Jak vynutit tmavý režim v jednom uživatelském rozhraní 2.0

Společnost Samsung začala uvádět stabilní aktualizaci One UI 2.0 s tmavým režimem pro svou vlajkovou loď řady S10, která byla uvedena v letošním roce. Další na řadě pro stabilní aktualizaci je řada Note 10. Zajímavé je, že společnost dokonce vydala aktualizaci One UI 2.0 pro Galaxy M20 a Galaxy M30 v Indii.

One UI 2.0 přináší několik vítaných změn uživatelského vzhledu Samsungu. A také nese aktualizaci Android 10 spolu s vylepšeními ochrany osobních údajů a dalšími funkcemi. Aktualizace navíc přináší vylepšený tmavý režim. Většina aplikací třetích stran však stále tmavý režim nepodporuje.

Ale díky přepnutí na možnosti vývojáře mohou uživatelé přinutit aplikace používat tmavý režim. To znamená, že některé aplikace by byly nuceny používat tmavý režim, i když jej plně nepodporují. Bohužel to neznamená, že každá aplikace přijme tmavé uživatelské rozhraní.

Chcete-li na svém zařízení Samsung s aktualizací One UI 2.0 povolit možnost Force Dark Mode, postupujte podle následujících kroků.

Vynutit tmavý režim Jedno uživatelské rozhraníNejprve musíte na svém zařízení povolit možnosti vývojáře. Přejít naNastavenía klepněte naO telefonu.Poté vyberteInformace o softwaru.Nyní klepněte naČíslo sestavení7krát za sebou. Tím se odemknou možnosti pro vývojáře na vašem zařízení. Nyní se vraťte zpět doNastavenía přejděte na konec seznamu. Nyní byste měli vidětVývojářské možnostiukázat. Klepněte na něj. Přejděte naHardwarově akcelerované vykreslovánísekci a poté zapněteVynutit tmavý režim.

Podívejte se na: 5 nejlepších hex instalačních pluginů pro zařízení s jedním uživatelským rozhraním

Po povolení této možnosti budou mít některé aplikace nyní uživatelské rozhraní v tmavém režimu. I když stojí za zmínku, že musíte povolit také tmavý režim systému. Povolte tedy tmavý režim prostřednictvím Oznamovací panel nebo jít do Nastavení > Zobrazit a zapněte Temný režimu. Toto je několik aplikací, které byly nuceny používat tmavé téma Flipkart, Amazon Shopping, Flipboard a Google Pay. Samozřejmě to nejsou jediné aplikace, které se přepnou na tmavé uživatelské rozhraní, když povolíte režim Force Dark.

Za zmínku také stojí, že si všimnete chyb v uživatelském rozhraní v aplikacích, které jsou nuceny používat tmavý režim. To je samozřejmě způsobeno tím, že aplikace ve skutečnosti nemá tmavý režim. Lze tedy očekávat nedostatky v uživatelském rozhraní. Nicméně, pokud nejste spokojeni s výsledky režimu Force Dark, můžete tuto funkci vždy vypnout.

Pokud tedy čekáte, až vaše oblíbená aplikace obdrží tmavý režim, zkuste použít funkci Force Dark mode. Je pravděpodobné, že v aplikaci umožní tmavé uživatelské rozhraní. I když s tím možná nebudete mít štěstí. Nicméně možnost vynutit povolení tmavého uživatelského rozhraní v aplikacích je bonus.

Čtěte dále: 10 funkcí uživatelského rozhraní Samsung One, o kterých byste měli vědět

Leave a Comment