Pokryli jsme virtuální privátní sítě a kdy je budete chtít používat dříve. Připojení k VPN je snadné, protože Windows a většina ostatních operačních systémů nabízí integrovanou podporu VPN.

Snadný způsob: Použijte klienta VPN

Všimněte si, že někteří poskytovatelé VPN nabízejí své vlastní desktopové klienty, což znamená, že nebudete potřebovat proces nastavení popsaný v této příručce. Všechny naše oblíbené VPN – StrongVPN pro pokročilé uživatele a ExpressVPN aTunnelBear pro základní uživatele – nabízejí vlastní desktopovou aplikaci pro připojení k jejich VPN a výběr umístění serverů VPN.

PŘÍBUZNÝ: Co je to VPN a proč bych ji potřeboval?

Windows 10

PŘÍBUZNÝ: Co je to VPN a proč bych ji potřeboval?

Windows 10 podporuje připojení PPTP, L2TP/IPsec, SSTP a IKEv2 bez jakéhokoli softwaru třetích stran.

Chcete-li se připojit k VPN ve Windows 10, přejděte do Nastavení > Síť a internet > VPN. Kliknutím na tlačítko „Přidat připojení VPN“ nastavíte nové připojení VPN.

Zadejte podrobnosti o připojení pro vaši VPN. Do pole „Název připojení“ můžete zadat libovolný název. Tento název se pouze používá ve vašem počítači, aby vám pomohl identifikovat připojení VPN.

reklama

Tyto podrobnosti by vám měl poskytnout váš poskytovatel VPN. Pokud VPN poskytuje váš zaměstnavatel, mělo by vám oddělení IT vašeho zaměstnavatele poskytnout podrobnosti, které budete potřebovat k připojení.

Jakmile nastavíte VPN, uvidíte ji v místní nabídce sítě vedle všech blízkých sítí Wi-Fi.

Klikněte na název sítě v místní nabídce a systém Windows vám otevře okno Nastavení > Síť a internet > VPN. Vyberte VPN a kliknutím na „Připojit“ se k ní připojte. Zde také můžete nakonfigurovat nebo odebrat připojení VPN.

Windows 7 a 8

Chcete-li se připojit k VPN v systému Windows 7, stiskněte klávesu Windows a zadejte VPN a stiskněte Enter. (Poznámka: Pokud používáte Windows 8, proces bude velmi podobný, ale některá okna mohou vypadat trochu jinak.)

Do pole Internetová adresa zadejte adresu svého poskytovatele VPN. Můžete zadat adresu jako vpn.example.com nebo číselnou IP adresu v závislosti na informacích o serveru, které vám poskytl poskytovatel VPN.

Měli byste také zadat název cíle – může to být cokoliv, co chcete. Používá se pouze k tomu, abyste si zapamatovali, které připojení VPN je které.

reklama

Na další obrazovce zadejte své přihlašovací údaje. Použijte uživatelské jméno a heslo, které vám dal poskytovatel VPN.

Windows vás připojí k VPN, kterou jste nakonfigurovali. Pokud jste zaškrtli políčko 淒on檛 connect now na první obrazovce, Windows uloží připojení VPN, abyste se mohli snadno připojit později.

Po připojení můžete kliknout na ikonu sítě na systémové liště a zobrazit připojení VPN. Během připojení k VPN bude veškerý váš síťový provoz odesílán přes ni.

Chcete-li se odpojit od sítě VPN, klikněte na ni a klikněte na „Odpojit“. Později se k němu můžete znovu připojit tak, že na něj kliknete a vyberete Připojit. Můžete mít nakonfigurovaných více VPN a přepínat mezi nimi tímto způsobem.

Chcete-li odstranit uložené připojení VPN, stiskněte klávesu Windows, zadejte „Network Connections“ a stiskněte klávesu Enter. Klepněte pravým tlačítkem na připojení VPN a použijte možnost Odstranit.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak rychle začít s Poznámky ze schůzek v Dokumentech Google
  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?