V poslední době jsme mluvili o fotoaparátu na iPhonu a je všeobecně známo, že je to jeden z nejlepších, ne-li nejlepší fotoaparát na mobilním telefonu. Dnes chceme vysvětlit, jak uzamknout expozici fotoaparátu a automatické ostření.

Za normálních okolností, když používáte fotoaparát na iPhonu nebo iPadu, můžete klepnout na obrazovku a fotoaparát se zaměří na oblast, kterou vyberete. Klepněte na obličej a zaostří na tento obličej, klepněte na objekt a na to se fotoaparát soustředí. To je užitečné, pokud budete komponovat svůj záběr a parametry jsou konstantní, tedy pokud budete stát na jednom místě a vaše osvětlení se nemění.

Objektiv fotoaparátu tedy zůstane zaostřený na předmět tak dlouho, dokud na něj bude neustále namířen. Pokud však fotoaparátem pohnete, zaostření se ztratí a budete muset znovu klepnout na obrazovku, abyste fotoaparát znovu zaostřili.

Je však možné uzamknout automatické ostření na objekt a nechat jej tam zůstat bez ohledu na to, jak moc telefonem nebo tabletem pohybujete nebo jak proměnlivé jsou světelné podmínky.

Chcete-li to provést, nejprve namiřte fotoaparát na objekt a vyberte oblast, na kterou chcete zaostřit. Namísto klepnutí stiskněte a podržte, dokud se na ní fotoaparát nezamkne. Budete vědět, že se to stalo, protože nahoře se objeví žluté pole se slovy „AE/AF LOCK“ ve žluté barvě.

reklama

Nyní můžete fotoaparátem pohnout, posouvat dolů, nahoru, doleva nebo doprava a box tam zůstane zamčený a neztratí zaostření (bez ohledu na světelné podmínky), dokud znovu neklepnete na obrazovku nebo nevyfotografujete.

Možnost uzamknout expozici a zaostření může být ideální, když nejsou ideální podmínky osvětlení a hloubky. Navíc můžete použít funkci zámku s přiblížením, takže nejste omezeni ani v tomto ohledu.

To je vše, od této chvíle, kdykoli chcete zachytit objekt s určitou hloubkou ostrosti a proměnlivými světelnými podmínkami, můžete uzamknout expozici a zaostřit a získat požadovaný snímek.

Máte-li dotaz nebo komentář, který byste chtěli přidat, zanechte prosím svůj názor v našem diskusním fóru.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku
  • › Jak smazat aplikace na iPhone a iPad