Joe Fedewa

Zařízení Android obsahují několik možností pro spuštění Google Assistant. Některé lze zmáčknout, jiné mají fyzická tlačítka a nechybí ani gesta na obrazovce. Je také možné spustit klepnutím na zadní stranu zařízení. Zde je návod, jak na to.

Nejprve k tomu budete potřebovat aplikaci s názvem „Tap, Tap“. Není k dispozici ke stažení z obchodu Google Play, ale lze jej snadno stáhnout na libovolné zařízení se systémem Android 7.0 a vyšším. Než budeme pokračovat, postupujte podle našeho průvodce pro instalaci Tap, Tap a připravení k použití.

PŘÍBUZNÝ: Jak provést akce klepnutím na zadní stranu telefonu Android

Nyní, když máte nastaveno Tap, Tap, můžeme nakonfigurovat gesto Google Assistant. Otevřete aplikaci a vyberte buď „Akce dvojitého klepnutí“ nebo „Akce trojitého klepnutí“. V tomto návodu použijeme Double Tap.

vyberte dvojité nebo trojité klepnutí

Dále vyberte tlačítko „Přidat akci“ ve spodní části obrazovky.

klepněte na přidat akci

V kategorii „Spustit“ klepněte na „Spustit asistenta“. Tím se spustí výchozí aplikace asistenta. Pro většinu lidí to bude Google Assistant.

spouštěcí asistent

reklama

Asistent se nyní spustí, když klepnete na zadní stranu zařízení. Dále můžeme přidat požadavky, které je potřeba splnit, aby se gesto spustilo. Můžete jej například nastavit tak, že se gesto spustí pouze při zapnutém displeji. Klepněte na „Přidat požadavek“.

klepněte na přidat požadavek

Vyberte jeden z požadavků ze seznamu.

vyberte požadavek

A je to! Nyní můžete spustit Google Assistant jednoduchým klepnutím na zadní stranu zařízení.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?