Khamosh Pathak

Ovládací centrum na Macu sdružuje všechny systémové ovládací prvky do jedné úhledné rozbalovací nabídky. Existují však některé ovládací prvky, jako jsou výstupy „Wi-Fi“, „Baterie“ a „Zvuk“, ke kterým byste stále měli mít přístup z panelu nabídek.

Uživatelé Maců se systémem macOS Big Sur a novějším mají obě možnosti. Mohou ponechat systémové ovládací prvky v Ovládacím centru a přidávají jakékoli ovládací prvky přímo do lišty nabídek. To zahrnuje nové moduly Control Center, jako jsou „Now Playing“, „Display“, „Accessibility Controls“, „Fast User Switching“ a další.

PŘÍBUZNÝ: Co je nového v macOS 11.0 Big Sur, nyní k dispozici

Existují dva způsoby, jak přidat a odebrat ovládací prvky do panelu nabídek. Ovládací prvek můžete jednoduše přetáhnout nebo můžete použít „Předvolby systému“.

První možnost je mnohem intuitivnější. Chcete-li začít, klikněte na tlačítko „Ovládací centrum“ na panelu nabídek, abyste viděli všechny moduly.

reklama

Nyní klikněte a podržte modul a vyzvedněte jej. Jednoduše přetáhněte ovládací prvek na panel nabídek a umístěte jej na požadované místo. Poté uvolněte kurzor a připněte jej na lištu nabídek.

Přetáhněte ovládací prvek z Ovládacího centra na panel nabídek

Ikony na liště nabídek můžete kdykoli změnit. Stiskněte a podržte klávesu „Command“ na klávesnici a poté přetažením ikon přeuspořádejte.

PŘÍBUZNÝ: Jak změnit uspořádání a odebrat ikony na liště nabídek vašeho Macu

Jakmile je ovládací prvek (nebo, jak jej macOS označuje, modul) přidán do lišty nabídek, stačí kliknout na ikonu a rozbalit ji a zobrazit všechny možnosti.

Odebrání modulu z panelu nabídek je také docela jednoduché. Podržte klávesu „Command“ na klávesnici a přetáhněte ikonu ovládání dolů směrem k ploše. Za sekundu vedle něj uvidíte malou ikonu „x“. Jednoduše pusťte, abyste odstranili ikonu z panelu nabídek.

Přetažením ovládacího prvku z panelu nabídek jej odeberete

Alternativně můžete také použít nabídku „Předvolby systému“ k přidání nebo odebrání modulů na liště nabídek. Klikněte na ikonu „Apple“ v levém horním rohu a poté vyberte možnost „Předvolby systému“.

Vyberte Předvolby systému z nabídky Apple v Big Sur

Nyní vyberte možnost „Dock & Menu Bar“.

Klikněte na Dock & Menu Bar v System Preferences

Zde uvidíte všechny ovládací prvky uvedené na postranním panelu. Vyberte ovládací prvek (např. „Wi-Fi“) a zaškrtnutím možnosti „Zobrazit na liště nabídek“ přidejte ovládací prvek na lištu nabídek. Zrušte zaškrtnutí možnosti odebrat ovládací prvek z panelu nabídek.

Přidejte modul Wi-Fi na lištu nabídek

A ano, toto funguje pro další ovládací prvky, které nejsou dostupné přímo v Ovládacím centru. Můžete přejít do sekce „Další moduly“ a aktivovat možnost „Zobrazit na liště nabídek“ pro moduly „Zkratky usnadnění“, „Baterie“ a „Rychlé přepínání uživatelů“, abyste k nim měli přímý přístup z lišty nabídek.

Zkratky usnadnění v Ovládacím centru na Big Sur

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?