Windows 10 vás nyní automaticky přihlásí do Skype, takže budete k dispozici, takže budete vždy přijímat zprávy a příchozí hovory. Pokud nechcete být neustále přihlášeni do Skype, zde je návod, jak se odhlásit.

Existují dvě různé aplikace Skype. Jeden, aktuálně nazvaný „Skype Preview“, je nyní dodáván s Windows 10 a ve výchozím nastavení vás přihlásí. Pak je tu starší tradiční aplikace Skype pro stolní počítače, na kterou jste pravděpodobně zvyklí a kterou si musíte stáhnout samostatně – i když jakmile to uděláte, spustí se také při spouštění a zůstanete po celou dobu přihlášeni. Zde je návod, jak zastavit běh jedné (nebo obou) verzí Skype na pozadí.

Odhlaste se z nové aplikace Skype Preview ve Windows 10

PŘÍBUZNÝ: Co je nového v aktualizaci Windows 10’s Anniversary Update

Nová aplikace Skype Preview vás ve výchozím nastavení přihlásí poté, co upgradujete na Windows 10’s Anniversary Updateor a nastavíte nový počítač s Windows 10. Pokud to chcete zastavit, musíte se odhlásit z aplikace Skype.

Otevřete nabídku Start a spusťte aplikaci „Skype Preview“. Můžete buď vyhledat „Skype“ a kliknout na zkratku „Skype Preview“, nebo přejděte dolů do sekce „S“ v seznamu nainstalovaných aplikací a klikněte na zkratku „Skype Preview“.

Klikněte na ikonu profilu v levém dolním rohu okna Skype Preview.

reklama

Klikněte na tlačítko „Odhlásit se“ ve spodní části obrazovky stavu vašeho účtu. Skype se odhlásí.

Při příštím spuštění aplikace Skype Preview budete požádáni, abyste se přihlásili pomocí svého účtu. Skype vás znovu nepřihlásí, pokud neposkytnete podrobnosti o svém účtu.

Zabraňte spuštění aplikace Skype Desktop při spuštění

Tradiční desktopová verze Skype dělá po instalaci něco podobného. Automaticky se spustí s vaším počítačem a ve výchozím nastavení vás přihlásí, takže budete vždy online a budete moci přijímat zprávy. Pokud nechcete, aby neustále běžel na pozadí, můžete Skype říct, aby se nespouštěl, když se přihlásíte.

Chcete-li to provést, otevřete tradiční desktopovou aplikaci Skype. To je aplikace „Skype“ v nabídce Start – nikoli aplikace „Skype Preview“, která je součástí Windows 10.

V okně Skype klikněte na Nástroje > Možnosti.

Zrušte zaškrtnutí možnosti „Spustit Skype při spuštění Windows“ a klikněte na „Uložit“.

Skype se automaticky nespustí s vaším počítačem. Spustí se pouze tehdy, když jej spustíte.

Zabraňte spouštění desktopové aplikace Skype na pozadí

Verze Skype pro stolní počítače bude po spuštění nadále běžet a zůstanete přihlášeni. I když okno Skype zavřete, zůstane spuštěný na pozadí.

reklama

Chcete-li zavřít desktopovou aplikaci Skype, vyhledejte ikonu Skype v oznamovací oblasti vedle hodin na hlavním panelu. Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu Skype na hlavním panelu a vyberte „Ukončit“.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu