Ať už váš Mac začíná ukazovat svůj věk, nebo si jen chcete věci trochu osvěžit, změna tapety je smrtelně snadný způsob, jak vdechnout nový život vašemu nudnému počítači.

PŘÍBUZNÝ: Stáhněte si Tapety z iOS 10 a macOS Sierra Now

OS X (nyní nazývaný macOS) přichází s několika základními tapetami, ze kterých si můžete vybrat, ale můžete také použít vlastní fotografii jako tapetu, která může vaší ploše dodat osobní nádech.

Chcete-li začít, otevřete „Předvolby systému“, což je pravděpodobně ve vašem doku, ale pokud ne, otevřete složku „Aplikace“ a vyhledejte ji tam.

Po otevření Předvoleb systému klikněte na „Spořič plochy a obrazovky“.

Pokud chcete použít tapety společnosti Apple, klikněte na „Apple“ na levé straně.

reklama

Odtud budete mít dvě další možnosti: „Obrázky na ploše“ a „Plné barvy“. První je sbírka fotografií a druhá jsou jednoduše plné barvy s přidaným přechodem.

Když kliknete na tapetu, vaše plocha se automaticky změní na tuto tapetu a odtud můžete jednoduše zavřít Předvolby systému a uložit změny.

Pokud chcete jako tapetu použít vlastní fotografii, můžete kliknout na „Fotografie“, čímž se zobrazí všechny fotografie, které máte uložené ve své knihovně fotografií na iCloudu.

Můžete také kliknout na „Folders“, což vám (ve výchozím nastavení) zobrazí všechny obrázky, které máte ve složce „Pictures“ na vašem Macu.

Pokud máte své fotografie uložené v jiné složce, můžete kliknout na tlačítko „+“ dole a přidat složku, ale abych to nemusel dělat, raději přesunu všechny fotografie, které chci použít jako tapetu, do přesto složku Obrázky.

V závislosti na poměru stran vašeho displeje a poměru stran fotografie, kterou chcete použít jako tapetu, možná budete chtít upravit rozložení tapety kliknutím na rozevírací nabídku nad miniaturou tapety a procházením různá rozvržení, dokud nebude tapeta na obrazovce vypadat tak, jak chcete.

reklama

Ve spodní části si můžete dokonce vybrat, zda chcete tapety otáčet v různých intervalech a náhodně pořadí, abyste získali novou tapetu v konkrétní čas, což může být užitečné, pokud chcete věci měnit každý den.

Opět platí, že jakékoli změny, které provedete, budou provedeny automaticky a okamžitě, takže není třeba kliknout na tlačítko „Uložit“ nebo cokoli jiného. Jinými slovy, jakmile vyberete tapetu, budete mít vše připraveno!

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
  • › Jak používat ovládací prvky hudby v Mapách Google pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music