Objednávání jídla přes mobilní aplikace výrazně usnadnilo život. Jediným problémem je, že pro to můžete použít desítky různých aplikací. Google Pay celý proces zjednodušuje tím, že vše vkládá do jednoho rozhraní. Doufáme, že máte hlad.

Google Pay prošel koncem roku 2020 zásadní přestavbou a jednou z nových funkcí bylo objednávání jídla. Google kombinuje několik oblíbených doručovacích služeb a možností vyzvednutí do jedné aplikace. To vám může hodně usnadnit, až si příště budete muset objednat nějaké jídlo.

PŘÍBUZNÝ: Co je Google Pay a co s ním můžete dělat?

Nejprve na svém iPhonu nebo smartphonu Android otevřete aplikaci Google Pay. Ujistěte se, že jste na hlavní kartě „Platba“.

domovská karta google pay

Dále přejděte dolů do sekce „Objevit“ a klepněte na „Objednat jídlo“.

klepnout objednat jídlo

Stránka „Objednat jídlo“ má několik možností. Můžete si vybrat mezi „Vyzvednutím“ a „Dodávkou“, typem kuchyně a filtrováním podle hodnocení. Pokud si objednáváte doručení, klepněte na šipku dolů vedle své polohy a přidejte svou přesnou adresu.

možnosti objednávky jídla

reklama

Když najdete restauraci, která se vám líbí, vyberte ji a začněte objednávat.

vybrat restauraci

Pokud zadáváte objednávku na doručení, uvidíte dostupné doručovací služby, které mohou objednávku provést. Vyberte si, který chcete; pro žádnou z těchto služeb se nebudete muset přihlašovat k účtu.

vybrat doručovací službu

Vyberte položku z nabídky a přizpůsobte ji své objednávce.

vyberte položku z nabídky

Po provedení všech výběrů položky klepněte na „Přidat do objednávky“. Udělejte to pro všechny položky ve vaší objednávce.

přidejte položku do objednávky

Až budete mít všechny položky v košíku, klepněte na tlačítko „Přejít na objednávku“.

dokončete klepnutím na tlačítko Přejít na objednávku

Prohlédněte si objednávku a ujistěte se, že je vše v pořádku. Nyní je čas zadat jakékoli další požadavky, které můžete mít. Až budete připraveni, klepněte na „Pokladna“.

pokladna, když objednávka vypadá dobře

reklama

Objeví se hromada informací, včetně odhadu, jak dlouho bude objednávka pravděpodobně trvat. Můžete upravit svou adresu pro doručení, zadat propagační kódy a změnit výši spropitného.

provádět úpravy plateb objednávky

Posuňte se dále na stránce a zadejte svou platební metodu. Ve výchozím nastavení bude používat vaši hlavní metodu Google Pay. Až bude vše v pořádku, klepněte na „Zadat objednávku“.

vyberte způsob platby a pokladnu

Vaše objednávka je nyní potvrzena. V závislosti na typu objednávky, kterou jste provedli, možná budete moci sledovat průběh.

sledovat průběh objednávky

Nyní už stačí jen počkat na doručení jídla (nebo na čas vyzvednutí). Je velmi pohodlné dělat to vše přímo z aplikace Google Pay.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?