Aplikace Microsoft Word usnadňuje přidání tečkované čáry jako oddělovače do dokumentů a existuje několik způsobů, jak to provést. V tomto návodu vám ukážeme, jak na to.

Jak vytvořit tečkovanou čáru pomocí zkratky

Snadný způsob, jak vytvořit tečkovanou čáru v dokumentu aplikace Word, je použít zkratku, kterou můžete zadat do dokumentu a kterou pak aplikace Word automaticky převede na různé typy tečkovaných čar.

Chcete-li použít linkovou zkratku, nejprve otevřete dokument pomocí aplikace Microsoft Word. Dále umístěte kurzor na místo, kam chcete do dokumentu přidat tečkovanou čáru.

Umístěte kurzor někam, chcete-li přidat řádek do okna aplikace Word.

Zadejte do dokumentu třikrát znak hvězdičky („*“).

Přidejte tři hvězdičky do nového dokumentu v okně aplikace Word.

Nyní stiskněte Enter a Word vaše hvězdičky automaticky převede na tečkovanou čáru.

Hvězdičky se v okně Wordu změní na tečkovanou čáru.

reklama

Kromě hvězdiček můžete pro další styly tečkovaných čar použít také následující znaky:

  • tři čárky („—“)
  • tři rovnítka (“===”)
  • tři podtržítka („___“)
  • tři hashe („###“)
  • tři tildy („~~~“)

Nebojte se s nimi experimentovat a uvidíte, který z nich se vám nejvíce líbí. Každý vytvořený řádek můžete také vrátit zpět stisknutím Ctrl+Z na Windows nebo Command+Z na Macu.

A pokud vám tyto automatické vodorovné čáry někdy lezou na nervy, můžete je zcela vypnout v možnostech automatických oprav ve Wordu.

PŘÍBUZNÝ: Jak odstranit automatické vodorovné čáry v aplikaci Word

Jak přidat tečkovanou čáru z přednastaveného tvaru

Microsoft Word nabízí přednastavení pro mnoho tvarů, včetně tečkovaných čar, v mnoha stylech. Chcete-li získat přístup k těmto předvolbám, nejprve otevřete dokument v aplikaci Microsoft Word.

V horní nabídce klikněte na „Vložit“ a poté klikněte na „Tvary“. V rozbalovací nabídce, která se zobrazí, vyberte v části „Čáry“ první styl čáry.

Přidejte řádek z nabídky Tvary v okně Wordu.

Pomocí myši nakreslete do dokumentu čáru. Může to být libovolná délka. Poté se ujistěte, že je vybrán váš nový řádek (jedním kliknutím) a z nabídky v horní části okna aplikace Word vyberte „Formát tvaru“.

Klikněte na "Formát tvaru" na panelu nástrojů.

reklama

Na kartě Formát tvaru v části Styly tvarů klikněte na ikonu Více, která vypadá jako karát směřující dolů a nad ní je vodorovná čára.

Kliknutím na šipku dolů zobrazíte další styly čar.

V nabídce Více vyberte styl tečkované čáry ze seznamu „Předvolby“. Jakmile na něj kliknete, styl se použije na čáru, kterou jste právě nakreslili a vybrali v dokumentu.

Vyberte styl tečkované čáry z předvoleb.

A to je vše! Pokud si to rozmyslíte, nebojte se vrátit změny pomocí Ctrl+Z (Windows) nebo Command+Z (Mac). Veselé kreslení!

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku
  • › Jak smazat aplikace na iPhone a iPad
  • › Jak přizpůsobit poličku na Chromebooku
  • › Jak někoho odblokovat na Snapchatu