Brožury jsou praktickým marketingovým nástrojem, který používá téměř každá existující společnost. Jejich vytvoření zabere jen pár minut a můžete to udělat přímo ve Wordu pomocí šablony nebo úplně od začátku. Tady jak.

Vytvořte brožuru pomocí šablon

Nejjednodušší způsob, jak vytvořit brožuru, je pomocí jedné z mnoha dostupných šablon, které Word nabízí.

PŘÍBUZNÝ: Jak vytvořit svislé odtrhávací stránky v aplikaci Microsoft Word

Chcete-li začít se šablonou, otevřete nový dokument, do pole pro vyhledávání šablony zadejte 淏rochure a stiskněte klávesu 淓nter. Objeví se velká knihovna šablon brožur aplikace Word. Vyberte si ten, který se vám líbí.

Vyberte šablonu brožury ve Wordu

Po výběru se zobrazí banner obsahující informace o šabloně. Přečtěte si informace a poté vyberte tlačítko 淐reate.

Tlačítko Vytvořit šablonu

Nyní vše, co musíte udělat, je vložit příslušný text a obrázky do zástupných symbolů šablon a poté brožuru začít distribuovat.

reklama

Pokud jste nemohli najít šablonu, která by vám vyhovovala, můžete si ji vytvořit od začátku.

Vytvořte brožuru od nuly

S otevřeným novým prázdným dokumentem přejděte na kartu 淟ayout. Zde vyberte možnost 淥orientace, která se nachází v sekci 淧age Setup. Z rozbalovací nabídky, která se zobrazí, vyberte možnost 淟andscape, což je nezbytná orientace pro trojité sklady.

Změňte orientaci dokumentu na šířku

Dále si dáme trochu více prostoru pro práci zmenšením okrajů stránky. Chcete-li to provést, vraťte se do skupiny Nastavení věku na kartě Rozvržení a vyberte tlačítko Arginy.

Možnost okrajů v nastavení stránky

U brožur je obecně dobré ponechat okraje stránky na 0,5 nebo méně. Rychlým řešením je výběr možnosti šipky 淣 z rozbalovací nabídky. Chcete-li okraje ještě více zmenšit, můžete vybrat možnost 淐vlastní okraje a zadat ideální velikost.

Snížit marži

Nyní je čas přidat do naší brožury sloupce a rozdělit stránku na různé části. Zpět ve skupině Nastavení věku na kartě Rozložení vyberte tlačítko sloupce.

Možnost sloupců

Zobrazí se rozbalovací nabídka. Zde vyberte ze seznamu strukturu sloupců, kterou chcete používat, nebo prozkoumejte další možnosti výběrem možnosti „nebo sloupce“.

Vyberte typ sloupce

reklama

Když je rozvržení připraveno, vše, co zbývá udělat, je vložit obrázky (výběrem možnosti ze skupiny Ilustrace a výběrem grafiky) a přidat text. Po dokončení budou vaše brožury připraveny k distribuci.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii prohlížení produktů na Amazonu