Lenovo předvádí herní netbook a all-in-one desktop s otočnou obrazovkou

Lenovo

Lenovo přichází na CES s řadou oznámení o nových produktech. Mezi nejnovější patří mimo jiné unikátní all-in-one desktop s otočnou obrazovkou, maličký notebook ve stylu netbooku od NEC a levnější verze již odhaleného Tab P11 Pro. Pojďme se nejprve podívat na to vše v jednom.

Jóga AIO 7 Desktop

Stolní počítače typu „vše v jednom“ bývají buď levné stroje navržené pro terminálový přístup pro více uživatelů, nebo seriózní designové kousky určené pro kreativce, kteří nechtějí notebook. Yoga AIO 7 rozhodně spadá do pozdější kategorie, s kombinací procesoru AMD Ryzen 7 4800H a grafické karty GeForce RTX 2060 (na konfiguraci mlhy). Ale je to jedinečný tvarový faktor stroje, který doslova otočí hlavu: je to první all-in-one, které jsem kdy viděl s monitorem, který lze otočit do režimu na výšku.

Lenovo Yoga AIO 7
Lenovo

Uvedená obrazovka není žádný propadák. 27palcový panel je 4K IPS, což je docela krok nad obvyklým tarifem all-in-one. Mezi další pozoruhodné funkce patří vestavěný reproduktorový panel JBL, barevně sladěná bezdrátová klávesnice a myš a odnímatelná 5MP webkamera. Obrazovka také funguje jako bod vysílání, což umožňuje přímé odesílání videa kompatibilního s Chromecastem. Port USB-C může nabíjet notebook, i když není jasné, kolik wattů poskytuje.

Yoga AIO 7 s klávesnicí a myší
Lenovo

Lenovo říká, že již prodává Yoga AIO 7 v Číně (jako „Yoga 27“) a že v únoru přijde na další trhy, počínaje 1600 dolary. O vydání v Severní Americe není ani slovo.

Lenovo Tab P11

Minulý rok jsme viděli Tab P11 Pro, jakýsi prémiový vzhled konvertibilního stojanu s klávesnicí, který měl na Chromebooku Duet takový dynamický úspěch. P11 Pro běží na Androidu, stejně jako jeho bratříček P11 (ne Pro). IPS obrazovka je jen o chlup menší na 11 palcích, ale jde o výrazný downgrade oproti OLED panelu většího tabletu v kvalitě i rozlišení (2000×1200).

Lenovo Tab P11
Lenovo

P11 běží na čipu Snapdragon 662 spárovaném s „až“ 6GB RAM, což alespoň u některých modelů přidává LTE připojení. Lenovo uvádí až 15 hodin výdrže baterie, což je pro tablet Android docela rozumné. Na rozdíl od Chromebooku Duet není dodáván s klávesnicí v krabici a stejnými vlastnostmi pro přídavný stylus Precision Pen 2 a nabíjecí stojan Smart Charging Station 2.

Lenovo Tab P11 s klávesnicí a stylusem
Lenovo

I když jeho hardware není ohromující, jeho cena je na 11palcový tablet Android docela dobrá. Lenovo uvádí, že P11 bude dodáván později v lednu za cenu pouhých 230 USD.

Koncept NEC LAVIE MINI

Lenovo ve spolupráci s japonským výrobcem elektroniky NEC předvádí LAVIE MINI. Je to malinký konvertibilní notebook, který mi připomíná netbooky řady Asus EEE. Ale tohle nabízí mnohem více šťávy: pod jeho 8palcovou sklopnou obrazovkou a chicklet klávesnicí jsou procesory Intel Core 11. generace s grafikou Iris Xe až po i7. Může také nacpat až 16 GB RAM a 256 GB SSD úložiště. Všechnu tu sílu jsme nacpali do balíčku o hmotnosti pouhých 1,28 libry.

NEC Lavie Mini
NEC

NEC uznává, že LAVIE MINI je dostatečně malý a dostatečně výkonný na to, aby měl nějaké překvapivé přenosné herní kousky, a proto také předvádí doplněk ovladače, který přidává celou sadu tlačítek, která byste viděli na Nintendo Switch (nebo možná ještě vhodnější). , Razer Kishi). K dispozici je také dokovací stanice, která umožňuje uživateli rychle proměnit LAVIE MINI na herní konzoli nebo stolní počítač připojením k obrazovce HDMI a více portů USB-C a USB-A.

Dokovací stanice NEC Lavie Mini HDMI
NEC

Není ani slovo o tom, kdy bude LAVIE MINI vydáno, nebo dokonce jestli bude – je to výslovně koncept. I když dostane datum vydání, zdá se, že je nepravděpodobné, že by se tento produkt dostal z domácího trhu NEC.

Leave a Comment