Ahoj, věděli jste, že aplikace Hudba Google Play, která je součástí vašeho telefonu Android, se může přihlásit k odběru, streamování a stahování podcastů? Tato funkce funguje dobře, i když není zdaleka tak propracovaná jako různí specializovaní manažeři podcastů. Pokud ale nesnášíte, že máte v telefonu další aplikace a jste již vášnivým uživatelem Hudby Play, může to být pro vás ten správný krok. Zde je návod, jak to funguje.

Na vašem telefonu

Otevřete aplikaci Hudba Google Play a zavřete okno „Nyní se přehrává“ přejetím dolů (pokud je aktivní). Stiskněte ikonu hamburgeru (tři vodorovné čáry) v levém horním rohu a poté klepněte na možnost „Podcasty“.

Tato stránka zobrazuje široký výběr oblíbených podcastů v databázi Google Play, z nichž každý můžete procházet a přehrávat jako běžný hudební podcast. Klepněte na ikony titulků a poté klepněte na jednotlivé epizody, abyste je začali přehrávat.

Pokud se chcete přihlásit k odběru podcastu, klepněte na ikonu se třemi tečkami v pravém dolním rohu jeho seznamu. Podcast se poté objeví na kartě „Vaše podcasty“ v horní části aplikace.

Stránka „Vaše podcasty“ je víceméně stejná, ale klepnutím na ikonu se třemi tečkami v pravém dolním rohu každé položky přidáte novou možnost „Spravovat tento podcast“. Mezi další možnosti zde patří „Automatické stahování“, které automaticky stáhne nejnovější epizody pro přehrávání offline namísto streamování přes webové připojení, „Oznámení“, která do systému Android přidá upozornění na každou novou epizodu a možnost přehrát je nejnovější. nejstarší nebo nejstarší po nejnovější.

reklama

U podcastů, které nejsou v seznamu oblíbených, klepněte na ikonu vyhledávání (lupy) v pravém horním rohu aplikace. Vyhledejte jakékoli relevantní informace: název podcastu, jméno interpreta, obecné téma, cokoliv. Výsledky bohužel nebudoupouzepodcasty, i když začnete na stránce podcastů, posuňte se trochu dolů, dokud neuvidíte část „Podcasty“ ve výsledcích. Klepněte na tlačítko „# more“, pokud hned nevidíte, co hledáte; jinak k odběru použijte nabídku se třemi tečkami.

Databáze má k dispozici tisíce podcastů, ale bohužel neexistuje žádný způsob, jak importovat podcasty, které ještě nejsou uvedeny. Pokud tedy vaše oblíbené podcasty nebyly přidány do databáze, pravděpodobně bude lepší hledat konvenční řešení založené na RSS.

Na webu

Play.google.com/music má víceméně stejné rozhraní jako mobilní verze. Stačí najet kurzorem myši na ikonu „…“, aby byl odkaz na podcasty viditelný. Největší rozdíl je v tom, že jelikož je zcela založena na prohlížeči, webová verze vám neumožňuje stahovat jednotlivé epizody pro místní přehrávání.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
  • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google