Pevné připojení k internetu není k dispozici všude. Pokud chcete sledovat streamované filmy a televizní pořady v letadle, v metru nebo někde v divočině daleko od mobilních věží, můžete si je stáhnout předem.

Ne každá služba nabízí funkci stahování, ale několik služeb vám umožňuje stahovat videa předem, abyste si je mohli vzít s sebou. To by také mohlo ušetřit spoustu cenných mobilních dat, zejména pokud cestujete do zahraničí. Pojďme se podívat na některé z vašich možností.

Amazon prvotřídní

Aplikace Amazon Video dostupná pro iPhony a iPady, zařízení Android a vlastní Kindle Fires od Amazonu vám umožňuje stahovat videa do vašeho zařízení, abyste je mohli sledovat offline.

Stačí si stáhnout aplikaci a přihlásit se pomocí účtu Amazon. Najděte film nebo televizní pořad, který chcete sledovat, a klepněte na tlačítko „Stáhnout“ napravo od něj. Stažená videa se později zobrazí v části „Stahování“, takže můžete aplikaci otevřít a sledovat je – i bez Připojení k internetu.

Tato funkce je dostupná pouze v aplikacích Amazon Video pro iOS, Android a Amazon Fire OS. Nemůžete to udělat z webu, takže to nemůžete udělat na notebooku. Potřebujete chytrý telefon nebo tablet – a ne tablet s Windows.

YouTube Red

YouTube tuto funkci nabízí, ale pouze v případě, že platíte za službu YouTube Red (což ve skutečnosti není špatná nabídka, pokud používáte Hudbu Google Play, která je součástí dodávky – získáte hudební knihovnu Hudby Google Play i službu YouTube Red za stejnou cenu, jakou byste měli platit za Spotify nebo Apple Music.)

reklama

Chcete-li stáhnout video, otevřete aplikaci YouTube na zařízení iPhone, iPad nebo Android a klepněte na tlačítko nabídky vedle videa. Klepněte na „Uložit offline“ a budete vyzváni k výběru rozlišení, ve kterém chcete video stáhnout. Vyšší rozlišení nabízí lepší kvalitu videa, ale zabírá více místa na vašem zařízení.

Videa, která jste si uložili pro použití offline, najdete na kartě profilu. Klepněte na „Offline videa“ a zobrazí se seznam videí, která můžete sledovat offline.

Tato funkce je dostupná pouze v aplikaci YouTube pro iPhony, iPady a zařízení Android. Nemůžete to udělat z webu YouTube, takže to nemůžete udělat na notebooku.

Výpůjčky a nákupy videí

Amazon i YouTube nabízejí tuto funkci jako součást svých plánů streamování, což je výhodné. Můžete však získat přístup k mnohem širšímu výběru videí, pokud jste ochotni platit za video – buď jako dočasný pronájem, nebo jako nákup, který můžete sledovat, kolik chcete.

To je také výhodné, protože některé z těchto služeb vám umožňují stahovat videa do Windows PC, Mac nebo Chromebooku. Videa můžete ukládat a sledovat na notebooku nebo tabletu s Windows, zatímco Amazon a YouTube tuto funkci nabízejí pouze ve svých mobilních aplikacích.

Máte zde několik možností, včetně:

  • iTunes (Windows, Mac, iOS): iTunes společnosti Apple je k dispozici pro Windows a je součástí počítačů Mac, iPhone a iPad. Umožňuje vám vypůjčit si filmy, zakoupit jednotlivé epizody nebo celé série televizních pořadů nebo zakoupit filmy. Pokud se rozhodnete film vypůjčit, budete mít třicet dní na to, abyste jej začali sledovat. Poté, co jej začnete sledovat, budete mít na dokončení 24 hodin. pokud se chystáte na výlet, můžete si vypůjčit několik filmů z iTunes, stáhnout si je do počítače se systémem Windows, Mac, iPhone nebo iPad a do 30 dnů se na ně podívat kdykoli bez připojení k internetu. Pokud si zakoupíte epizodu televizního pořadu nebo celý film, můžete si jej stáhnout a sledovat, kdykoli budete chtít, bez vypršení platnosti.

  • Amazon Video (iOS, Android, Kindle Fire): Kromě knihovny bezplatných videí dostupných s Amazon Prime vám Amazon umožňuje půjčování a nákup jednotlivých filmů a epizod televizních pořadů. Zakoupená videa si však nemůžete stáhnout do počítače pro offline sledování – můžete si je stáhnout pouze do aplikace Amazon Video na iOS, Android nebo Kindle Fire.
  • VUDU (iOS, Android): Walmart’s VUDU vám také umožňuje půjčovat a kupovat filmy a televizní pořady, ale videa lze stahovat pouze do iPhonů, iPadů a zařízení Android. Uživatelé notebooků mají smůlu.
  • Microsoft Windows Store (Windows 10): Windows 10 zahrnuje Windows Store a Windows Store zahrnuje celou sekci „Filmy a TV“, která nabízí výpůjčky a nákupy videí. Videa, za která zaplatíte, lze poté sledovat v aplikaci Filmy a TV, která je součástí Windows 10. Toto je hlavní alternativa k iTunes pro nákup a sledování videí offline na počítači se systémem Windows.

  • Filmy a TV Google Play (Android, iOS, Chrome OS): Na zařízeních Android nabízí aplikace Filmy a TV Google Play výpůjčky filmů a televizních pořadů. Aplikace Filmy a TV Google Play je k dispozici také pro iPhone a iPad a obě platformy umožňují stahovat videa offline a sledovat je v aplikaci. Google nabízí aplikaci Filmy a TV Google Play pro Chrome, která vám umožňuje stahovat a sledovat videa offline, ale tato funkce funguje pouze na Chromeboocích. Je to jediná možnost pro zařízení Chrome OS.

Ripujte své vlastní disky DVD nebo Blu-ray

PŘÍBUZNÝ: Převeďte DVD na MP4 / H.264 pomocí HD Decrypter a ruční brzdy

A konečně, pokud máte filmy nebo televizní pořady na fyzických discích DVD nebo Blu-ray, můžete je „přetrhnout“ na soubory digitálního videa, které si můžete snadněji vzít s sebou. Uložte si tyto soubory do notebooku, smartphonu nebo tabletu a můžete je sledovat, aniž byste si s sebou vzali disk.

reklama

Disky DVD a Blu-ray můžete ripovat pomocí různých programů, ale líbí se nám především ruční brzda – je zdarma a obsahuje předvolby pro ripování souborů kompatibilních s iPhone, iPad, Android a dalšími.


Netflix zatím tuto funkci nenabízí, ale zvěsti naznačují, že na tom Netflix pracuje. Pokud a když Netflix tuto funkci nabídne, bude pravděpodobně fungovat podobně jako aplikace Amazon Video a YouTube.

Obrazový kredit: Ulrika

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak zobrazit historii prohlížení produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku
  • › Jak smazat aplikace na iPhone a iPad
  • › Jak přizpůsobit poličku na Chromebooku
  • › Jak někoho odblokovat na Snapchatu