Někdy potřebujete znát konkrétní verzi programu, který jste nainstalovali, aniž by vám překážely všechny potíže s automatickými aktualizacemi nebo jinými „problémy“. Existuje snadný způsob, jak to udělat? Dnešní příspěvek SuperUser Q&A pomáhá čtenáři zkontrolovat verzi Google Chrome bez problémů s aktualizací.

Dnešní relace otázek a odpovědí k nám přichází s laskavým svolením pododdělení SuperUser Stack Exchange, komunitou řízeného seskupení webových stránek pro otázky a odpovědi.

Otázka

Čtenář SuperUser Franck Dernoncourt chce vědět, jak zkontrolovat verzi prohlížeče Google Chrome, aniž by se automaticky aktualizoval:

Vím, že informace o verzi prohlížeče Google Chrome lze zkontrolovat na adrese chrome://help. Pokud však Google Chrome není aktuální, aktualizuje se automaticky sám bez dotazu uživatele. Jak mohu zkontrolovat verzi prohlížeče Google Chrome nainstalovanou v počítači, aniž by se automaticky aktualizoval? Používám Google Chrome na Windows 7 SP1 x64 Ultimate.

Jak zkontrolujete verzi prohlížeče Google Chrome, aniž by se automaticky aktualizoval?

Odpověď

Přispěvatel SuperUser DavidPostill má pro nás odpověď:

Níže jsou uvedeny některé možnosti.

Do adresního řádku prohlížeče Google Chrome zadejte chrome://version

Zobrazí se číslo verze:

Zkontrolujte verzi pomocí „Programy a funkce“

Ve Windows Nabídka Start, vyberte Kontrolní panel, pak Programy a funkce. Číslo verze se zobrazí v posledním sloupci:

Vypněte Google Update a do adresního řádku prohlížeče Google Chrome zadejte chrome://version

Ke kontrole aktualizací používá Google Chrome dvě systémové služby, Google Update Service (gupdate) a Google Update Service (gupdatem). Chcete-li vypnout automatické aktualizace v prohlížeči Google Chrome, musíme tyto služby Google zakázat. Tyto služby můžete snadno zakázat z Konfigurace systému okna podle následujících kroků.

Mějte na paměti, že vypínání automatických aktualizací by mělo být prováděno opatrně. Pokud často automaticky nebo ručně neaktualizujete Google Chrome, nemusíte dostávat nejnovější aktualizace zabezpečení.

1. Pokud je budete chtít později obnovit, nezapomeňte uložit všechny otevřené karty v prohlížeči Google Chrome a poté prohlížeč zavřete.

2. lis Windows + R otevřít Spustit příkaz dialogové okno.

3. Typ msconfig v krabici a stiskněte Vstupte otevřít Konfigurace systému okno.

4. V Konfigurace systému okno, vyberte Služby Tab.

5. V dolní části zaškrtněte/zaškrtněte políčko Skrýt všechny služby společnosti Microsoft. Tím skryjete všechny služby související s Microsoftem, abyste nezakázali základní služby.

6. Pod Služby hledejte a najděte službu Google Update (gupdate) a Google Update Service (gupdatem).

7. Zrušte výběr/zrušte zaškrtnutí obou služeb Google a klikněte Aplikovat. Klikněte OK pro uložení nastavení.

8. Nyní budete dotázáni, zda chcete ukončit bez restartu, nebo zda chcete restartovat počítač nyní. Vyberte si jedno nebo druhé podle vaší aktuální situace.

To je vše, co k tomu patří! Úspěšně jste zakázali automatické aktualizace v prohlížeči Google Chrome. Chcete-li zkontrolovat, zda byla nastavení použita správně nebo ne, otevřete Google Chrome a klikněte na nabídku Chrome > Nápověda > O aplikaci Google Chrome.

Google Chrome začne zjišťovat dostupné aktualizace. Pokud vidíte “Při kontrole aktualizací došlo k chybě: Kontrola aktualizací se nepodařilo spustit (kód chyby 3: 0x800704C7 systémová úroveň).” poté jste úspěšně zakázali automatické aktualizace v prohlížeči Google Chrome.

Poznámka: Při příštím otevření prohlížeče Google Chrome můžete být požádáni o poskytnutí přístupu pro správce, aby bylo možné v prohlížeči Google Chrome povolit automatické aktualizace. Jednoduše vyberte Ne pokaždé.

Zdroj: Zakažte v prohlížeči Google Chrome automatické aktualizace [Technical Notes]


Chcete něco dodat k vysvětlení? Ozvi se v komentářích. Chcete si přečíst další odpovědi od ostatních technicky zdatných uživatelů Stack Exchange? Podívejte se na celé diskusní vlákno zde.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
  • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music