Aero Peek je jednou z nejužitečnějších funkcí přidaných od Windows 7. Jednoduše na půl sekundy posuňte myš úplně vpravo na hlavním panelu (na tlačítku Zobrazit plochu), abyste skryli všechna otevřená okna a viděli svou plochu. Ale co když je půl sekundy příliš dlouhá doba?

PŘÍBUZNÝ: Jak zakázat Aero Peek ve Windows

Ukážeme vám, jak místo toho okamžitě zobrazit Aero Peek. Tyto postupy jsou stejné ve Windows 10 a 7, pokud není uvedeno jinak. Tlačítko Zobrazit plochu je ve Windows 10 velmi úzké a špatně viditelné, ale pokud se ujistíte, že přesunete myš na krajní pravou stranu hlavního panelu, Aero Peek bude fungovat.

POZNÁMKA: Tento hack registru nefunguje ve Windows 8.

Jak změnit zpoždění Aero Peek pomocí hacku registru

Existuje jednoduchý malý hack registru, který změní dobu mezi najetím myši na tlačítko Zobrazit plochu v pravém dolním rohu hlavního panelu a zobrazením displeje Aero Peek.

Standardní varování: Editor registru je mocný nástroj a jeho nesprávné použití může způsobit nestabilitu nebo dokonce nefunkčnost systému. Toto je docela jednoduchý hack a pokud se budete držet pokynů, neměli byste mít žádné problémy. To znamená, že pokud jste s ním ještě nikdy nepracovali, zvažte, jak používat Editor registru, než začnete. A před provedením změn rozhodně zálohujte registr (a svůj počítač!).

PŘÍBUZNÝ: Naučte se používat Editor registru jako profesionál

Chcete-li začít, otevřete Editor registru stisknutím tlačítka Start a zadáním regedit . Stisknutím klávesy Enter otevřete Editor registru a povolte mu provádět změny v počítači.

reklama

V Editoru registru přejděte pomocí levého postranního panelu na následující klíč:

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerAdvanced

Klikněte na klávesu Advanced a poté dvakrát klikněte na hodnotu 淒esktopLivePreviewHoverTime vpravo.

Nejprve se ujistěte, že jste před prováděním úprav vybrali 淒ecimal v sekci Base (pokud neuvažujete v šestnáctkové soustavě). Hodnota je v milisekundách, takže pokud byste chtěli 1 sekundu, použili byste 1000 nebo 500 na půl sekundy atd. Chcete-li, aby se Aero Peek zobrazil okamžitě, stačí zadat 0 (nula) v datové schránce 淰alue (což funguje dobře i v hex). Výchozí hodnota je 500 nebo půl sekundy. Klepnutím na tlačítko 淥K přijměte změnu a zavřete dialogové okno.

Zavřete Editor registru přechodem na Soubor > Konec nebo kliknutím na tlačítko 淴 v pravém horním rohu okna.

Stáhněte si náš hack registru na jedno kliknutí, aby byl Aero Peek okamžitý

Pokud se nechcete ponořit do registru sami, vytvořili jsme hacky registru ke stažení, které můžete použít. V následujícím souboru zip jsou zahrnuty dva soubory. Poklepejte na soubor InstantAeroPeek.reg a proklikejte se výzvami k nastavení klíče registru DesktopLivePreviewHoverTime na 0 (nulu), aby Aero Peek fungovalo okamžitě. Chcete-li obnovit výchozí půlsekundový čas (500) pro Aero Peek, poklepejte na soubor RestoreDefaultAeroPeek.reg a postupujte podle pokynů. Pamatujte, že jakmile použijete okamžitý hack Aero Peek nebo obnovíte výchozí hodnotu, odhlaste se ze svého účtu a znovu se přihlaste nebo restartujte explorer.exe, aby se změna projevila.

Okamžitý Aero Peek Hack

reklama

Tyto hacky jsou ve skutečnosti pouze použitelné klíče nastavené na hodnoty, o kterých jsme hovořili v tomto článku, a poté ované do souboru .REG. Pokud si rádi pohráváte s registrem, vyplatí se věnovat čas tomu, abyste se naučili, jak vytvořit vlastní hacky registru.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu