reklama

Zůstaňte na kartě „Soukromí a bezpečnost“ a přejděte dolů na „Kdo si vás může přidat jako přítele“. Zrušte výběr všech možností, abyste zabránili komukoli, aby vám snadno posílal zprávy, a zároveň vám umožní chatovat na veřejných kanálech.

Rozpor, kdo může přidat

Jak zapnout dvoufaktorovou autentizaci v Discordu

Jako poslední opatření pro rodiče můžete lépe regulovat používání Discordu povolením dvoufaktorové autentizace (2FA)(Aktualizovat odkaz před zveřejněním). To bude vyžadovat propojení svého účtu Discord se smartphonem a zabrání tomu, aby se kdokoli přihlásil bez spontánně vygenerovaného kódu.


I když je nešťastné, že důvtipní uživatelé jakéhokoli věku mohou tyto funkce vždy vypnout, určitě dokážou omezit některé nekalé aktivity a přitom se soustředit na mluvení při hraní. Oficiální Parent’s Guide to Discord může být důležitým zdrojem, který vám a vaší rodině pomůže vychutnat si zdravý zážitek z oblíbené VoIP aplikace.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu