OS X postrádá málo estetické přitažlivosti, ale někdy to prostě chcete změnit. Naštěstí vám bezplatná aplikace s otevřeným zdrojovým kódem umožní vyladit vzhled Docku podle vašich představ.

cDock je malá, nesmyslná aplikace, která se nemusí instalovat a lze ji použít k výměně doku nesčetnými způsoby. Podívejte se na následující snímek obrazovky a můžete vidět, že máte k dispozici několik opravdu užitečných možností.

Z větší části budete chtít použít cDock k aplikaci motivů, které mohou radikálně nebo jemně změnit vzhled vašeho doku. cDock je dodáván s mnoha motivy, nebo si můžete vytvořit vlastní vlastní témata.

Dock můžete například zprůhlednit, což vám umožní jasně vidět, co je za ním.

Nebo to můžete udělat růžově! Opravdu neexistuje žádné omezení, protože cDock má vlastní volbu, takže vzhled svého doku můžete změnit opravdu na cokoliv, co si přejete, dokonce jej můžete stáhnout obrázkem.

reklama

Mnoho funkcí na rozhraní cDock je věcí, které již můžete upravit, ale máte také další možnosti, jako je možnost uzamknout obsah Docku, aby jej nebylo možné přesunout a odstranit.

Můžete také přidat mezerníky aplikací, což jsou v podstatě prázdné dlaždice, což vám umožní rozdělit aplikace do skupin.

mezerník aplikace

Na druhou stranu mezilehlé vložky dokumentů vám umožňují rozmístit své zásobníky a spuštěné aplikace.

Můžete také přidat složku nedávných aplikací, jako například zde s naším zásobníkem posledních aplikací.

Kliknutí pravým tlačítkem (pokud jste z přesvědčování dvoutlačítkovou myší) odhalí možnosti, jak změnit složku posledních na jeden z pěti různých typů.

Možná jste si všimli na předchozím snímku obrazovky možnosti zobrazit pouze spuštěné aplikace. Zní to tak, ať už běží jakékoli aplikace, v Docku se objeví pouze ty.

reklama

Představujeme si, že by to mohlo být užitečné pro omezení zaměření uživatele na malou sadu aplikací, nebo byste to mohli použít jako druh kvazi bezpečnostní funkce, což neznamená, že lidé nemohou používat Spotlight ke spouštění aplikací, ale odrazuje je to od náhodného spouštění jiných aplikací, když používám váš počítač.

A konečně další funkcí, na kterou chceme poukázat, je možnost barevných ikon postranního panelu Finder (Oblíbené). V OS X Mavericks a Yosemite má postranní panel Oblíbené monochromatické ikony, které jsou jednoduché, nenáročné a trochu fádní.

Pokud však chcete změnit ikony na barevném postranním panelu, můžete si je přizpůsobit podle svého, což je obzvláště příjemné oproti obyčejným ikonám složek, které vidíte na předchozím snímku obrazovky.

cDock má některá nastavení, kterých byste si měli být vědomi, konkrétně možnost Obnovit dok, takže se můžete vrátit k předchozí konfiguraci doku, pokud chcete začít znovu. Tím neodeberete mezerníky a složky s posledními položkami, ale vrátíte zpět všechny změny, které jste provedli v celkovém vzhledu doku.

cDock není složitý, ale obsahuje spoustu funkcí. Pokud se ji rozhodnete použít, i když je to jen příležitostně, je dobré vědět, že jakmile vyberete změnu a stisknete „Použít“, budete muset aplikaci znovu spouštět, abyste mohli provést další změny. Pravděpodobně je dobré jej buď připnout do doku, nebo ponechat umístění balíčku aplikace dostupné, dokud neprovedete úpravy.

Přestože je cDock až do verze 6.1.1 (v době psaní tohoto článku), stále se vyvíjí, takže se ujistěte, že vždy používáte nejnovější verzi.

reklama

Pokud jste veterinář OS X, pravděpodobně již znáte některé způsoby, jak můžete hacknout svůj Dock pomocí příkazů terminálu. Pěkná věc na cDocku (kromě toho, že je zcela zdarma), je, že se toho všeho vyhýbá a umožňuje vám změnit Dock rychle a snadno, aniž byste museli vědět něco o příkazovém řádku.

O tom, jak vytvořit vlastní doky, se budeme věnovat v nadcházejícím článku, ale mezitím si s cDockem můžete pohrát sami a uvidíte, co můžete vymyslet. A jako vždy, pokud máte cokoli, o čem byste si s námi chtěli promluvit, ozvěte se prosím v našem diskusním fóru.

Stáhněte si cDock zdarma ze Sourceforge.net

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
  • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music