Smartphony jsou pohodlné, ale někdy je větší problém, než stojí za to zvednout telefon, když už sedíte u počítače. Bylo by hezké dělat cokoli, co chcete, z pohodlí svého počítače – zvláště pokud pracujete u stolu. Naštěstí existuje jednoduchý (a skvělý) způsob, jak zcela zrcadlit obrazovku zařízení Android přes USB pomocí aplikace Chrome s názvem Vysor.

Co budete potřebovat

Vysor může být jednoduchá aplikace pro Chrome, ale aby fungovala, je potřeba zajistit, aby byly v počítači připraveny některé věci:

  • Android SDK musí být nainstalován a správně nastaven spolu s USB ovladači pro váš telefon. (Pokud máte více zařízení se systémem Android, univerzální ovladač ADB vše mnohem usnadní.)
  • ADB by mělo být umístěno ve vaší systémové cestě.
  • Povolte v telefonu možnosti vývojáře a ladění USB.

Jakmile budete mít všechny ty věci z cesty, jste téměř připraveni začít používat Vysor.

První použití Vysoru

Nejprve spusťte Chrome a nainstalujte Vysor z Internetového obchodu Chrome. Poté připojte telefon.

Pokud je to poprvé, co připojujete zařízení Android k počítači (nebo poprvé od doby, kdy jste povolili ladění USB), musíte počítači udělit přístup k zařízení. Jakmile telefon detekuje aktivní připojení USB, měl by vygenerovat vyskakovací okno s žádostí o udělení přístupu – můžete také zaškrtnout políčko „Vždy povolit z tohoto počítače, abyste to nemuseli v budoucnu na tomto počítači opakovat.

Po udělení přístupu ladění USB by měl Vysor automaticky detekovat připojení. Pokud se tak nestane, zkontrolujte, zda je na vašem počítači spuštěn Chrome. Jakmile Vysor detekuje připojení ADB, automaticky vloží APK do vašeho telefonu. Musíte klepnout na tlačítko instalace na vašem telefonu, ale v minulosti by to mělo být zcela automatizované.

Pokud se z nějakého důvodu Vysor na PC nespustí automaticky, můžete k němu přistupovat přeskočením do nabídky aplikace Chrome, kterou najdete na liště záložek. Odtud stačí najít ikonu Vysor a kliknout na ni. Tím by se mělo vše rozjet.

reklama

Jakmile je vše nainstalováno a připraveno k použití, dostanete rychlé menu, které ukazuje Vysorovy myši a klávesové zkratky, které jsou docela užitečné. Zvláště si povšimněte klávesy F2 pro spuštění nabídky Vysor. Jeho nabídka je velmi užitečná pro plnou kontrolu nad zařízením.

Obrazovka zařízení se nyní zobrazí na vašem počítači a můžete s ní pracovat stejným způsobem, jako byste používali prst.

Několik dodatečných poznámek

Existují dvě verze Vysor: bezplatná a placená. Pro většinu použití pravděpodobně stačí bezplatná verze, ale pokud se přistihnete, že Vysor často používáte a chcete pokročilejší funkce, verze Pro pravděpodobně stojí za pozornost. Zatímco bezplatná verze získá přístup k zrcadlení obrazovky a možnost pořizovat snímky obrazovky, Pro přidává do mixu vyšší kvalitu zrcadlení, režim celé obrazovky, sdílení a přetažení. Pro náročného uživatele to všechno může být neuvěřitelně užitečné.

A konečně, nezapomeňte na menu Vysor. Zde můžete zapínat/vypínat obrazovku zařízení, měnit hlasitost a pořizovat snímky obrazovky, což je velmi důležité pro plné ovládání zařízení z počítače.


Celkově je Vysor docela přímočará a užitečná aplikace. Pokud se přistihnete, že často potřebujete plnou kontrolu nad svým telefonem nebo tabletem Android, pak tato aplikace rozhodně stojí za vyzkoušení.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu