Microsoft Edge zobrazuje proud článků na vašich stránkách Start a Nová karta. Tyto zpravodajské články zahrnují „sponzorované“ záznamy dentálních nástrojů a nabídky kreditních karet s nízkou cenou APR – jinými slovy placené reklamy.

Pokud jste uživatelem Microsoft Edge, můžete to poměrně rychle zakázat. Microsoft bohužel může tyto novinové články znovu povolit poté, co Windows 10 nainstaluje velkou aktualizaci, takže se můžete přistihnout, že je budete deaktivovat znovu a znovu.

Chcete-li tyto články zakázat na úvodní stránce Edge – to je stránka, která se zobrazí, když otevřete nové okno prohlížeče Edge – klikněte na ikonu „Skrýt zdroj“ nebo ozubeného kola v pravém horním rohu stránky.

Zaškrtněte možnost „Skrýt můj informační kanál“ a poté klikněte na „Uložit“.

Informační kanál zmizí z vaší úvodní stránky a uvidíte pouze prázdnou stránku s vyhledávacím polem Bing.

reklama

Když otevřete stránku Nová karta, články se zprávami bohužel stále uvidíte. Úvodní stránka a stránka Nová karta jsou podobné, ale z nějakého důvodu mají odlišná nastavení.

Chcete-li skrýt zpravodajské články na stránce Nová karta, klikněte na možnost „Skrýt zdroj“ nebo ozubené kolo v pravém horním rohu stránky Nová karta.

Vyberte „Nejlepší weby“, chcete-li zobrazit pouze seznam svých nejlepších webů, nebo „Prázdná stránka“, chcete-li při každém otevření stránky Nová karta zobrazit prázdnou stránku. Až budete hotovi, klikněte na „Uložit“.

Zpravodajské články zmizí z úvodní stránky Edge i stránky Nová karta – alespoň dokud je Edge po aktualizaci Windows znovu neaktivuje.

Tyto sponzorované reklamy jsou jen jedním z mnoha typů reklam zabudovaných do Windows 10.

PŘÍBUZNÝ: Jak zakázat veškerou vestavěnou reklamu ve Windows 10

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu