Přidání hypertextových odkazů je účinný způsob, jak dostat čtenáře na zamýšlenou webovou stránku. Ačkoli není žádným tajemstvím, že můžete k textu přidávat hypertextové odkazy, Gmail vám také umožňuje přidávat hypertextové odkazy na obrázky v těle e-mailu. Zde je návod, jak to provést.

Vkládání obrázků do Gmailu

Předpokládáme, že už jste ve svém účtu Gmail. Pokud ne, pokračujte a dostaňte se tam. Až budete připraveni, vyberte tlačítko 淐ompose, které najdete v levém horním rohu.

Po výběru se zobrazí okno „ew Message“. Když vyplníte e-mailovou adresu (1) a předmět (2) a napíšete tělo zprávy (3), pokračujte a umístěte kurzor na místo, kam chcete vložit obrázek (4).

Okno nové zprávy

Klikněte na ikonu 淚nsert Photo v dolní části okna.

V okně 淚nsert Photo můžete přetáhnout obrázek nebo jej vyhledat. Pokud obrázek, který hledáte, není ve vašem profilu ve fotkách nebo albech, můžete procházet web nebo nahrát jeden ze svého počítače.

možnosti vložení fotografie

reklama

Po výběru obrázku, ale před jeho vložením se ujistěte, že jste vybrali možnost 淚nline v pravém dolním rohu obrazovky. Máte možnost vložit obrázek jako přílohu, ale to nám zde neumožní dosáhnout našich cílů.

Až budete připraveni, klikněte na 淚nsert.

vložit obrázek

Váš obrázek se nyní objeví v těle e-mailu. Nebojte se, že je obrázek příliš velký – můžete jeho velikost změnit. Vyberte obrázek, uchopte úchyt v libovolném rohu a přetáhněte jej na požadovanou velikost.

Vkládání hypertextových odkazů do obrázků

Nyní jste připraveni vložit hypertextový odkaz. Zvýrazněte obrázek kliknutím a přetažením kurzoru přes něj.

Poznámka:Chcete-li vložit hypertextový odkaz, musíte obrázek zvýraznit tímto způsobem, místo abyste jej pouze kliknutím vybrali.

zvýrazněný obrázek

Dále vyberte ikonu 淚nsert Link ve spodní části okna. Případně můžete stisknout Ctrl+K.

vložit odkaz

Nyní vás uvítá okno 淓upravit odkaz. V poli 淭ext to display byste měli vidět název obrázku následovaný typem formátu obrázku. Pokud je toto pole prázdné, nezvýraznili jste svůj obrázek. Vraťte se a zkuste to znovu.

reklama

V části 淟link to zadejte adresu URL, kterou chcete použít. Až budete hotovi, klikněte na 淥K.

vložit hypertextový odkaz

Nyní jste úspěšně vložili hypertextový odkaz do obrázku v Gmailu. V rámci dobré praxe však potvrďte, že byl odkaz vložen správně. Pokračujte a vyberte obrázek znovu. Pokud jste hypertextový odkaz vložili správně, zobrazí se zpráva „o to link“ následovaná cílovou adresou URL.

přejděte na odkaz

Jakmile příjemce obdrží e-mail, vše, co musí udělat, je kliknout na obrázek a přejít na adresu URL!

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku
  • › Jak smazat aplikace na iPhone a iPad
  • › Jak přizpůsobit poličku na Chromebooku
  • › Jak někoho odblokovat na Snapchatu