Když do okna Terminálu zadáte dlouhý příkaz, který jste našli na webu nebo v dokumentu, můžete si ušetřit čas jednoduchým zkopírováním a vložením příkazu na výzvu.

Aktualizace: Podrobnější tipy a triky najdete v našem podrobném průvodci kopírováním a vkládáním textu na příkazový řádek Linuxu.

Začněte zvýrazněním textu požadovaného příkazu na webové stránce nebo v dokumentu, který jste našli. Stisknutím Ctrl + C zkopírujte text.

Stisknutím Ctrl + Alt + T otevřete okno Terminálu, pokud ještě není otevřené. Klepněte pravým tlačítkem myši na výzvu a z místní nabídky vyberte možnost 淧aste.

Text, který jste zkopírovali, se vloží na výzvu. Stiskněte Enter pro provedení příkazu.

Příkaz se provede tak, jak jste jej sami zadali.

reklama

Můžete také zkopírovat text z okna Terminál a vložit jej do jiných programů. Jednoduše zvýrazněte text, klikněte na něj pravým tlačítkem a z místní nabídky vyberte možnost 淐opy. Tento text můžete vložit do textového editoru, textového editoru atd.

Při vkládání zkopírovaného příkazu do okna Terminálu můžete pomocí kláves se šipkami procházet příkazem a pomocí klávesy Backspace smazat text a v případě potřeby jej znovu zadat. To je užitečné, pokud chcete zkopírovat dlouhý příkaz, který má zástupné symboly pro určité části příkazu. Můžete je snadno změnit a přizpůsobit příkaz svým potřebám.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu