Snímače otisků prstů byly na některých modelech notebooků možností zhruba tak dlouho, dokud tento koncept existoval, ale vždy byly tak nějak svérázné a zapomenutelné. Pak přichází Apple, který to nejen zdokonaluje, ale dělá z něj funkci, kterou musíte mít.

Apple představil Touch ID s iPhone 5S v roce 2013 a rychle se ukázalo, že je to nepostradatelná funkce. Díky integraci přímo do tlačítka Home je naprosto přirozené odemykat zařízení, stahovat aplikace nebo nakupovat pouhým dotykem prstu.

Když poprvé nastavujete své nové zařízení iOS (Touch ID je k dispozici na telefonech 5S, iPhone 6 a iPhone 6 Plus, iPad Air 2 a iPad Mini 3), budete požádáni o nastavení otisku prstu kromě čtyř číselný PIN, který pak můžete použít k odemknutí zařízení, použít místo svého Apple ID v App Store nebo nakupovat pomocí Apple Pay. Funguje to velmi dobře, ale postupem času jsme zjistili, že jeden prst prostě nestačí.

Možná zjistíte, že jsou chvíle, kdy nemáte k dispozici jeden prst. Možná něco píšete a potřebujete rychle odemknout svůj iPhone nebo iPad, abyste něco zkontrolovali, a nechcete se rušit odkládáním pera. Nebo možná sdílíte iPad se svou drahou polovičkou a oni chtějí také používat Touch ID. Existuje mnoho platných scénářů, kdy byste chtěli se senzorem Touch ID použít jiný prst.

Naštěstí to Apple předvídal, protože iOS vám umožňuje přidat do zařízení tolik otisků prstů, kolik chcete.

Dejte svému zařízení prsty

Otevřete Nastavení na svém zařízení, klepněte na „Touch ID & Passcode“ a zadejte svůj přístupový kód.

reklama

Protože jste přidali pouze jeden otisk prstu, uvidíte jej v části „Otisky prstů“. Na tomto snímku obrazovky jsme již zaregistrovali čtyři další otisky prstů. Chcete-li přidat další otisk prstu, klepněte na „Přidat otisk prstu“.

Musíte své zařízení naučit rozpoznávat nový otisk prstu. Pevně ​​stiskněte, ale neklikejte na tlačítko Domů. Držte prst nehybně (pokud s ním pohnete, budete vynadáno), dokud nedostanete pokyn ke zvednutí. Během první fáze bude přístroj skenovat masité části vašeho prstu a poté během druhé fáze bude skenovat periferní oblasti.

Po dokončení se zobrazí následující potvrzení.

Touch ID netuší, které nebo čí prsty přidáváte, takže je jednoduše pojmenuje „Finger #“. Prst 1 bude ten, který jste na zařízení původně nastavili, takže si ho snadno zapamatujete, ale pokud přidáte několik dalších, může to být trochu matoucí.

V nastavení Touch ID položte prst na snímač a související otisk prstu zešedne.

Pokud klepnete na každý otisk prstu, můžete je přejmenovat na něco snáze rozpoznatelného. Všimněte si také, že můžete klepnout na „Smazat otisk prstu“ a odstranit jej z jakéhokoli důvodu, například pokud jste přidali někoho jiného a nechcete, aby již měl přístup k zařízení.

reklama

Je důležité si pamatovat, že bez hesla obvykle nemůžete na zařízení provádět velké změny. Například pokaždé, když restartujete zařízení, budete muset použít svůj přístupový kód, než budete moci zařízení znovu odemknout. Pokud tedy zařízení sdílíte s ostatními, existuje větší motivace zaregistrovat jejich prst, než sdílet svůj přístupový kód.

Můžete také vypnout Touch ID úplně nebo pro jednotlivé funkce, což je perfektní, pokud nechcete, aby někdo s přístupem prováděl neoprávněné nákupy pomocí Apple Pay nebo prostřednictvím ITunes a App Store.

Je pravda, že ti z nás, kteří používají novější zařízení se systémem iOS, jsou Touch ID docela zaujati a doufáme, že je Apple nakonec integruje do svých notebooků.

Je snadné to cynicky odmítnout jako neoriginální trik, který slouží pouze k prodeji dalších produktů Apple, ale i po několika použitích (už žádné zadávání hesla, kdykoli si chcete stáhnout aplikaci) to pravděpodobně shledáte stejně nepostradatelným jako my. . Skutečnost, že můžete přidávat, přejmenovávat a odstraňovat prsty, z něj dělá užitečnější a rozumnější doplněk k mobilním zařízením Apple.

To znamená, že vás zveme na vaše komentáře a dotazy k tomuto tématu. Naše diskusní fórum je otevřené a vždy nás rádi uslyšíme.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
  • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?