Pokud váš kurzor stále překračuje cíl na ploše Windows 10, může být na vině funkce známá jako akcelerace myši. Deaktivace může zvýšit přesnost vašeho ukazatele a umožní vám pokaždé přistát přímo na místě.

  • Co je zrychlení myši?
  • Jak zakázat akceleraci myši

Co je zrychlení myši?

Akcelerace myši ve Windows 10 je funkce, která zvyšuje vzdálenost a rychlost pohybu kurzoru po obrazovce v reakci na rychlost pohybu fyzické myši.

Pokud je povolena akcelerace myši, pokud byste rychle pohnuli fyzickou myší o tři palce, kurzor by se mohl pohybovat z jedné strany obrazovky na druhou. Pokud byste však pohybovali myší přesně na stejnou vzdálenost, jen mnohem pomaleji, kurzor by se mohl dostat jen do poloviny obrazovky.

Tato funkce je ve výchozím nastavení povolena na zařízeních s Windows 10 a cílem je zvýšit přesnost vašeho kurzoru. Pro mnohé to má přesně opačný efekt — zvláště pro hráče. Pokud zjistíte, že je to váš případ, můžete to zakázat.

PŘÍBUZNÝ: Kompletní průvodce zlepšením výkonu počítačových her

Jak zakázat akceleraci myši

Chcete-li vypnout funkci akcelerace myši, napište „Nastavení myši“ do vyhledávací lišty Windows a ve výsledcích vyhledávání klikněte na „Nastavení myši“.

Do Windows Search zadejte „Nastavení myši“ a klikněte na možnost Nastavení myši.

Zobrazí se okno Nastavení myši. Najděte skupinu „Související nastavení“ napravo od okna (nebo dole, pokud je vaše okno malé). Klikněte na „Další možnosti myši“.

Klikněte na „Další možnosti myši“.

Zobrazí se okno Vlastnosti myši. Klikněte na kartu „Možnosti ukazatele“.

Klikněte na kartu "Možnosti ukazatele".

reklama

Ve skupině Pohyb zrušte zaškrtnutí políčka „Vylepšit přesnost ukazatele“ a poté klikněte na „Použít“.

Zrušte zaškrtnutí políčka „Vylepšit přesnost ukazatele“ a klikněte na „Použít“.

Akcelerace myši je nyní zakázána.

To by vám mělo pomoci přesněji přistát na vaše cíle. Ale pokud jste hráč a stále máte problémy, mohl by být čas přečíst si DPI myši a míru průzkumu a investovat do myši, která je určena pro hraní her.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku