Jaká konzolová válka? Microsoft oznamuje Xbox Streaming Stick a aplikaci Smart TV

Rychlá maketa streamovací tyče Xbox. Andrew Heinzman

S E3 za pár dní společnost Microsoft oznámila, že v současné době pracuje na streamovací tyči Xbox Game Pass a aplikaci Game Pass pro chytré televizory. Tyto platformy umožní zákazníkům hrát celou knihovnu Game Pass bez konzole Xbox, pokud je jejich internet dostatečně rychlý, aby zvládl streamování her.

Jednou z nejzajímavějších věcí na streamování her je to, že dokáže proměnit jakékoli zařízení rinkydink ve vyhrazený přehrávač pro hry AAA. Když Microsoft poprvé oznámil Xbox Cloud Gaming v roce 2018, lidé se přirozeně začali ptát, jak by tato technologie mohla ovlivnit svět herního hardwaru. Bude Microsoft pokračovat ve výrobě konzolí, nebo by se Xbox transformoval z produktu na službu?

Jako cloudová služba může Xbox uniknout mnoha nástrahám „konzolových válek“, jako je sedmiletý cyklus konzolí. Streamování her také řeší problém ekonomické nedostupnosti – většina rodin si může dovolit streamovací hůl Xbox, a pokud ne, stále mohou streamovat hry do chytré televize, telefonu, notebooku nebo tabletu.

Jediným velkým zádrhelem, kromě rychlostí internetu (které jsou v USA velmi pomalé), jsou datové limity. Populární poskytovatelé internetových služeb, jako je Xfinity, ukládají svým zákazníkům tvrdé datové limity, které lze velmi snadno překročit při streamování her z cloudu.

I když nemáme časovou osu pro Xbox streaming stick nebo aplikaci pro chytrou televizi, Microsoft říká, že Xbox Cloud Gaming dorazí do prohlížečů Chrome, Edge a Safari během následujících týdnů. Služba dorazí také na iOS prostřednictvím progresivní webové aplikace (protože Apple nechce služby streamování her na App Store). Ti, kteří již používají Xbox Cloud Gaming, by měli zaznamenat zvýšení výkonu někdy tento měsíc, protože Microsoft v současné době upgraduje svá datová centra.

Zdroj: Microsoft přes Ars Technica

Leave a Comment