Jak přidat časové razítko do fotografií na Androidu

Chtěli jste někdy vložit časová razítka na obrázky, které jste pořídili telefonem Android? V tomto článku diskutujeme o několika aplikacích, které vám mohou pomoci přidat časová razítka k fotografiím nebo obrázkům, které pořídíte na svém zařízení Android.

Pokud někdo z vás měl fotoaparát před tím, než se objevily digitální, možná jste si všimli ne tak jemného časového razítka na snímcích, které pořídil. To platilo i pro videokamery a lidem to pomohlo přesně vědět, kdy byl snímek pořízen. Digitální fotoaparáty ukládají tyto informace a mnohem více jako data EXIF ​​do obrazového souboru. Časové razítko na fotkách proto pomalu mizelo a málokomu opravdu nechybí. I když to některým chybí a zatímco EXIF ​​data jsou snadno dostupná, stále to není tak snadné jako čtení z časového razítka v rohu.

Smartphony jsou v dnešní době pro většinu lidí oblíbeným digitálním fotoaparátem a pokud jde o kvalitu fotoaparátu, ušly dlouhou cestu. Více než na hardwaru závisí fotografování smartphonem na softwaru a zpracování obrazu. Tato softwarová magie umožnila malým senzorům na telefonech vytvářet umělé efekty bokeh, automaticky detekovat vhodná nastavení fotoaparátu na základě osvětlení a objektu a v některých případech dokonce přidávat vodoznaky. Většina telefonů však uživatelům neposkytuje možnost přidat k pořízeným fotografiím časové razítko.

Pokud to chcete udělat, máte jen několik možností. Po pořízení můžete fotografii upravit a ručně k ní přidat čas a datum, což je tak nepraktické, jak to zní. Druhou možností, mnohem jednodušší, je stáhnout si aplikaci třetí strany, která to udělá za vás. I s aplikacemi máte několik možností. Časové razítko můžete buď přidat hned, když pořídíte obrázek, nebo můžete ručně vybrat obrázky z galerie a nechat aplikaci označit vybrané obrázky časovým razítkem načtením jejich EXIF ​​dat.

Don檛 Miss: 5 nejlepších aplikací pro Android pro přidání efektů rozostření do fotografií

Fotoaparát PhotoStampPhotoStamp Nastavení fotoaparátuPřidejte časové razítko do obrázků na Androidu

Jak název napovídá, Fotoaparát PhotoStamp je aplikace pro fotoaparáty třetí strany, což znamená, že má kolem hledáčku své vlastní rozhraní fotoaparátu, které můžete použít k pořizování fotografií, které budou mít časové razítko. Funkce časového razítka je již ve výchozím nastavení povolena a můžete na ní také věci změnit. Chcete-li to provést, klepněte na ikonu Nastavení v pravém horním rohu. Zde můžete změnit Datový formát, Velikost písma, Formát písma, Upravte polohu razítka a změnit Barva razítka.

Existují také další razítka, která můžete přidat místo časového razítka, jako je vlastní podpis, údaje o poloze atd. Pokud chcete přidat časové razítko nebo jakákoli jiná razítka k fotografii, kterou jste již pořídili, můžete to udělat také přechodem do galerie, která je viditelná nalevo od spouště fotoaparátu. Stačí klepnout na ikonu razítka v horní části, když najdete obrázek, který chcete orazítkovat.

Musíte si přečíst: Jak převést obrázky z fotoaparátu na film v systému Android

Následujících několik aplikací nemá vlastní rozhraní fotoaparátu. Místo toho vám umožňují používat vaši oblíbenou aplikaci fotoaparátu k pořizování snímků a přidávání časových razítek později. Proces lze také automatizovat pro každou fotografii, kterou pořídíte. Je to téměř stejně dobré, ne-li lepší než přechod na jinou aplikaci fotoaparátu.

Nastavení automatického razítkapřidat časové razítkopřidáno časové razítko

Auto Stamper je bezplatná aplikace, která dělá, co říká, ale s reklamami je trochu agresivní. Je dobré, že automaticky přidává časová razítka k vašim fotografiím, takže je nemusíte často používat. Jakmile udělíte potřebná oprávnění, AutoStamper ZAPNUTO přepínač je již zapnutý. Čas schůzky jsou výchozí volbou i pro razítko, takže můžete začít. Pokud potřebujete změnit místo na razítko, podpis nebo logo, můžete to udělat. Nastavení lze otevřít ze šuplíku postranní nabídky přejetím od levého okraje obrazovky nebo klepnutím na tlačítko nabídky v levém horním rohu.

Výběr editora: 5 nejlepších nejtěžších her pro zařízení Android

Bezplatná verze aplikace vám umožňuje změnit datum Formát a Písmo Velikost v nastavení. Pro více možností si musíte aplikaci zakoupit. Kdykoli pořídíte nový obrázek z jakékoli aplikace fotoaparátu, funkce Auto Stamper novou fotografii detekuje a během několika sekund byste měli vidět zprávu s přípitkem, která značí, že vybrané razítko bylo přidáno.

Fotoaparát s časovým razítkemPřidejte časové razítko k fotografiiČasové razítko Nastavení fotoaparátu

Jedná se o placenou aplikaci, ale za minimální cenu, kterou za ni zaplatíte, získáte dostatek funkcí. Je to mnohem propracovanější aplikace, která vám nejen umožní přidat časové razítko, ale také libovolný vlastní text, který chcete k obrázkům. Přesně po otevření aplikace vám nabídne spoustu stylů, ze kterých si můžete vybrat. Jakmile tak učiníte, můžete upravit polohu časového razítka, jeho barvu, styl písma, velikost písma, přidat text pod něj atd. Pokud raději chcete, aby aplikace automaticky přidala časové razítko ke každému snímku, který pořídíte, může to udělat také. Vše, co musíte udělat, je přistupovat k nastavení ze šuplíku boční nabídky.

V Nastavení zapněte přepínač pro Automaticky použít časové razítko na novou fotografii. Pod tím můžete zvolit zobrazení textu pod časovým razítkem, formát data atd. Můžete také Přidejte vodoznak do více obrázků z vaší galerie najednou. Protože se jedná o aplikaci věnovanou pouze časovým razítkům, neumožňuje vám přidávat další druhy razítek.

Číst dále: 25 skrytých nastavení systému Android a tajných funkcí

Sdílení obrazovky v Samsungu

Leave a Comment