Pokud používáte aplikaci Windows Sticky Notes, budete rádi, když budete vědět, že můžete své poznámky zálohovat a dokonce je přesunout do jiného počítače, pokud chcete. Jak to uděláte, závisí pouze na verzi systému Windows, kterou používáte.

PŘÍBUZNÝ: Jak používat Sticky Notes ve Windows 10

Aplikace Windows Sticky Notes, podobně jako její protějšek v reálném světě, usnadňuje zapisování poznámek tam, kde je uvidíte – přímo na ploše. Až do výroční aktualizace na Windows 10 byly Sticky Notes desktopovou aplikací. Počínaje Anniversary Update se Sticky Notes místo toho staly aplikací pro Windows Store. Aplikace Store přidala několik zajímavých funkcí, jako je podpora inkoustu, ale stále vám neumožňuje synchronizovat poznámky mezi počítači, i když používají stejný účet Microsoft. Zálohování Sticky Notes, abyste je mohli přesunout do jiného počítače, je docela snadné bez ohledu na to, jakou verzi používáte. Velký rozdíl je v tom, kde se tyto poznámky ukládají.

Místo toho synchronizujte své rychlé poznámky

Aktualizace: Byli jsme informováni, že níže uvedená metoda již nefunguje dobře s nejnovějšími verzemi Sticky Notes. Naštěstí Microsoft přidal cloudovou synchronizaci do aplikace Sticky Notes! Stačí kliknout na ikonu Nastavení ve tvaru ozubeného kola v okně Sticky Notes, kliknout na „Přihlásit se“ a přihlásit se ke svému účtu Microsoft, abyste synchronizovali své Sticky Notes se svým účtem Microsoft. Přihlaste se pomocí stejného účtu Microsoft na jiném počítači a získejte přístup k poznámkám Sticky Notes.

Za prvé: Zobrazit skryté soubory

Sticky Notes ukládá své poznámky do skryté složky hluboko v adresáři Users, takže než začnete, musíte se ujistit, že máte skryté složky viditelné. Ve Windows 8 nebo 10 otevřete Průzkumník souborů, přepněte na kartu „Zobrazit“, klikněte na tlačítko „Zobrazit/skrýt“ a poté povolte možnost „Skryté položky“.

Ve Windows 7 budete ve skutečnosti muset vybrat Nástroje > Možnosti složky, přepnout na kartu „Zobrazit“ a poté vybrat možnost „Zobrazit skryté soubory, složky a jednotky“.

Zálohování souborů Sticky Notes v aktualizaci Windows 10 Anniversary Update (Build 1607) nebo novější

PŘÍBUZNÝ: Jak zjistit, jakou verzi a verzi Windows 10 máte

Nyní jste připraveni najít složku úložiště Sticky Notes. Pokud používáte aktualizaci Windows 10 Anniversary Update (sestavení 1607 nebo novější), najdete je v následujícím umístění, kde username je samozřejmě název skutečného uživatelského účtu. Procházejte tam nebo jen zkopírujte a vložte umístění do adresního řádku Průzkumníka souborů:

C:UsersusernameAppDataLocalPackagesMicrosoft.MicrosoftStickyNotes_8wekyb3d8bbwe

reklama

Vše, co musíte udělat, je zkopírovat vše v tomto umístění do záložní složky umístěné kamkoli chcete. Jen mějte na paměti, že budete chtít pravidelně zálohovat tyto položky, abyste měli novou kopii, nebo zajistit, aby byly zahrnuty do vaší běžné zálohovací rutiny.

Chcete-li obnovit soubory do Sticky Notes – řekněme na jiném počítači, abyste tam měli stejné poznámky – nejprve se ujistěte, že je aplikace Sticky Notes zavřená. Vyhledejte stejnou složku, na kterou jsme vás upozornili výše, a zkopírujte do ní všechny své zálohované soubory a přepište vše, co tam aktuálně je. Když znovu spustíte Sticky Notes, měly by se objevit poznámky, které jste předtím zálohovali.

Zálohujte soubory Sticky Notes v aktualizaci Windows 10 Pre-Anniversary Update, Windows 8 a Windows 7

Pokud používáte Windows 7, Windows 8 nebo sestavení Windows 10 před aktualizací Anniversary (cokoli nižší než sestavení 1607), proces jejich zálohování a obnovy je stejný. Rozdíl oproti desktopové verzi aplikace je v uložení souborů umístění. Soubory Sticky Note pro tyto dřívější verze naleznete na tomto místě:

C:UsersusernameAppDataRoamingMicrosoftSticky Notes

Tentokrát si všimněte, že místo toho, abyste viděli spoustu složek, uvidíte jeden soubor: StickyNotes.snt. Zkopírujte tento soubor do umístění zálohy nebo do stejného umístění v počítači, kam chcete poznámky přesunout.

Je tu poslední věc, kterou byste si měli uvědomit. Poznámky ve verzích aplikace Sticky Notes pro počítače a Store nejsou kompatibilní. Nebudete moci například kopírovat poznámky z počítače se systémem Windows 7 do počítače s aktualizací Windows 10 Anniversary Update.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu