Fotografie byly vydány v rámci větší aktualizace systému OS X (10.10.3). Tato aplikace má nahradit iPhoto jako většinu uživatelů Maců, kteří používají fotografie. Jako takový má v sobě několik základních, ale nezbytných nástrojů pro úpravu fotografií.

PŘÍBUZNÝ: Jak upravit své obrázky pomocí fotografií macOS

AKTUALIZACE: Novější verzi tohoto článku najdete v našem průvodci úpravou obrázků pomocí aplikace Fotky pro macOS.

Fotografie jsme již dříve představili, když jsme diskutovali o tom, jak přesunout její knihovnu na jiné místo, a také o tom, co by měl každý uživatel vědět o nastavení sdílení na iCloudu. Ale až do této chvíle jsme o samotné aplikaci opravdu nemluvili.

Když poprvé začnete používat Fotky v OS X, není hned zřejmé, že s nimi můžete upravovat. Stále musíte vybrat fotografii nebo fotografie a otevřít je v režimu úprav.

V zobrazení „Fotky“ bude vše uspořádáno podle data. Toto zobrazení vám umožňuje upravovat fotografie pouze jednu po druhé.

reklama

Šipky zpět vám umožní získat mnohem širší pohled na věci, což je užitečné pro rychlé třídění v knihovně, pokud máte hodně obsahu.

Pokud kliknete na zobrazení „Alba“, můžete vybrat „Všechny fotografie“ (nebo jakékoli jiné album, do kterého jste je seřadili). Toto je nejjednodušší způsob, jak upravit skupinu fotografií, místo abyste museli vybírat každou zvlášť.

Například v zobrazení alba Všechny fotografie dvakrát klikněte na libovolnou fotografii, abyste ji zvětšili. Odtud můžete použijte klávesy se šipkami pro pohyb po fotografiích.

Zde vidíte, že můžete zobrazit nebo skrýt rozdělené zobrazení, které zobrazuje všechny fotografie ve vašem albu. Pro přiblížení nebo oddálení použijte posuvník.

S vybranou fotografií jsou v pravém horním rohu možnosti, jak ji označit jako oblíbenou, zobrazit její informace a co je nejdůležitější, „Upravit“.

Režim úprav se výrazně liší od režimu zobrazení. Když kliknete na „Upravit“, aplikace ztmavne a na pravém okraji okna se zobrazí nástroje.

Režim úprav se výrazně liší od režimu zobrazení, ale stále můžete používat klávesy se šipkami k rychlému procházení vaší sbírky.

reklama

Všimněte si, že obecně existuje mnoho podobností mezi editorem fotografií OS X a editorem fotografií pro iOS. Oba sdílejí jedno kliknutí na tlačítko „Vylepšit“, tlačítko „Oříznout“, filtry, možnosti úprav a odstraňovač červených očí.

Fotky na iPadu jsou trochu jiné než na Macu, ale ne o moc.

Téměř vše je stejné, kromě fotografií OS X odděluje funkce oříznutí a otáčení a přidává tlačítko „Retuš“, které vám dává možnost rozmazat drobné skvrny a nedokonalosti.

Když upravujete své obrázky, můžete kliknout na tlačítko „Obnovit na originál“ pro vrácení změn nebo kliknout na „Hotovo“ pro ukončení a/nebo potvrzení.

Všimněte si, že když kliknete na „Hotovo“, nemusíte nutně končit. Stále se můžete vrátit k fotografii, kterou jste právě upravili, a vrátit se k originálu.

Možná budete chtít upravit své fotografie a uložit je jako nové. Při prohlížení fotografie klikněte na nabídku „Soubor“ (nezáleží na tom, zda je v režimu Zobrazit nebo Upravit) a vyberte „ovat“. Poté můžete ovat tuto fotografii (nebo tolik, kolik jste vybrali) nebo neupravené originály.

Jak můžete vidět, použití aplikace Fotky k úpravě obrázků je opravdu snadné a poskytuje vám dostatek nástrojů pro všechny kromě těch nejpokročilejších funkcí.

reklama

Ano, jsou velmi základní a nebudou se blížit výkonu, který máte s aplikacemi jako PhotoShop, Gimp nebo dokonce něco jako Picasa. Ale to je v pořádku, jen umět dělat jednoduché ořezy nebo aplikovat filtry nebo upravit jas a kontrast, je pro většinu z nás často víc než dost.

Nejlepší ze všeho je, a to je místo, kde aplikace skutečně září, kdykoli provedete jakékoli změny, replikují se na všechna vaše zařízení připojená k vašemu účtu iCloud. To znamená, že pokud chcete k rychlé úpravě fotek použít svůj Mac, vaše nové změny se objeví na vašem iPadu, iPhonu nebo iPodu Touch.

Máte-li nějaké připomínky nebo dotazy, které byste chtěli nabídnout, zanechte prosím svůj názor v našem diskusním fóru.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Co je trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku