LEGO 1989 Recenze Batmobilu: Skvělé využití dolarů nostalgie

Hodnocení:9/10?

 • 1 – Absolutně horký odpad
 • 2 – Třídění vlažných odpadků
 • 3 – Silně vadný design
 • 4 – Některé výhody, spousta nevýhod
 • 5 – Přijatelně nedokonalé
 • 6 – Dost dobré na nákup ve výprodeji
 • 7 – Skvělé, ale ne nejlepší ve své třídě
 • 8 – Fantastické, s několika poznámkami pod čarou
 • 9 – Drž hubu a vezmi si moje peníze
 • 10 – Absolutní designová Nirvana

Cena: 250 dolarůKup nyní

Josh Hendrickson, Image Craft

Batmobil je jedním z nejikoničtějších vozidel všech dob. Ale Batmobil, který si pamatujete, pravděpodobně závisí na vašem věku. Jako někdo narozený na začátku 80. let bude Batmobil z roku 1989 vždy můj. A nyní jej LEGO znovu vytvořilo v celé jeho černé a tmavě šedé slávě – s několika nešikovnými kousky.

Zde je to, co máme rádi

 • Je to zatracený Batmobil
 • Vyskakovací pistole jsou příjemným doplňkem
 • Batman a Joker vypadají úžasně
 • Dobrá cena za 7 centů za cihlu

A co my ne

 • Poněkud náročné na stavbu
 • Kousky se příliš snadno odlamují
 • Pouze pro zobrazení

Pokud jste dítě 80. let, rok 1989 byl zvláštní rok. Dalo nám to zatím nejvážnější pohled na živou akciBat-manfilm. Byla to možná i ta nejzávažnější živě akční superhrdinská scéna (s ohledem na vynikající, ale stále bouřlivou hru Christophera Reeva Superman).

Batman Michaela Keatona změnil hru se starší verzí Jokera, obrněným Batmanem a jedním z nejlepších Batmobilů, jaké jsme kdy viděli. Myšlenka vlastnit jej v nádherné, detailní podobě LEGO ode mě okamžitě ano.

Ale pokud chcete vlastnit nejlepší Batmanův gadget, připravte se na úžasné funkce, ale obtížné a křehké sestavení.

Řízení a střelba

Pojďme se ponořit do vzhledu Batmobilu z roku 1989, protože tento design dokonale vystihuje. Pokud znáte filmy Michaela Keatona o Batmanovi, okamžitě to poznáte.

Detailní záběr na LEGO Batmboile se zdviženými zbraněmi.
Batmobil, zbraně v ruce Josh Hendrickson

Při délce 23 palců a výšce 4 palců je tento Batmobil obrovský, takže budete chtít dostatek prostoru pro jeho vystavení. Získáte všechny správné detaily od posuvného kokpitu až po plamennou turbínu v zadní části. Na kolech jsou dokonce i máchající křídla podobná Batarangu.

Díky TheLEGO film, děláme si legraci, že Batman staví pouze v černé a velmi tmavě šedé, a navenek to tady vypadá jako pravda. LEGO pokrylo vnější skořepinu vhodnou, lesklou uhlově černou. Tmavě šedé kousky uvidíte pouze tehdy, když otevřete kokpit nebo se podíváte na podvozek.

Pohled shora dolů na kokpit Batmobilu.
Volant funguje a polepy přidávají nějaký detail. Josh Hendrickson

Posuvný kokpit také odhaluje první z několika funkcí, které LEGO začlenilo do stavby. Když je kokpit otevřený, můžete otáčet volantem a přední kola se odpovídajícím způsobem natáčejí. Pokud roztočíte výfuk turbíny, z auta vyskočí pistole, i když je na vás, abyste kryty sundali.

Postavíte si také otočný displej, takže můžete roztočit svůj impozantní Batmobil a vaši přátelé ho mohou obdivovat ze všech úhlů.

LEGO Minifigs jsou dalším příkladem téměř dokonalosti. LEGO přepracovalo kryt Batmana tak, aby co nejlépe odpovídalo „gumovému brnění“ filmům z Keatonovy éry, a nejlepší na tom je svižný plášť. Joker Jacka Nicholsona trefuje všechny správné tóny od jeho fialové fedory až po kyselý květ v jeho klopě.

Detailní záběr Vicky Valeové, Batmana a Jokera ve formě LEGO stojících vedle chrličů LEGO.
Chrliče jsou příjemným dojmem. LEGO

Stejně jako film je Vicky Vale tak trochu „tam“. Minifigurky můžete vystavit na malém stojanu, který připomíná gotický kostel na konci filmu.

Jednou z nevýhod naprostých rozměrů Batmobilu je, že Minifigurka Batmana vypadá neuvěřitelně malinká, když ho posadíte do kokpitu. Je to jako nasadit batole v kostýmu Batmana do skutečného Batmobilu a požádat ho, aby řídil.

Přesto bych raději větší Batmobil, takže je to nevýhoda, která mi nevadí.

TECHNICKÁ sestavení

LEGO tomu neříká Technic set, ale pro funkce volantu a turbíny používá dílky Technic a metody konstrukce. To (mimo jiné) zvyšuje obtížnost tohoto buildu. LEGO to hodnotí jako sadu pro 18+ a to se zdá vhodné.

Mechanismus řízení je nový styl geometrie, který jsme u jiných LEGO vozů s touto funkcí neviděli, ale to je pravděpodobně kvůli samotné šířce Batmobilu.

Je to jednoduché sestavení. Nejnudnější proces je spojování všech dílů, díky kterým turbína zvedá děla. Spustíte je zezadu a téměř až k přední části auta.

Detailní záběr na minifigurku LEGO Batmana.
Batmanova kápě je tak svižná. Josh Hendrickson

Vnitřek je barevný, což pomáhá, když se snažíte zjistit, kam kousky jdou. Celočerný zevnějšek je pravý opak – určit, která cihla kam půjde, je oříšek.

V jednu chvíli pokyny LEGO vyžadují tři konkrétní kusy, ale pouze vám řeknou, co dělat se dvěma z nich. To vedlo k mnoha stránkám, aby se zjistilo, co se pokazilo, ale kus je jen zbytečná rezerva.

Obtížnost stavebnice LEGO nelze měřit pouze počtem dílků. Jsou to skutečně požadované techniky a způsob, jakým musíte vytvářet vrstvy. Batmobil využívá několik unikátních technik, které nenajdete ve „stavebnici“, jako je obchod nebo hrad. Například, přestože má více dílků, LEGO Bradavice je přímočařejší a mnohem rychlejší než LEGO Batmobile.

Tuto stavbu zvládne každý dospělý, ale mladším dětem to může připadat příliš obtížné zvládnout samy.

Batmobil rozbil kolo, Joker utekl

Abychom byli spravedliví, tento Batmobil není tak křehký, aby mu upadlo kolo, ale občas to tak cítí. Při přesunu ze stavebního centra do výstavního centra LEGO nebo do stánku s obrázky jsem ztratil desítky kusů. Největšími pachateli byla snášená křidélka podobná Batarangu nad zadními koly – ta se odlomí, pokud na ně zíráte příliš silně.

Detailní záběr na mechanismus točny LEGO.
Gramofon se netočí tak volně, jak jsem doufal. Josh Hendrickson

Gramofon se také poměrně snadno rozbije, pokud si nedáte pozor, když jej přenášíte, a opravdu to nefunguje tak dobře. Nečekejte, že na něj jen lehce zatlačíte, abyste sledovali, jak se váš Batmobil otáčí; To LEGO prostě neumí. Budete muset provést celou rotaci, takže přemýšlejte o gramofonu jako o funkci pro změnu zobrazení.

Samozřejmě, můj synu chce hrát si s tím, protože kdo by ne? Ale pouhé zatlačení na podlahu způsobí, že cihly odpadnou. Tento Batmobil je určen pouze pro vystavení – další důvod, proč je hodnocen 18+.

Pro lásku k Batmanovi, kupte si to!

Pokud hledáte hračku LEGO Batmobil pro své děti na hraní, tuto sadu nepořizujte. Místo toho jděte na mnohem levnější a pevnější sadu „Pursuit of the Joker“.

Nicméně, pokud jste dospělým fanouškem LEGO (AFOL) a Batmana (AFOB?), rozhodně byste si tuto sadu měli vyzvednout. Pokud jste fanouškem obratu Michaela Keatona jako velkého zlého netopýra, pak je tato sada přesně pro vás.

Pohled na Batmobil zezadu.
Ta zametací křídla se ulomí pokaždé, když se té věci dotknete. Josh Hendrickson

Navzdory tomu, že jde o značkovou sadu, získáte také spoustu kostek za dobrou cenu. Za dobrou nastavenou hodnotu považuji 10 centů za cihlu. Při ceně 250 $ za 3 306 kusů tato sada v průměru stojí kolem 7 centů za cihlu, což je krádež! Získáte také jedinečný kus (čelní sklo) a vlastní verzi krytu Bat.

Z hlediska hodnoty se Batmobil z roku 1989 téměř prodává sám, ale když započítáte nostalgii, je to ještě lepší! Sada je však poněkud křehká – nebudete si s ní hrát. Ale pak jsou některé sady LEGO určeny pouze k vystavení.

Pokud milujete Batmana a LEGO, pořiďte si tuto sadu!

Hodnocení: 9/10Cena: 250 dolarůKup nyní

Tady檚 Co se nám líbí

 • Je to zatracený Batmobil
 • Vyskakovací pistole jsou příjemným doplňkem
 • Batman a Joker vypadají úžasně
 • Dobrá cena za 7 centů za cihlu

A co my ne

 • Poněkud náročné na stavbu
 • Kousky se příliš snadno odlamují
 • Pouze pro zobrazení

Leave a Comment