Pokud vás láká myšlenka síťové bezpečnostní kamery, kterou můžete na dálku prohlížet a přijímat od ní upozornění (ale $$$ komerčního modelu ne), čtěte dál, protože vám ukážeme, jak proměnit starší generaci telefonů Android na sofistikované zabezpečení kamery.

Proč bych to chtěl udělat?

Neradi předpokládáme, ale představujeme si, že jste tento návod otevřeli, protože máte něco, na co byste chtěli dávat pozor. Ať už to jsou vaše zadní vrátka, abyste mohli sledovat doručené balíčky, vaše nová klec pro fretky, abyste zjistili, zda pan Winks skutečně používá super luxusní houpací síť v nejvyšším patře, nebo vaše děti na dvorku, zatímco vy doma uklízíte, je vaše věc.

Jsme tu jen proto, abychom vám pomohli udělat to levně se starým hardwarem, který pravděpodobně již máte položený (nebo jej můžete snadno získat z eBay). Telefon s Androidem, který jsme použili pro tutoriál, HTC Hero, lze vyzvednout na eBay za 20–25 USD za zlomek nákladů na bezpečnostní kamery Wi-Fi a telefon nabídne radikálně přizpůsobitelnější uživatelskou zkušenost.

Co potřebuji?

Pro tento tutoriál budete potřebovat následující věci:

 • Jeden telefon Android s fotoaparátem.
 • Jeden nabíjecí kabel.
 • Jedna kopie IP Webcam (zdarma) (pro nepřetržité streamování).
 • Jedna kopie SECuRET SpyCam (4,50 $) (pro snímání aktivované pohybem a upozornění).
 • Přístup k místní síti Wi-Fi v telefonu Android.
 • (Volitelné) Vzdálený přístup k síti Wi-Fi pro sledování nepřetržitého vysílání videa mimo domov/práci.

Proč dvě různé aplikace fotoaparátu? Během našeho testování jsme měli problém najít aplikaci, která by dokázala streamovat nepřetržité video efektivním a snadno dostupným způsobem a efektivně vydávat výstrahy detekce pohybu. Namísto toho, abyste nastavili kamerový systém, který je v obou úkolech jen průměrný, zdůrazňujeme dvoustupňový přístup, kdy si můžete vybrat nejlepší aplikaci pro své potřeby a požadovanou úroveň monitorování.

Pokud chcete být upozorněni, kdykoli někdo, řekněme, shodí balíček na vaší verandě nebo otevře zadní bránu, postupujte podle první části našeho návodu, který podrobně popisuje nastavení SECuRET SpyCam.

reklama

Chcete-li generovat nepřetržitý živý přenos, jako byste chtěli mít možnost neustále kontrolovat výsledky experimentu nebo dětí hrajících si na dvorku, postupujte podle druhé části našeho návodu, který podrobně popisuje, jak nastavit IP webkamera.

Kromě toho je zde několik věcí, které stojí za zmínku, než budeme pokračovat. Za prvé, tento tutoriál je zaměřen výhradně na softwarovou stránku věci. Protože každý fyzický telefon a místo instalace budou jedinečné, je pro čtenáře cvičením najít vlastní montážní řešení pro svůj telefon Android, který se stal bezpečnostní kamerou. Při našem testování jsme použili přísavný držák určený k připevnění telefonu k čelnímu sklu automobilu, protože fungoval dobře pro upevnění kamery na okna a hladké povrchy.

Zadruhé, chcete-li ke kameře přistupovat z místa mimo síť, doporučujeme tak učinit bezpečným způsobem. Konfigurace VPN je mimo rozsah dnešního tutoriálu, ale máme spoustu skvělých návodů na How-To Geek, včetně Jak se připojit k VPN v Androidu a Jak nastavit VPN server pomocí DD-WRT routeru, abyste mohli začít. .

A konečně, pokud znovu používáte jeden ze svých starých telefonů, důrazně doporučujeme provést obnovení továrního nastavení na zařízení a poté jej aktualizovat na nejnovější dostupnou verzi systému Android. Stabilita je důležitá při nasazování zařízení, jako je bezpečnostní kamera, takže odstranění jakýchkoli dalších aplikací, uvolnění co největšího množství paměti a spuštění nejnovější stabilní verze Androidu pro vaše zařízení jsou důležitá kritéria. Informace o resetování a aktualizaci systému Android naleznete v dokumentaci ke svému konkrétnímu telefonu.

Konfigurace SECuRET SpyCam

Ve všech našich testech softwaru pro detekci pohybu Android se SECuRET SpyCam umístil na předních místech v každé kategorii. Jeho algoritmy detekce pohybu byly nejkonzistentnější, obsahuje spoustu individuálních nastavení, která můžete upřesnit, aby fungovala s co nejširším počtem zařízení, také obsahuje upozornění na e-mail a Twitter, stejně jako automatické nahrávání do Dropboxu, stejně jako schopnost zachytit nejen fotografie, ale také segmenty videa.

Nejprve si vezměte kopii SECuRET SpyCam v Obchodě Play a nainstalujte si ji do svého zařízení. Pokud se obáváte nákupu aplikace bez zkušební jízdy, nejprve je zde k dispozici demo kopie.

reklama

Po instalaci aplikace ji spusťte a začněte proces konfigurace:

V pravém horním rohu displeje se vedle ikony nápovědy nachází ikona nabídky nastavení. Klikněte na nabídku nastavení. Při našem testování jsme zjistili, že ideální je ponechání většiny výchozích nastavení samotné; existuje však několik nastavení, která vyžadují konfiguraci přímo z brány.

Prvním důležitým rozhodnutím je rozhodnout, zda chcete, aby bezpečnostní kamera při spuštění zachytila ​​statické fotografie nebo segmenty videa. Navigovat do Obecné ?gt; Režim snímání pohybu ?gt; a vyberte možnost Fotografie nebo Video. Přestože jsme testovali obě funkce, pro účely tohoto tutoriálu nakonfigurujeme fotoaparát pro fotografování.

Zatímco ještě v Všeobecné menu, vyberte Nastavení fotografií pro konfiguraci nastavení fotografií a oznámení.

Zde se můžete rozhodnout pro barevnou nebo černobílou fotografii, v jakém rozlišení chcete fotografie pořídit (nižší rozlišení, pokud pouze sledujete toho, kdo UPS přichází a odchází, vyšší rozlišení, pokud chcete zachytit SPZ nebo další identifikační údaje) a také to, zda chcete, aby fotoaparát zachytil vícenásobné expozice každého spuštěného okamžiku (režim sériového snímání můžete nastavit až na 5 fotografií na spouštění).

Konečně pod Akce v sekci můžete zapnout upozornění na e-mail a Twitter. I když může existovat nějaká aplikace pro živé tweetování vašich snímků z bezpečnostních kamer, nás více zajímá konfigurace e-mailové služby.

reklama

Vybrat E-mailem, pak zkontrolujte Automatické zachycování e-mailůa poté připojte přihlašovací údaje pro účet Gmail. Nakonec zadejte doručovací adresu pro upozornění. Řádky předmětu/zprávy e-mailu si můžete přizpůsobit, ale nezjistili jsme, že je to nutné.

Dalším krokem je konfigurace synchronizace Dropboxu. Ve výchozím nastavení jsou všechny záběry uloženy na místním zařízení (a zasílány vám e-mailem, pokud máte povolená e-mailová upozornění). Chceme jít o krok dále a synchronizovat záběry do Dropboxu, abychom měli pohodlnou zálohu, a pokud by bylo pořízeno samotné zařízení, stále máme fotografie. Navigovat do Obecné ?gt; Dropbox pro připojení přihlašovacích údajů a nastavení k Dropboxu.

Nejprve zkontrolujte Automatická synchronizace snímkůa poté klikněte Přihlásit se k ověření SECuRET SpyCam pomocí vašeho účtu Dropbox. Posledním nastavením je vybrat, zda chcete, aby synchronizace Dropboxu probíhala pouze přes Wi-Fi nebo přes Wi-Fi a váš mobilní datový tarif.

Nyní, když jsme nakonfigurovali základy, je čas kameru otestovat. Důrazně doporučujeme nezahrávat se s výchozím nastavením, dokud si svůj systém skutečně nevyzkoušíte – téměř v každém případě nám výchozí nastavení fungovalo dobře a nevyžadovalo žádné další vrtání.

Vraťte se zpět do hlavní nabídky a vyberte Vestavěná kamera a stiskněte Start.

Jakmile stisknete tlačítko Start, uvidíte obrazovku podobnou té výše – menší obrazovka v levém horním rohu zobrazuje algoritmus detekce pohybu v akci.

reklama

Protože je venku dost ponurý, zasněžený a šedý den, použijeme dnes odpoledne pro naše testované subjekty něco trochu barevnějšího: některé africké cichlidy. Nejen, že jsou testovací subjekty ve žluté laboratoři jasně zbarvené, ale jsou to extrémně zvědavé ryby a víme, že jim nebude trvat dlouho, než prozkoumají kameru připevněnou na boku jejich nádrže. Chcete-li spustit skutečný režim detekce, klepněte na obrazovku a poté stiskněte tlačítko přehrávání, které se zobrazí v dolní liště nabídky.

Trvá jen minutu nebo dvě čekání, než jedna z ryb přeplave a prozkoumá:

Snímek je zachycen, uložen do zařízení a poté je odesláno e-mailové upozornění spolu se souborem synchronizovaným s naším účtem Dropbox. E-mailová upozornění jsou jednoduchá, ale svou práci odvedou:

To je všechno; jakmile dokončíte tvrdou práci s konfigurací aplikace a umístěním fotoaparátu, nezbývá nic jiného, ​​než ji pravidelně kontrolovat, abyste se ujistili, že nespadla z okna nebo nebyla odpojena ze zásuvky.

Konfigurace IP webové kamery

Zatímco SECuRET SpyCam byla naše oblíbená volba pro snímání založené na pohybu, má jeden do očí bijící přehled, který jí zabránil být jediným kontaktním místem pro potřeby našich bezpečnostních kamer Android: neobsahuje jednoduchou funkci streamování. Pokud chcete bezpečnostní kameru, kterou můžete nepřetržitě sledovat (ne jen vidět, kdy vám vydá výstrahu), musíte si pro tento účel nainstalovat aplikaci pro streamování. Naštěstí v IP Webcam existuje dobře zavedené, bezplatné a robustní řešení.

IP webová kamera je perfektní nástroj pro přeměnu vašeho zařízení Android na streamovací bezpečnostní kameru. Můžete sledovat přenos videa (a pořizovat fotografie z kamery) pomocí jakéhokoli moderního webového prohlížeče, používat bezplatné prohlížeče kamer, jako je IP Cam Viewer, ke sledování kamery z jiných zařízení Android, připojit ji ke Skype a dokonce ji streamovat přímo do přehrávačů médií. jako VLC.

reklama

Než však začneme aktivně sledovat zdroj, udělejme základní konfiguraci (IP Webcam je ještě jednodušší na nastavení než SECuRet SpyCam). Nejprve nainstalujte aplikaci z Obchodu Play. Jakmile je aplikace nainstalována, spusťte ji a dostanete se přímo do konfiguračního panelu – viz výše.

Podobně jako jsme v předchozí části výukového programu nechali výchozí nastavení na pokoji, uděláme totéž zde – po otestování fotoaparátu můžete v případě potřeby začít upravovat nastavení, aby vyhovovala vašim potřebám. Z mála nastavení, která se chystáme vyladit, je prvním posunutím dolů a kontrolou Streamujte při spouštění zařízení, chceme, aby se naše bezpečnostní kamera znovu zapnula v případě, že se zařízení Android zhroutí a restartuje.

Druhé nastavení, které stojí za to prozkoumat hned, je přihlašovací heslo nastavení. Protože jsme jediní, kdo má přístup k naší Wi-Fi síti, rozhodli jsme se usnadnit nastavení a nasazení našeho zařízení přeskočením tohoto kroku.

Jakmile vyladíte tato základní nastavení, je čas umístit zařízení a spustit server. Přejděte do spodní části konfiguračního panelu a klikněte Spusťte server.

Vidíte obrazovku podobnou té výše – samozřejmě kromě ryb, pokud si také nenastavíte svůj telefon na sledování akvária.

V tomto okamžiku potřebujete IP adresu a číslo portu serveru. Je vytištěna ve spodní části obrazovky (můžete také kliknout Jak se připojím? v levém horním rohu. Navigací na zadanou adresu získáte jednoduchou stránku HTML, jako je tato:

reklama

Najdete zde odkazy na zdroje a/nebo pokyny pro připojení IP webové kamery k široké škále zdrojů zobrazení, včetně streamování do přehrávačů médií, sledování přímo ve vašem prohlížeči pomocí pluginu Java a propojení s aplikacemi pro sledování kamer na platformě Android. . Nejrychlejším způsobem, jak začít sledovat zdroj, je použít vestavěný pohled Java takto:

Není nijak zvlášť elegantní, ale zobrazuje video s velmi malým zpožděním. Řešením, které jsme preferovali, bylo otevřít video stream v populární video aplikaci VLC spuštěním VLC, přechodem na Media ?gt; Otevřete Network Stream a připojte odkaz na seznam skladeb: https://xxxx:8080/playlist.m3u, kde xxxx je adresa kamery v místní síti:

Sledováním přes VLC bylo extrémně snadné stisknout tlačítko záznamu a natočit video čehokoli zajímavého, co se může objevit.

To je vše: s IP webkamerou, jakmile máte server v telefonu zprovozněn a jste si vybrali jednu z mnoha metod prohlížení, abyste mohli nahlédnout do kamery, máte hotovo.


Máte skvělý nápad, jak předělat starý telefon Android? Chcete vidět další články o opětovném použití starého hardwaru? Ozvěte se v komentářích s nápady nebo nám napište e-mail na [email protected] abyste nám dali vědět.

ČTĚTE DALŠÍ

 • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
 • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
 • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
 • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
 • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?