Naše články z Geek School mohou být pěkně komplikované a není důvod dělat spoustu šílených věcí na svém vlastním stolním počítači. Místo toho můžete pouze VirtualBox jako my vytvářet virtuální stroje pro všechna vaše testování. Zde je návod, jak na to.

Můžete dokonce prosíťovat více virtuálních strojů dohromady, takže pokud máte v počítači slušné množství paměti RAM, můžete plně otestovat scénář, aniž byste si vůbec zasahovali do nastavení počítače. Je to mnohem bezpečnější způsob učení!

Než začneme, budeme potřebovat několik věcí:

  • Kopii VirtualBoxu, kterou lze získat zde.
  • ISO Windows 7, které můžete získat legálně od společnosti Microsoft pomocí jedné z těchto metod.
  • ISO Windows Server 2008 R2, kterou lze získat zde.

Nastavení vaší laboratoře

První věc, kterou musíme udělat, je nainstalovat VirtualBox, a protože se jedná o další, další dokončovací typ instalace, jsme si jisti, že to zvládnete během chvilky.

Po dokončení instalace jsme připraveni vytvořit náš první virtuální stroj.

reklama

Protože budeme mít klienty i servery, nazveme to Windows 7 (klient) a z rozevíracího seznamu vybereme operační systém Windows 7 a poté klikneme na další.

Dále budete chtít přidělit VM slušné množství paměti, minimum je 512 MB, ale protože toho mám v PC docela dost, rozhodl jsem se dát svému VM místo toho 2 GB. Bezpečná sázka je však pravděpodobně 1 GB.

V tuto chvíli stále potřebujeme přidat pevný disk do našeho virtuálního počítače, takže přepněte přepínač na 淐vytvořit virtuální pevný disk a poté klikněte na vytvořit.

Existuje mnoho typů virtuálních pevných disků, ale možnost VDI je pro naše účely v pořádku.

Pevné disky poskytují o něco lepší výkon z pohledu HDD a upřímně řečeno potřebujeme veškerý výkon, který můžeme získat. Takže přepněte rádio na možnost Fixed size a klikněte na další.

Minimální doporučené místo pro Windows 7 je 25 GB, ale pokud máte místo navíc, zvýšení na 30 GB nevadí.

reklama

Jakmile VirtualBox dokončí vytváření našeho disku, můžeme začít.

Stále však potřebujeme nakonfigurovat některá nastavení, takže než se příliš vzrušíte, klikněte na nabídku Stroj a vyberte Nastavení? volba.

Když se otevře dialogové okno nastavení, přepněte se do sekce úložiště a poté klikněte na prázdný řadič IDE, který najdete na pravé straně.

Nyní se podívejte ještě více doprava a klikněte na malou ikonu CD, zde budete chtít vložit virtuální CDDVD do jednotky.

Nakonec chceme přejít do sekce sítě a změnit nastavení sítě z NAT na Internal Network. Tohle je velmi důležité.Pokud to neuděláte, nemůžete vytvořit síť pouze pro vaše virtuální stroje, aby spolu mluvily.

Jakmile budete se vším hotovi, můžete pokračovat a spustit stroj.

reklama

Jakmile se spustí, bude to jako jakákoli jiná instalace systému Windows 7. Nyní, když máme funkční virtuální stroj, budete chtít nastavit jednoho nebo dva další klienty (se systémem Windows 7) a možná jeden virtuální stroj se systémem Windows Server 2008 R2 pro naše nadcházející články Geek School týkající se Windows Server.

Konfigurace

Stisknutím kombinace klávesnice Windows + R otevřete na svém virtuálním počítači okno pro spuštění, poté zadejte ncpa.cpl a stiskněte enter.

Klikněte pravým tlačítkem na síťový adaptér a otevřete vlastnosti.

Poté vyberte Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) a klikněte na tlačítko vlastností.

Nyní změňte možnost přepínače tak, aby umožňovala přiřazení statické adresy IP, poté nastavte svou IP na 192.168.1.1 a masku podsítě na 255.255.255.0, než nastavení použijete kliknutím na OK.

Poznámka: Pro každý virtuální stroj, který přivedete do sítě, budete muset zvýšit poslední číslici v IP adrese o 1. To znamená, že váš první virtuální stroj bude 192.168.1.1 a váš druhý bude 192.168.1.2. Maska podsítě musí zůstat stejná pro všechny virtuální počítače.

reklama

Nyní byste měli být schopni pingnout jakýkoli virtuální počítač z jakéhokoli jiného virtuálního počítače.

To je všechno.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
  • › Jak používat ovládací prvky hudby v Mapách Google pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?