Livraria Lello – Nejkrásnější knihkupectví na světě – Vědět, než půjdete

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Livraria Lello v Portu v Portugalsku není vaše průměrné knihkupectví. Ve skutečnosti by to mohlo být to nejkrásnější knihkupectví na světě. Uchvátí vás stoleté knihkupectví se secesními a novogotickými detaily, o kterém se říká, že bylo oblíbeným místem JK Rowlingové, když žila ve městě.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Toto knihkupectví se nachází pouhých pět minut od centra města Porto檚 a pochází z roku 1906 a bylo navrženo architektem Xavierem Estevesem. Jakmile vstoupíte do knihkupectví, budete okamžitě zaskočeni a budete žasnout nad zdobenými detaily s jeho královským červeným schodištěm a elegantními vitrážemi, které připomínají spíše kostel než obchod.

Projděte si poklady v jednom z nejstarších knihkupectví v Portugalsku. Chápete, proč je trvale hodnocena mezi nejlepšími knihkupectvími na světě, když vystoupáte po jejím krásném točitém schodišti do 2. patra, když se díváte na její malovanou omítku od podlahy ke stropu a bohaté textury podél její složité výzdoby a rozsáhlého objemu knih.

Podívejte se pozorně a uvidíte, že sloupy jsou zdobeny bronzovými basreliéfy postav portugalské literatury, zatímco prosklené knihovny vytvářejí mírný oblouk nahoře. Sledujte, jak personál knihkupectví bez námahy doplňuje knihy pomocí posuvných žebříků, a pak zvedněte oči a zadívejte se na velkolepý prvek vitrážového světlíku, který je zabudován do stropu.淰ecus v Labore? nebo 淗onor in Work je napsáno napříč designem skla a je mottem obchodu.

Strávte odpoledne procházením sbírky portugalské beletrie a literatury faktu v angličtině a francouzštině. Představte si, jak krásný interiér inspiroval Rowlingovou k vytvoření knihovny v Harry Potterovi v Bradavicích. Rowlingová žila v 90. letech v druhém největším portugalském městě a učila zde angličtinu a trávila čas psaním knihy 淗arry Potter a kámen mudrců v nedaleké kavárně Majestic Cafe.

Poté, co si prozkoumáte Livraria Lello podle svých představ, zastavte se v malé kavárně a vychutnejte si výběr kávy, portského vína a doutníků. Pohodlně se usaďte a v klidu si čtěte své nově zakoupené knihy nebo sledujte, jak se svět míjí.

Knihkupectví Lello:

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment