Než přišel Windows 10, mohli jsme volně měnit zvuky, které se přehrávaly, když jsme se vypínali, odhlašovali nebo se přihlásili k Windows. Z nějakého důvodu Microsoft tyto zvukové akce skryl před úpravou ve Windows 10. Zde je návod, jak je získat zpět.

PŘÍBUZNÝ: Jak přehrát zvuk ve Windows, když stisknete Caps Lock, Num Lock nebo Scroll Lock

Windows byl vždy docela dobrý v tom, že vám umožnil přizpůsobit každý kout a skulinu operačního systému, včetně toho, jaké zvuky se přehrávají pro všechny druhy různých systémových událostí. Můžete dokonce nastavit, aby systém Windows přehrál zvuk, když přepnete klávesy Caps Lock, Scroll Lock a Num Lock. I když si stále můžete přizpůsobit, jaké zvuky se přehrávají u většiny událostí operačního systému, Windows 10 skryl vypnutí, odhlášení a přihlášení. Jsou však stále kolem. Chcete-li je získat zpět, stačí provést několik mírných změn v registru systému Windows.

Přidejte akce zpět do ovládacího panelu zvuku úpravou registru

Chcete-li přidat akce vypnutí, odhlášení a přihlášení zpět do nabídky v aplikaci Ovládací panely zvuku, stačí provést několik malých úprav v registru Windows.

PŘÍBUZNÝ: Naučte se používat Editor registru jako profesionál

Standardní varování: Editor registru je mocný nástroj a jeho nesprávné použití může způsobit nestabilitu nebo dokonce nefunkčnost vašeho systému. Toto je docela jednoduchý hack a pokud se budete držet pokynů, neměli byste mít žádné problémy. To znamená, že pokud jste s ním ještě nikdy nepracovali, zvažte, jak používat Editor registru, než začnete. A před provedením změn rozhodně zálohujte registr (a váš počítač!).

Otevřete Editor registru stisknutím Start a zadáním 渞egedit. Stisknutím klávesy Enter otevřete Editor registru a poté mu udělte oprávnění k provádění změn v počítači.

reklama

V Editoru registru přejděte pomocí levého postranního panelu na následující klíč:

HKEY_CURRENT_USERAppEventsEventLabels

V každém ze tří různých podklíčů uvnitř toho uděláte jednu malou změnu EventLabels klíč. Nejprve se vypořádáme se zvukem vypnutí nebo, jak to Windows rád nazývá, System Exit. Pod EventLabels na levé straně Editoru registru vyberte SystemExit podklíč. Na pravé straně poklepejte na ExcludeFromCPL hodnota.

Všimněte si, že ve výchozím nastavení je hodnota 1, což znamená, že akce je vyloučena z ovládacího panelu. Změňte hodnotu na 0 a poté klikněte na „OK“.

Dále provedete přesně stejnou změnu ve dvou dalších podklíčích uvnitř EventLabels klíč:WindowsLogoff a WindowsLogon . Přejděte do každé z těchto složek a otevřete ExcludeFromCPL hodnotu uvnitř a změňte hodnotu z 1 na 0.

Není třeba restartovat Windows. Můžete pokračovat a otestovat své změny hned. Otevřete aplikaci Sound Control Panel kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru v oznamovací oblasti a výběrem možnosti „Zvuky“.

Nyní byste měli vidět nové akce (Ukončit Windows, Odhlásit se z Windows a Přihlášení do Windows) dostupné v okně výběru a těmto akcím můžete přiřadit jakýkoli zvuk, který chcete.

reklama

Pokud z jakéhokoli důvodu chcete tyto akce z ovládacího panelu znovu skrýt, vraťte se zpět do Editoru registru a změňte každou z nich ExcludeFromCPL hodnoty zpět na 1.

Stáhněte si naše hacky registru na jedno kliknutí

Pokud se nechcete ponořit do registru sami, vytvořili jsme několik hacků registru, které můžete použít. Nejprve si je stáhněte a rozbalte. Uvnitř najdete tři složky s názvem „System Exit Sound Hacks“, „Windows Logon Sound Hacks“ a „Windows Logoff Sound Hacks“. Uvnitř každé z těchto složek najdete dva hacky: jeden pro přidání akce do Ovládacího panelu zvuků a druhý pro opětovné odstranění akce. Poklepejte na hacky, které chcete použít, a proklikejte se výzvami. Když použijete požadovaný hack, změny se projeví okamžitě. Není třeba restartovat Windows.

Zvukové hacky Shutdown-Logoff-Logon

PŘÍBUZNÝ: Jak si vytvořit vlastní hacky registru Windows

Tyto hacky jsou opravdu jen individuální SystemExit, WindowsLogoff, a WindowsLogonpodklíče, zbavené naExcludeFromCPLhodnoty, o kterých jsme hovořili v předchozí části, a poté ované do souboru .REG. Spuštění některého z hacksetů, které mají hodnotu na příslušné číslo. A pokud si rádi pohráváte s registrem, vyplatí se věnovat čas tomu, abyste se naučili, jak vytvořit vlastní hacky registru.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu