Když se zaregistrujete k sestavení Insider Preview, systém Windows vás upozorní, že „možná“ budete muset přeinstalovat systém Windows, abyste se vrátili ke stabilní verzi systému Windows. Ale to je nejhorší scénář a existují i ​​​​jiné způsoby, jak se dostat z cesty Insider Preview.

Přepněte ze sestav Insider Preview na novou stabilní sestavu

PŘÍBUZNÝ: Měli byste používat Windows 10 Insider Previews?

Pokud jste používali Insider Preview, máte možnost opustit program Insider Preview a vrátit se ke stabilní verzi Windows 10, když se testovaná sestava stane stabilní.

Řekněme například, že jste se přihlásili do programu Insider Preview před vydáním aktualizace Windows 10’s Anniversary Update. Když byla 2. srpna 2016 konečně vydána Anniversary Update, stala se součástí stabilního sestavení – neboli „aktuální větve“. Protože Microsoft krátce poté nevydal žádné nové sestavení Insider Preview, větev Insider Preview a Current byly stejné – a bez problémů jste mohli přejít na stabilní.

Pokud chcete opustit stopu Insider Preview, až se sestavení Windows 10, které testujete, ustálí, dávejte pozor, až do vašeho zařízení dorazí konečná stabilní verze. To by mělo být těžké přehlédnout, pokud sledujete vydání systému Windows. Microsoft oznámí konečné datum vydání a bude také oznámeno v tisku.

Aktuální verzi systému Windows ve svém zařízení můžete zkontrolovat v části Nastavení > Systém > O aplikaci. Ověřte, že číslo „sestavení OS“ odpovídá číslu nejnovější stabilní sestavení poskytnuté společností Microsoft. Aktuální čísla stabilních sestavení najdete na webu Microsoftu.

reklama

Pokud je aktuální sestavení na vašem zařízení stejné jako aktuální stabilní sestavení na webu Microsoftu, můžete přejít do Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Program Windows Insider a pomocí tlačítka „Zastavit sestavování náhledu Insider“ se odhlásit z Insider Previews.

Klikněte na možnost „Potřebujete úplně přestat dostávat sestavení Insider?“ link topt out. Zůstanete na aktuálním sestavení Windows 10, dokud nedorazí nové stabilní sestavení, nebo dokud se znovu nepřihlásíte do Insider Previews.

Tento odkaz vám umožňuje odhlásit se pouze v případě, že používáte stabilní sestavení. Klikněte na něj, když nepoužíváte stabilní sestavení, a místo toho budete přesměrováni na webovou stránku společnosti Microsoft s dalšími informacemi o tom, kdy se můžete odhlásit.

Vrátit se brzy po povolení zasvěcených náhledů

PŘÍBUZNÝ: Jak vrátit zpět sestavení a odinstalovat aktualizace v systému Windows 10

Pokud jste se právě připojili k programu Insider Preview v posledních 10 dnech, možná se budete moci „vrátit“ ke stabilní verzi Windows 10.

Chcete-li zkontrolovat, zda to můžete udělat, přejděte do Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Obnovení. Klikněte na tlačítko „Začít“ pod „Vrátit se k dřívějšímu sestavení“, pokud je k dispozici.

reklama

Po návratu přejděte do Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Program Windows Insider a řekněte systému Windows, aby vám přestal poskytovat sestavení Insider Preview.

Pokud zde neexistuje způsob, jak trvale zakázat sestavení Insider Preview, je to proto, že jste přešli z jednoho sestavení Insider Preview na starší sestavení Insider Preview. Chcete-li se odhlásit, budete muset přeinstalovat Windows 10.

Pokud vše ostatní selže: Přeinstalujte Windows 10

PŘÍBUZNÝ: Jaký je nejlepší způsob zálohování počítače?

Pokud od vašeho přihlášení do programu Insider Preview uplynulo více než 10 dní a neexistuje žádná stabilní verze Windows 10, která by měla brzy dorazit, neexistuje snadný způsob, jak se odhlásit bez přeinstalace Windows 10 na vašem PC (nebo čekání, dokud nebude stabilní verze stavba vyjde).

Varování: Tím se vymažou soubory ve vašem počítači. Nezapomeňte nejprve zálohovat důležité soubory. Tím se také vymažou nainstalované programy a vrátí se všechny změny nastavení systému, takže budete muset znovu nainstalovat software a změnit nastavení systému.

Až budete mít vše zazálohované a připravené na přeinstalaci systému Windows, přejděte na web společnosti Microsoft pro stažení Windows 10. Klikněte na odkaz „Stáhnout nástroj nyní“ a spusťte stažený soubor „MediaCreationTool.exe“.

Projděte průvodce instalací systému Windows 10 a vyberte možnost „Upgradovat tento počítač nyní“. Nástroj stáhne stabilní verzi Windows 10 od společnosti Microsoft a přistoupí k její instalaci na váš počítač, čímž nahradí nestabilní verzi Windows 10.

Po dokončení procesu instalace budete mít novou instalaci nejnovější stabilní verze Windows 10.

reklama

Poté se nebudete muset z programu Insider Preview odhlásit. Windows 10 nezačne znovu přijímat sestavení Insider Preview, pokud se pokusíte je povolit.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?