Ať už jsou vestavěné do vašeho počítače nebo webové kamery (nebo ne), pravděpodobně máte na svém Macu několik mikrofonů. Pokud si nejste jisti, který z nich zachycuje zvuk, je čas zkontrolovat nastavení zvukového vstupu. Odtud si můžete vybrat, který mikrofon chcete použít.

Nejprve klikněte na nabídku Apple v levém horním rohu a poté vyberte „Předvolby systému“.

Zde klikněte na „Zvuk“.

Klikněte na „Zvuk“.

V okně předvoleb „Zvuk“ klikněte na „Vstup“.

Klikněte na "Vstup" v nabídce "Zvuk".

Poté uvidíte seznam připojených a rozpoznaných zvukových vstupních zařízení, včetně mikrofonů ve webových kamerách nebo zařízení Bluetooth. Klikněte na mikrofon, který chcete použít. Váš Mac nyní bude přijímat vstup z tohoto zařízení.

V nabídce "Vstup" vyberte mikrofon, který chcete použít.

Po výběru mikrofonu (nebo zvukového vstupního zařízení), který chcete použít, by se měl přímo pod seznamem výběru zobrazit měřič vstupní úrovně. Když mluvíte do tohoto mikrofonu, většina pruhů ve vstupním měřiči by měla blikat a měnit se. To znamená, že mikrofon je nyní aktivní a váš Mac jej rozpozná.

Jak rychle přepínat mikrofony z lišty nabídek

Pokud máte v předvolbách „Zvuk“ povolenu možnost „Zobrazit hlasitost na liště nabídek“, existuje další způsob, jak přepínat mezi vstupními zvukovými zařízeními. Jednoduše stiskněte a podržte Option, klikněte na ikonu reproduktoru v řádku nabídek a poté vyberte mikrofon, který chcete použít.

Vyberte mikrofon, který chcete použít.

reklama

Toto je rychlý způsob přepínání mikrofonů, ale nebudete moci upravit vstupní hlasitost jako v „Předvolbách systému“.

Odstraňování problémů se zvukovými vstupy Mac

Pokud nedostáváte zvuk z mikrofonu nebo zvukového zařízení, které se připojuje přes Bluetooth, otevřete „Předvolby systému“ a klikněte na „Bluetooth“. Zkuste zařízení znovu připojit odtud.

Pokud je váš mikrofon připojen přes USB, zkontrolujte na webu výrobce nové ovladače pro Mac. Kabely USB mohou být také vadné, zkuste proto použít jiný.

Můžete také zkusit restartovat Mac nebo aktualizovat macOS. Obě možnosti mohou potenciálně vyřešit velké množství problémů se zvukem, zejména dočasné softwarové chyby.

PŘÍBUZNÝ: Jak opravit praskající zvuk a další problémy se zvukem Mac

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?