Linux ve 30: Jak se Android stal, tedy Androidem

The rozhraní sám o sobě je jednou z nejvýznamnějších změn v One UI. Abychom to zjednodušili použití jednou rukou, se Samsung rozhodl oddělit oblast interakce od té prohlížecí. Díky tomu bude vše, co potřebujete, umístěno na spodní části displeje, na dosah vašeho palce. Navíc, s cílem zjednodušit zážitek, budou nyní zvýrazněny důležité prvky barevné bubliny. Konečně můžeme vidět, že design je blíže skladové verzi Androidu než kdykoli předtím. Stále si však všimnete velkého vlivu typického stylu Samsungu, zejména s použitím zaoblených rohů.

Recenze Samsung One UIPoslední aktualizace rozhraní One UI ReviewRecenze Samsung One UI

Poté, co jej viděl na skladě Android Pie, nativní noční režim se nyní dostal do zařízení Samsung. Nastavení je velmi snadné přepínat, nemluvě o tom, že si můžete vytvořit automatický rozvrh. To je zvláště dobré pro ty, kteří to nemají rádi oslnění displeje v noci, ale raději bychom se vyhnuli nažloutlému odstínu způsobenému filtr modrého světla. Je to však také cenná funkce, pokud se vám prostě líbí temná témata obecně. Kromě toho, ačkoli to není něco, o čem často přemýšlíme, je důležité mít na paměti pozitivní dopad životnost baterie. Pokud se o tom chcete dozvědět více, všechny potřebné informace naleznete zde:

Recenze Samsung One UIOne UI Review Theme Day ShadeSamsung One UI Review Theme Night SettingsOne UI Beta Review Téma Night Shade

Všechny aplikace Samsung se nyní řídí stejným způsobem základní koncept na kterém bylo postaveno One UI. Ve skutečnosti to vidíte karty byly přesunuty dolů, takže jsou snadněji dosažitelné. Kromě toho je vzhled hodně Čistič, které vám pomohou soustředit se na to, na čem skutečně záleží. Díky tomu je designový jazyk mnohem konzistentnější a zážitek příjemnější. Podobně, ikony aplikací se také dočkaly nového designu, i když ne každý tuto změnu oceňuje. Možnost změny výchozího balíčku ikon tam ale zůstane.

Název One UI odkazuje použití jednou rukou, který byl hlavním ústředním prvkem nového rozhraní. I když je to první věc, které si všimnete, existuje mnoho dalších důležitých změn, o kterých byste měli vědět. Sestavili jsme seznam těch nejvýznamnějších Změny, takže víte, co můžete očekávat. Kromě toho pro ty, kteří by si jej chtěli nainstalovat na svá vlastní zařízení, poskytujeme také některé informace o technické aspekty uživatelského rozhraní One. Mějte na paměti, že jsme provedli a obnovení továrního nastavení po upgradu, aby byly zajištěny co nejpřesnější výsledky. Nyní je zde naše recenze uživatelského rozhraní Samsung One!

Linux ve 30: Jak se Android stal, tedy Androidem

Operační systém Google Android může vysledovat své kořeny až k poměrně skromnému příspěvku v diskusní skupině Linuse Torvaldse z roku 1991.

Ačkoli je Google (právem) připisován vývoji Androidu, první stavební kameny operačního systému vděčí za svou existenci stejně všudypřítomnému, ale méně uznávanému operačnímu systému Linux. Počítače, servery a Raspberry Pis po celém světě.

Všechny tyto varianty operačního systému, včetně Androidu, mají svůj původ v oznámení učiněném před 30 lety, dnes 25. srpna 1991, v den, kdy tvůrce Linuxu Linus Torvalds, pouhých 21 let, poprvé odhalil, že pracuji na nový operační systém projekt, který by později poskytl linuxové jádro, které bylo použito k vytvoření operačního systému Android, na kterém jste si toto mohli přečíst.

Od Linuxu po Android

První veřejný linuxový zdrojový kód byl vydán 17. září 1991, ale moderní cesta Androidu začala až mnohem později, v říjnu 2003. Mezi těmito daty Linux prošel rozsáhlými revizemi, které jej proměnily ze základního operačního systému na jeden vhodnější operační systém. pro moderní výpočetní prostředí. Důležité je, že Linux codebase je open source, což mu pomáhá přijímat a generovat nespočet příspěvků od vývojářů z celého světa. OS vidlice pro účely od stolních počítačů přes superpočítače až po chytré telefony.

Vývoj operačního systému, který dnes známe, byl postupný: grafické uživatelské rozhraní XFree86 přišlo na trh v roce 1994, zatímco podpora více procesorů byla představena v roce 1996 s Linuxem 2.0, zatímco USB zařízení se konečně stala kompatibilní s Linuxem 2.4 v roce 2001. v době psaní tohoto článku váš smartphone Android téměř jistě používá jádro založené na Linuxu verze 4 nebo vyšší.

Společnost Android Inc. byla založena v roce 2003, ale rozhodnutí použít Linux jako základ pro operační systém pro chytré telefony bylo učiněno poté, co společnost v roce 2005 koupila společnost Google, po níž následovalo vytvoření Open Handset Alliance. Tato silná skupina 34 členů si zvolila otevřený standard pro mobilní zařízení, který vyvrcholil 5. listopadu 2007 představením Androidu 1.0, v souladu s duchem Linuxových open sourceorigins.

Android samozřejmě nemá žádnou zjevnou podobnost s jinými populárními distribucemi Linuxu, jako je Debian nebo Ubuntu. Android má své vlastní mobilní uživatelské rozhraní, typ souboru aplikace APK, virtuální stroj Java pro spouštění aplikací, vlastní správce napájení a spoustu dalších vestavěných nástrojů. v operačním systému, který není kompatibilní s jinými distribucemi. To je veškerá práce navíc, kterou Google udělal za poslední dvě desetiletí, aby optimalizoval Android pro mobilní a další zařízení. Přesto Android stále sdílí základní komponentu a příběh s ostatními distribucemi: linuxové jádro.

Leave a Comment