Ruth Black/Shutterstock.com

Není nic horšího, než zapomenout na narozeniny někoho, na kom vám záleží. Chcete-li zajistit, že tyto důležité dny uvidíte, můžete do Kalendáře Google přidat narozeniny. Pokud se je rozhodnete skrýt nebo později odstranit, je to stejně jednoduché.

Poznámka: Podle Googlu aktuálně nemůžete přidávat narozeniny z Facebooku do Kalendáře Google.

Obsah

Přidejte narozeniny do Kontaktů Google
Přidejte narozeniny do Kalendáře Google
Skrýt narozeniny v Kalendáři Google
Odebrat narozeniny z Kalendáře Google

Přidejte narozeniny do Kontaktů Google

Narozeniny, které vidíte v Kalendáři Google, jsou pro vaše Kontakty Google. Nejprve se tedy ujistěte, že kontakty, které chcete zobrazit ve svém kalendáři, jsou ve vašich Kontaktech Google s narozeninami.

Přejděte do Kontaktů Google a přidejte nový kontakt kliknutím na „Vytvořit kontakt“ vlevo nahoře. Chcete-li upravit existující kontakt, klikněte na ikonu tužky napravo od jeho jména v seznamu.

Upravte kontakt v Kontaktech Google

Pod základními informacemi o vašem kontaktu klikněte na „Zobrazit více“.

Klikněte na Zobrazit více

reklama

Poté zadejte jejich datum narození do pole Narozeniny.

Přidejte narozeniny ke kontaktu v Kontaktech Google

Klikněte na „Uložit“ v pravé horní části karty kontaktu.

PŘÍBUZNÝ: Jak přidat narozeniny do kontaktů na iPhone

Přidejte narozeniny do Kalendáře Google

Až budete připraveni zobrazit narozeniny svých kontaktů, navštivte Kalendář Google a přihlaste se. Rozbalte „Moje kalendáře“ na levé straně a zaškrtněte políčko Kontakty. Poté byste měli vidět narozeniny na displeji Kontaktů Google spolu s ikonou narozeninového dortu.

Zaškrtněte políčko Narozeniny

Chcete-li přidat narozeniny do aplikace Kalendář Google na mobilním zařízení, otevřete aplikaci. Poté klepněte na ikonu nabídky vlevo nahoře a zaškrtněte políčko Narozeniny.

V nabídce zaškrtněte políčko Narozeniny

Skrýt narozeniny v Kalendáři Google

Chcete-li skrýt narozeniny ve svém Kalendáři Google, postupujte obráceně. V Kalendáři Google na webu rozbalte na levé straně Moje kalendáře a zrušte zaškrtnutí políčka Kontakty. Měli byste vidět, jak narozeniny zmizí z dohledu.

Zrušte zaškrtnutí políčka Narozeniny

Na svém mobilním zařízení klepněte na ikonu nabídky vlevo nahoře a zrušte zaškrtnutí políčka Narozeniny. Narozeniny vašich kontaktů by měly zmizet.

Zrušte zaškrtnutí políčka Narozeniny v nabídce

Odebrat narozeniny z Kalendáře Google

Možná máte určité kontakty, jejichž narozeniny nechcete vidět ve svém Kalendáři Google. Jak již bylo zmíněno, tento detail pochází z kontaktní karty dané osoby v Kontaktech Google. Chcete-li tedy odstranit jejich narozeniny z kalendáře, musíte je odstranit z jejich kontaktní karty.

reklama

Navštivte Kontakty Google, kliknutím na ikonu tužky upravte kontakt a na kartě klikněte na „Zobrazit více“. Klikněte na X napravo od jejich data narození v poli Narozeniny a klikněte na „Uložit“ vpravo nahoře.

Upravte kontakt v Kontaktech Google

Abyste měli jistotu, že si tyto narozeniny zapamatujete, přečtěte si, jak získat připomenutí narozenin z Asistenta Google.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku
  • › Jak smazat aplikace na iPhone a iPad