Říká se, že nejlepší fotoaparát je ten, který máte s sebou, a častěji je tento fotoaparát připojen k vašemu smartphonu. Pořizování rychlých obrázků a videí je snazší než kdy předtím, ale někdy stisknete tlačítko nahrávání příliš brzy a získáte 34 sekund chmýří, než budete mít dobré věci. Zde je návod, jak to opravit.

Ještě před pár lety bylo ořezávání videí na mobilním zařízení spíše bolestí než cokoli jiného, ​​zejména proto, že to bylo na každém telefonu trochu jiné. Dnes je díky aplikaci Fotky Google nejen rychlé a snadné ořezávání videí, ale je to také všude stejné, bez ohledu na to, jaké zařízení používáte. Pěkný.

PŘÍBUZNÝ: 18 věcí, o kterých jste možná nevěděli, že Fotky Google umí

Chcete-li začít, musíte spustit aplikaci Fotky. To by mělo být předinstalované v podstatě na každém moderním telefonu Android, takže pokud jste jej dosud nepoužívali, přicházíte o některé dobré věci, jako jsou automatické zálohy. Pokud jej nemáte, můžete si jej zdarma stáhnout z Google Play.

Pokud je to vaše první spuštění s aplikací Fotky, musíte nejprve nastavit možnost Zálohovat a synchronizovat. Ve výchozím nastavení se přepnulo na 渙n (které osobně doporučuji nechat zapnuté), takže pokud jste v pořádku se všemi detaily, stiskněte 淒jedna. Nyní přejdeme k samotné části střihu videa.

Pokračujte a otevřete video, které chcete oříznout. Vidíte tu malou ikonu tužky dole? To je vaše tlačítko. Klepněte na toho malého chlapíka.

reklama

Pokud se stane, že se jedná o starší video a vy nějakou dobu používáte Fotky k zálohování svých věcí, vy smět musíte ji znovu stáhnout, než se tužka objeví. Chcete-li to provést, klepněte na nabídku se třemi tlačítky vpravo nahoře a vyberte možnost 淒stáhnout.滭/p>

Nabídka úprav je hloupě jednoduchá, se snadno použitelným nástrojem pro výběr pro oříznutí a tlačítkem pro otočení videa. To je v podstatě vše – zvýrazněte část videa, kterou si chcete ponechat, a poté klepněte na tlačítko Uložit vpravo nahoře. Můžete také stisknout tlačítko přehrávání ve středu videa a zkontrolovat svůj výběr před oříznutím, abyste se ujistili, že je perfektní.

Jakmile je video oříznuto, automaticky se uloží. Staré video se žádným způsobem nezmění, ale místo toho se vytvoří nový soubor videa. Nemusíte to pojmenovat, jinak se vše vyřídí automaticky.

A to je vše. Vidíte, nebylo to jednodušší, než jste čekali? Ne, ne, neděkuj mi, neděkuj Google.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu