Vytváření a odstraňování číslovaných seznamů ve Wordu je snadné pomocí příkazu 淣umbering na pásu karet. Pokud však dáváte přednost používání klávesnice, existuje způsob, jak rychle vytvořit číslovaný seznam pomocí klávesové zkratky.

K příkazu pro tvorbu číslovaných seznamů přidáme klávesovou zkratku. Chcete-li tak učinit, klikněte pravým tlačítkem kamkoli na pás karet a z místní nabídky vyberte možnost „Přizpůsobit pás karet“.

V dialogovém okně Možnosti ordu se zobrazí obrazovka „Přizpůsobit pás karet a klávesové zkratky“.

V dialogovém okně „Přizpůsobit klávesnici“ vyberte „Příkazy ll“ v seznamu kategorií.

Přejděte dolů v seznamu příkazů a vyberte možnost 淔ormatNumberDefault?

Umístěte kurzor do editačního pole 淧ress new shortcut key a stiskněte kombinaci klávesových zkratek, kterou chcete použít k vytvoření číslovaného seznamu. Použili jsme 淎lt + N, protože to není přiřazeno k ničemu jinému ve Wordu. Klikněte na 淎sign?

reklama

Nová klávesová zkratka je přidána do seznamu aktuálních kláves.

Pokud jste provedli jiné změny v dialogovém okně Možnosti ordu (ne v dílčím dialogu), klepnutím na tlačítko K přijměte změny a zavřete dialogové okno. V opačném případě klikněte na tlačítko Zrušit?

Chcete-li odstranit číslo z položky číslovaného seznamu, jednoduše znovu stiskněte klávesovou zkratku. Číslo a odsazení odstavce jsou odstraněny. Můžete také stisknout 淐trl + Q pro odstranění číslování odstavců, ale odstavec zůstane odsazený.

Word může také automaticky vytvořit číslovaný seznam, tuto funkci však můžete vypnout.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu