Kde se ubytovat v Římě – Průvodce oblastí a hotelem

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Řím je na vrcholu seznamu mnoha lidí na evropském cestovním žebříčku kvůli náboženskému významu města, historické architektuře, kulturním zajímavostem a regionální kuchyni. Může však být obtížné rozhodnout se, kam zaměřit svou cestu v Římě, protože existuje tolik různých čtvrtí, čtvrtí a ulic, které mohou prvnímu návštěvníkovi připadat matoucí a ohromující. Na základě vašeho stylu cestování a toho, co chcete ve městě vidět a dělat, zde je několik tipů, kde se v Římě ubytovat.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Proč zůstat zde:Spousta davů a ​​možností restaurace a nočního života.

Jedním z nejoblíbenějších míst k pobytu v Římě je Trastevere, které je na druhé straně řeky od historického centra města. Toto je malebné místo k pobytu a skvělá volba pro páry na líbánkách. Je zde spousta barů, restaurací a kaváren, takže je vzrušující prozkoumat oblast pěšky ve dne i v noci. Zůstaňte zde, abyste měli snadný přístup k některým z nejlepších možností nočního života ve městě a pokud máte rádi nekonvenční sousedy a živou, hipsterskou atmosféru. Počítejte s tím, že zde budete hodně davy lidí, a naplánujte si procházku za památkami.

Proč zůstat zde:Tiché, mimo vyšlapané cesty a bezpečné pro rodiny s dětmi.

Jednou z nejkrásnějších čtvrtí Říma k pobytu je Aventine, která je asi 15 minut nebo více pěšky od hlavních památek, ale je také plná zeleně a skrytých drahokamů. Toto je část města, kde žije mnoho bohatých lidí z Říma, takže je také zábavné podívat se na zdejší krásné domy. Zůstaňte v Aventine, pokud hledáte něco tichého a sejdete z vyšlapaných cest. Zůstává zde mnoho vracejících se návštěvníků Říma, stejně jako rodiny s dětmi. Aventine Hill nabízí krásné výhledy, nízké davy lidí a v blízkosti je Testaccio, kde najdete skvělé restaurace.

Proč zůstat zde:Centrálně umístěný mezi všemi turistickými atrakcemi.

Mnoho cestujících poprvé do Říma zůstává v historickém centru města, Centro Storico, takže mohou být uprostřed veškerého dění. Budete blízko náměstí Piazza Navona a Pantheonu a budete mít snadný přístup k mnoha činnostem při procházkách po dlážděných ulicích. Tato část města je nepochybně turistická a není cenově nejvýhodnější kvůli své výhodné blízkosti a popularitě. Vzhledem k tomu, že v Centro Storico je toho tolik k vidění a dělání, mnoho turistů se nevydává daleko za hranice regionu.

Proč zůstat zde: Módní atmosféra pro gurmány a smíchání s místními obyvateli.

Moderním a rozvíjejícím se místem k pobytu v Římě je Testaccio, což je skvělé místo, kde se chcete vyhnout příliš turistickým oblastem, když končíte dny prozkoumávání této oblasti. Gurmáni milují Testaccio kvůli zdejším autentickým restauracím. Mladí lidé se sem sjíždějí o víkendech na klubovou scénu. Hotelové možnosti jsou v této oblasti omezenější než v některých jiných částech Říma. Když se ubytujete v této moderní části Říma na okraji města, naplánujte si veřejnou dopravu k hlavním památkám. Je to odsud 5 až 15 minut jízdy autobusem do Kolosea a Centro Storico. Testaccio je také doporučeným místem k pobytu, pokud se chcete setkat a setkat se s místními obyvateli, kteří v Římě žijí a město dobře znají.

Proč zůstat zde:Cenově výhodná rezidenční volba pro cestovatele.

Můžete se také ubytovat ve čtvrti San Giovanni/Appio, pokud chcete být v rezidenční čtvrti, která je bezpečná a cenově dostupná. Toto není příliš centrální čtvrť v Římě, ale je dobré se tam ubytovat, pokud chcete být daleko od davů turistů a přesto být blízko veřejné dopravy poblíž linky metra. Často zde pobývají cestovatelé s dětmi, kteří chtějí snížit náklady na hotel.

Proč zůstat zde:Klidná vesnická oblast, která je skvělá pro rodiny.

Monti je klidná vesnická oblast Říma, která má moderní bary, roztomilé butiky a několik vynikajících restaurací. V okolí náměstí Piazza Madonna dei Monti, Via Leonina a Via Urbana je spousta věcí, které můžete vidět a dělat. Tato oblast má bohémskou atmosféru a je skvělá pro páry, které sem cestují na líbánky nebo na výročí. Monti je také blízko k hlavním vyhlídkovým atrakcím starověkých fór a Kolosea. Když zde zůstanete, můžete také nakupovat značkovou módu, dozvědět se o historii a cítit se jako na předměstí. Celkově je zde pěkná rovnováha mezi autentickým Římem a turistickým Římem. Toto je doporučené místo k pobytu, pokud cestujete do Říma s dětmi, protože je to bezpečné a pohodlné.

Proč zůstat zde:Živá čtvrť s dobrou dostupností MHD.

Esquilino je živá čtvrť v blízkosti vlakového nádraží, a proto má docela dobré spojení s ostatními částmi města. Jedná se o multikulturní čtvrť města, kde můžete jíst jídla z celého světa a nakupovat zajímavé suvenýry. Toto je dobré místo k pobytu, pokud cestujete do Říma s nízkým rozpočtem. Ale mějte na paměti, že je zde značný provoz a hluk. Mezi zajímavosti v okolí Esquilina, Castro Pretorio a vlakového nádraží Termini patří Diokleciánovy lázně, náměstí Piazza della Repubblica a četné baziliky.

Proč zůstat zde:Okouzlující a historická oblast s méně davy lidí.

Oblast židovského ghetta v Římě je historická židovská komunita, která byla kdysi používána k udržení této komunity na stejném místě. Ale dnes je to okouzlující římská čtvrť a skvělé místo k pobytu pro váš výlet. Tato oblast má starosvětskou atmosféru a je také domovem trhu Campo de Fiori, náměstí Piazza Farnese a některých starověkých ruin. Židovské ghetto se nachází v centru Říma a nabízí autentický zážitek bez velkých davů v turističtějších částech města.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment