Microsoft Word je schopen publikovat obsah na platformách blogů od Office 2007. Tato funkce je stále dostupná a dospěla do bodu, kdy dává Windows Live Writer za své peníze. Zde je návod, jak jej nastavit.

Jak vytvořit příspěvek na blogu v Office 2013

Když spustíte Word, měli byste někde v horní části obrazovky vidět šablonu příspěvku na blogu. Toto je šablona, ​​která nám umožní zveřejňovat obsah, který vytvoříme, na náš blog. Takže pokračujte a dvakrát na něj klikněte.

Při prvním použití šablony si budete muset založit blogový účet, aby Word věděl, kam a jak váš obsah zveřejnit. To je velmi důležité, protože různé platformy blogů vyžadují různé formátování informací.

Word podporuje překvapivý počet platforem hned po vybalení. How-To Geek běží na WordPressu, takže to vybereme my, ale klidně si vyberte platformu, na které váš blog běží, a klikněte na Další.

Pravděpodobně budete muset zadat nějaký druh adresy URL, aby Word věděl, kam má váš obsah zveřejnit, ale také chceme, aby si zapamatoval naše uživatelské jméno a heslo, takže jsme se rozhodli zaškrtnout políčko „Zapamatovat si mě“.

reklama

Poté můžete jednoduše napsat příspěvek na blog pomocí všech známých možností úprav, na které jste zvyklí při práci v aplikaci Microsoft Word.

V How-To Geek zpočátku publikujeme vše jako koncept, aby bylo možné upravit a zkontrolovat. Chcete-li odeslat aktuální příspěvek do konceptu, klikněte na rozevírací seznam publikování a vyberte možnost Publikovat jako koncept. Případně můžete kliknout na Publikovat, pokud chcete, aby byl příspěvek okamžitě zveřejněn.

Poté se můžete přihlásit do administrátorské sekce svého blogu a zobrazit příspěvek, který na vás čeká.

Úpravy fungují ohromně dobře, vkládání správných HTML tagů všude tam, kde jste použili známé možnosti formátování slov.

Myslím, že bych dokonce mohl přejít na Word jako editor obsahu. Dejte nám vědět, jak se na funkci cítíte v komentářích.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak používat ovládací prvky hudby v Mapách Google pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?