Jak přizpůsobit předvolby Nerušit v systému Android

Chytré telefony používáme celý den k různým účelům a to natolik, že se pro nás pro mnohé změnily v závislost. Jsou však chvíle, kdy nechceme být rušeni hovorem, zprávou nebo upozorněním. Funkce Nerušit pro Android se hodí v takových situacích, protože vám umožňuje přizpůsobit předvolby nebo priority režimu Nerušit a níže se podíváme, jak můžeme tuto funkci použít.

Kdykoli přijde nová verze iOS, je docela běžné narazit na memy, které vítají uživatele iPhone do jejich budoucnosti a minulosti Androidu. Ale věřte, že iOS skutečně porazil Android o 4 roky, pokud jde o představení Nerušit Vlastnosti. Android od té doby převzal Nerušit a přidal několik šikovných funkcí, které nyní iOS možná bude chtít zkopírovat.

Namísto toho, aby vás omezoval na jednu sadu klidových hodin, Android檚 Nerušit režim vám umožňuje vytvářet podmínky a scénáře, které se automaticky změní Nerušit zapnuto nebo vypnuto. Tento proces pochopitelně není tak uživatelsky přívětivý jako přepnutí přepínače.

Nerušit na AndroiduNerušit na AndroiduNerušit na Androidu

Jsme tu, abychom vám to všechno dali smysl. Jasně, přístup Nerušit režim na Androidu není tak snadný jako přepnutí spínače, ale není o nic obtížnější než stisknutí a podržení Snížit hlasitost ale přidržením Snížit hlasitost tlačítko nastaví váš Android na Pouze alarmy DnD režim. Na Androidu jsou dva další režimy DnD a ty jsou obvykle přístupné přes Rychlé nastavení. Když klepnete na ikonu DnD, což je plný kruh s malou čárou uvnitř, zobrazí se vám tři dostupné režimy DnD. Úplné ticho a Pouze alarmy dávat smysl, Pouze prioritnínebude pro vás mnoho znamenat, pokud nevíte, co to je.

Čtěte také:4 Jednoduché a užitečné triky, které by měl znát každý uživatel Androidu

Úplné ticho to samozřejmě znamená, že váš telefon nevydá vůbec žádný zvuk. Považujte své reproduktory prozatím za mrtvé. Pokud jej ručně neukončíte, váš telefon nebude vydávat žádný zvuk při přehrávání médií, pro budíky nebo hovory, zprávy nebo cokoliv jiného. Když chcete ven, jednoduše klepněte na tlačítko Zvýšení hlasitosti a klepněte na Konec teď.Pouze alarmy mode je váš klasický tichý režim. Váš telefon nebude vydávat žádné zvuky pro příchozí hovory nebo upozornění, ale aplikace, hry a budíky budou vydávat zvuky.Pouze přednostněje ten nejzajímavější a ten, o kterém byste se rozhodně měli dozvědět. Ztlumí všechny zvuky kromě alarmů a těch, které určíte jako prioritu. Tyto mohou nebo nemusí zahrnovat připomenutí a události v závislosti na vaší volbě. Ve výchozím nastavení vydávají připomenutí a události zvuky.

Všechny tyto režimy lze nastavit na určitou dobu nebo dokud je ručně nevypnete.

Nerušit na AndroiduNerušit na Androidu

Chcete-li získat přístup k nastavení režimu Pouze priorita, přejděte na Nastavení>Zvuk> Nerušit nebo jednoduše klepněte více nastavení na stránce rychlého nastavení Automatická pravidla možnost, ale dostaneme se k tomu později.

Prozatím vyberte Pouze priorita umožňuje.Tady můžete vypnout Připomenutí a Události jestli chceš. Klepněte na Zprávy a/nebo hovorya z rozevírací nabídky můžete vybrat kontakty na základě čtyř skupin. Tyto zahrnují Od kohokoli, Pouze z kontaktů, Pouze z kontaktů označených hvězdičkou, a Žádný. Nastavení DnD, které umožňuje volání a zprávy Od kohokoli nedává moc smysl. Pokud chcete vybrat Žádné, Pouze alarmy režim se spíše používá snadněji. Možná si budete chtít vybrat Z kontaktů označených hvězdičkou pouze tady.

Nerušit na AndroiduNerušit na Androidu

Pokud nemáte ponětí, co jsou kontakty označené hvězdičkou, jsou to řekněme vaše oblíbené kontakty. Lidé, kteří jsou vám opravdu blízcí, od kterých byste nechtěli zmeškat hovor. Kontakty označené hvězdičkou se zobrazují v horní části vašeho seznamu kontaktů v systému Android.

Kromě toho můžete vyloučit určité aplikace. Jít do Nastavení > Aplikace a vyberte aplikaci, ze které chcete poslouchat, i když je zapnuté pouze prioritní DnD. Klepněte na Oznámení na stránce s informacemi o aplikaci a zapněte Berte jako prioritu.

Nerušit na AndroiduNerušit na Androidu

To vše bylo snadné, nic tak matoucího. Ale to všechno byly také opravdu základní věci. Smartphone není opravdu chytrý, pokud nedělá věci automaticky. Režim Nerušit tedy Android nějaké má Automatická pravidla které si můžete nastavit podle svých potřeb. Zmínili jsme to na začátku.

Namísto toho, aby vás omezoval na jednu sadu klidových hodin, Android檚 Nerušit režim vám umožňuje vytvářet podmínky a scénáře, které se automaticky změní Nerušit režim zapnutý nebo vypnutý.

Chcete-li přidat pravidla, jednoduše klepněte na Automatická pravidla když půjdete do Nerušit nastavení místo toho Pouze prioritní. Zde můžete klepnutím přidat libovolný počet pravidel Přidejte pravidla. Pravidla mohou být Čas-založené popř událost-na základě. Pokud se rozhodnete vytvořit pravidlo založené na čase, máte k dispozici obvyklé možnosti založené na čase, včetně času začátku, času konce a dnů v týdnu. Pokud se rozhodnete vytvořit pravidlo založené na událostech, můžete vybrat události Kde je odpověď Ano, možná nebo ne odpověděl,Ano nebo Možná,a Ne. Události zde mohou být vybírány pouze z vašeho kalendáře Google.

Bez ohledu na typ automatického pravidla, které se rozhodnete vytvořit, můžete v dolní části každého vybrat Nerušit režim, který chcete pro uvedené pravidlo. Existují již tři předpřipravená pravidla, jak je vidět na snímcích výše, která můžete jednoduše zapnout nebo upravit.

Leave a Comment