Khamosh Pathak

Pokud váš Mac trochu nereaguje, běží pomalu, programy neběží správně nebo vykazuje jakýkoli jiný druh abnormálního chování, někdy vše, co potřebuje, je restartovat. Zde je několik různých způsobů, jak toho dosáhnout.

Restartujte Mac pomocí nabídky Apple

Nejrychlejším (a nejsnadnějším) způsobem restartování Macu je použití možností napájení z nabídky Apple na ploše. Nejprve vyberte ikonu 淎pple v levém horním rohu rozhraní počítače.

PŘÍBUZNÝ: Jak vypnout Mac pomocí terminálu

V nabídce, která se objeví, vyberte tlačítko 淩estart.

Restartujte Mac pomocí nabídky Apple

Váš Mac se nyní restartuje. Dejte svému počítači minutu, aby se vrátil, a většina vašich zpoždění nebo malých problémů by měla být (doufejme) opravena.

Restartujte Mac z Terminálu

Pokud jste trochu techničtější, můžete počítač Apple restartovat pomocí Terminálu. Pokračujte a otevřete Terminál. Můžete to udělat současným stisknutím kláves Command + Mezerník pro otevření Spotlight Search, zadáním 淭terminal do vyhledávacího pole a poté výběrem aplikace „Terminal“ z výsledků.

otevřený terminál mac

Nyní jste připraveni restartovat svůj Mac. Mějte na paměti, že zde musíte použít příkaz 渟udo. V opačném případě vás uvítá níže uvedená chybová zpráva.

Není to zpráva superuživatele

reklama

Příkaz sudo (superuser do) vám dává bezpečnostní oprávnění superuživatele.

Chcete-li restartovat svůj Mac, zadejte následující příkaz:

Sudo shutdown -r <time>

Nahradit <time> s konkrétním časem, kdy chcete restartovat svůj Mac. Pokud to chcete udělat okamžitě, napište now. Pokud chcete, aby se za hodinu restartoval, napište +60.

Stiskněte Enter a po zobrazení výzvy zadejte heslo svého Macu.

příkaz restartu

Váš Mac se nyní restartuje v určený čas.

Vynutit restart vašeho Macu

Pokud je váš kurzor zamrzlý a váš Mac nereaguje, můžete provést vynucený restart. Mějte na paměti, že pokud vynutíte restart, pravděpodobně ztratíte veškerou neuloženou práci v dokumentech, na kterých pracujete.

Chcete-li vynutit restart, stiskněte a podržte současně klávesy Control + Command + Power, dokud obrazovka počítače nezhasne. Váš Mac se po několika sekundách restartuje.

Případně, pokud používáte iMac nebo jiný Mac tower s fyzickým tlačítkem napájení, můžete tlačítko dlouze stisknout, dokud displej nezčerná.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku