Kompletní průvodce Gmailem vám pomůže naučit se být zkušeným uživatelem.

Lekce 1: Seznámení s Gmailem

Tato řada vám má pomoci zvládnout důležité a užitečné funkce Gmailu Google a jeho jednoduchého, ale chytrého rozhraní. Na konci těchto lekcí vás vezmeme od nováčka k pokročilému uživateli.

Lekce 2: Mobilní aplikace, psaní pošty a konverzace

V této lekci budeme pokračovat v prohlídce rozhraní Gmailu tím, že pokryjeme aplikaci Gmail, konkrétně verzi pro Android. Pak se konečně dostaneme k tomu dobrému, když vám ukážeme, jak psát zprávy a jak můžete své zprávy snadno sledovat pomocí jedinečného zobrazení konverzace Gmailu.

Lekce 3: Správa doručené pošty a štítky

V dnešní lekci vám pomůžeme pochopit, jak lépe kategorizovat doručenou poštu a uspořádat zprávy pomocí štítků a několika předdefinovaných, ale konfigurovatelných karet.

Lekce 4: Filtry pošty a hvězdný systém

Dnešní lekce Geek School rozšíří naši diskusi o štítcích v Gmailu tak, aby zahrnovala filtry, a poté se přesuneme ke sledování důležitých e-mailů pomocí hvězdiček.

Lekce 5: Přílohy, podpisy a zabezpečení

V této lekci se zaměříme na přílohy a na to, jak můžete své e-mailové zprávy vylepšit osobním podpisem.

Lekce 6: Pozvánky a prázdninové odpovědi

Dále budeme mluvit o pozvánkách na akce. Integrace Kalendáře Google do Gmailu vám umožňuje odesílat pozvánky na události přímo v Gmailu bez přístupu ke Kalendáři Google. Můžete také přidávat události ze zpráv Gmailu přímo do Kalendáře Google.

Lekce 7: Používejte Gmail jako seznam úkolů

V dnešní lekci se budeme zabývat tím, jak používat Gmail jako seznam úkolů. Gmail integruje do vašeho účtu jednoduchý seznam úkolů. Google Tasks umožňuje vytvářet seznamy položek, nastavovat termíny dokončení a přidávat poznámky. Můžete dokonce vytvářet úkoly přímo ze zpráv Gmailu.

Lekce 8: Více účtů, klávesové zkratky a vzdálené odhlášení

V této lekci How-To Geek School diskutujeme o tom, jak používat více účtů, odhlašovat se na dálku z Gmailu a jak používat Gmail s klávesovými zkratkami – jednu z funkcí, kterou potřebuje znát každý zkušený uživatel.

Lekce 9: Použijte svůj účet Gmail pro přístup k jiným účtům

Poté, co jsme vám ukázali, jak užitečný může být Gmail, se můžete rozhodnout zkontrolovat všechny své e-mailové účty (Hotmail, Outlook, Yahoo Mail atd.) v Gmailu. Naštěstí může Gmail fungovat jako e-mailový klient a umožňuje vám přijímat e-maily z jiných e-mailových účtů, pokud podporují přístup POP.

Lekce 10: Power Tips a Gmail Labs

Naši sérii How-To Geek School na Gmailu zakončujeme tím, že odhalíme několik tipů pro pokročilé uživatele a zakončíme to pomocí funkcí Gmail Labs.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku