Mapy Google přidávají zprávy o bezpečnostních funkcích zaměřených na COVID-19

Google

Města a státy se pomalu dostávají z izolace, což znamená více cestování a větší riziko. Mapy Google vám chtějí pomoci implementací několika nových funkcí, abyste měli vždy aktuální informace o COVID-19. To zahrnuje relevantní upozornění a varování o místních pravidlech, jako jsou povinné obličejové masky.

Jednou z významných změn pro velká města přichází metro. Mapy Google vám usnadní zjištění, jak přeplněné metro v tuto denní dobu obvykle bývá. A v případě potřeby můžete vytáhnout živý náhled a zkontrolovat „přeplněnost metra“.

Jak uvedl produktový ředitel Map Ramesh Nagarajan, jednoduše „vyhledáte stanici v Mapách Google nebo klepnete na stanici na mapě a zobrazí se tabulka odjezdů a údaje o obsazenosti, jsou-li k dispozici.

A když jedete, začnou se vám zobrazovat relevantní upozornění na místa na vaší trase. Pokud oblast vyžaduje masky, Google Maps vás o tom informuje. Uvidíte také oznámení o kontrolních bodech COVID-19 a omezeních na vaší cestě, například na hraničním přechodu.

A když vstoupíte do zdravotnického zařízení nebo testovacího centra na COVID-19, Mapy Google vám připomenou požadavky na testování, abyste se nenechali odradit. Zprávy začnou tento týden v Indonésii, Izraeli, na Filipínách, v Jižní Koreji a ve Spojených státech spolu s výstrahami testovacího centra ve Spojených státech.

Zbývající změny se projeví během několika týdnů, takže pokud je ještě nevidíte, měly by nakonec dorazit.

Zdroj: Google přes Engadget

Leave a Comment