Streamlabs OBS je upravená verze OBS navržená s ohledem na streamery. Přidává podporu pro témata a widgety, zlepšuje vzhled vašeho streamu a přidává podporu pro mnoho užitečných funkcí, jako je zobrazování darů a odběratelů ve streamu, zobrazování živého chatu ve streamu a zobrazování dílčích cílů a bannerů sponzorů.

Instalace a připojení vašich účtů

Streamlabs je k dispozici pouze pro Windows (na rozdíl od OBS, který podporuje Linux a macOS). Mají také aplikace pro iOS a Android pro lidi, kteří chtějí vysílat kameru svého telefonu.

Po instalaci Streamlabs vás požádá, abyste se přihlásili ke svému účtu Twitch nebo YouTube a autorizoval aplikaci ke správě vašeho streamu. Můžete jej používat bez autorizace, ale mnoho funkcí bude deaktivováno.

První věc, kterou uvidíte, bude váš přístrojový panel; toto funguje jako nastavení Streamlabs. Prozatím to můžete zavřít, ale najdete zde ovládací prvky pro správu všeho, na co si vzpomenete.

Zavřete toto okno a přejděte na kartu „Editor“. Pokud jste již OBS používali, bude vám toto rozhraní velmi povědomé.

reklama

Zde můžete nakonfigurovat svůj stream a nastavit různé scény. Zde budete spravovat zdroje vstupu, všechny widgety a celkový vzhled streamu.

Velké tlačítko „Go Live“ nahrazuje všechna nastavení nahrávání OBS, i když hned vedle něj je menší tlačítko nahrávání.

Widgety

Chcete-li začít s widgety, klikněte na tlačítko + ve skupině „Zdroje“. Uvidíte okno se všemi standardními možnostmi OBS pro zobrazení, prohlížeč, zvuk a zachycení hry spolu se specifickými možnostmi Streamlabs.

Přejdeme na „Chat Box“, abychom v samotném streamu zobrazili zdroj našeho chatu v reálném čase. Po přidání na něj poklepejte a otevřete nastavení.

Zde nakonfigurujete ovládací prvky a nastavení pro každý widget. Tento widget pole chatu je docela výkonný a umožňuje vám pro něj psát vlastní styly pomocí vestavěných nástrojů nebo pomocí CSS. Má také již zabudovanou spoustu témat.

Samozřejmě budete muset vše na obrazovce umístit správně. Většina widgetů má výchozí pozici, která funguje dobře, ale pokud je chcete přesunout, stačí na ně kliknout na kartě Zdroje a můžete změnit jejich velikost a přemístit je podle svých potřeb.

Témata

Karta „Témata“ obsahuje předpřipravené šablony, které můžete použít. Pokud se nechcete obtěžovat konfigurací všeho sami, můžete si vyzvednout šablonu odtud.

reklama

Témata se však nevztahují pouze na úplné šablony; jsou zde i témata pro jednotlivé widgety.

Obrazový kredit: VasiliyBudarin/Shutterstock

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku
  • › Jak smazat aplikace na iPhone a iPad