Media Chops Yoga C940 nemůže ospravedlnit jeho vysokou cenu

Hodnocení:4/10?

 • 1 – Absolutně horký odpad
 • 2 – Třídění vlažných odpadků
 • 3 – Silně vadný design
 • 4 – Některé výhody, spousta nevýhod
 • 5 – Přijatelně nedokonalé
 • 6 – Dost dobré na nákup ve výprodeji
 • 7 – Skvělé, ale ne nejlepší ve své třídě
 • 8 – Fantastické, s několika poznámkami pod čarou
 • 9 – Drž hubu a vezmi si moje peníze
 • 10 – Absolutní designová Nirvana

Cena: 1200–1785 USDKup nyní

Michael Crider

Yoga C940 je na vrcholu hromady spotřebitelské kategorie 2-v-1 společnosti Lenovo. Určitě má specifikace, které to dokazují, s procesorem Intel 10. generace, 4K konvertibilní dotykovou obrazovkou a elegantním celohliníkovým tělem. Ale při skutečném použití design zaostává, výdrž baterie a hodnota jsou příliš nízké, než aby se daly doporučit.

Zde je to, co máme rádi

 • Vynikající reproduktory
 • Hliníkové tělo
 • Dobré rozložení klávesnice

A co my ne

 • Příliš drahé
 • Slabá výdrž baterie
 • Hlasitý chladicí ventilátor
 • Nepříjemný software

Nedá se to říct hezky: C940 se prostě nevyrovná konkurenci. Kromě jedné výjimečné funkce – nejlepších reproduktorů pro notebooky, jaké jsem kdy slyšel – není pro tento model mnoho, co by ospravedlnilo jeho vysokou cenu. Podívejte se jinde v řadě Lenovo (nebo mimo ni) po prémiovém notebooku.

Design je fajn

C940 je…v pořádku. To je v pořádku. Design karoserie příliš nevyniká, kromě atraktivního celohliníkového pláště. Je to Toyota Camry SE ve formě notebooku.

Logo víka na jógu
Michael Crider

Díval jsem se na to celé týdny a snažil jsem se vytvořit si silnější názor. Je tenký a lehký, vlas pod půl palce a tři libry na mé kuchyňské váze. Ale v oblasti, která zahrnuje notebooky jako Dell XPS 13 a Lenovo ThinkPad X1, není svými rozměry nijak zvlášť pozoruhodný.

Existuje několik malých možností výrazného designu. Přední hrana vyčnívá dopředu jako čepel tanto, víko visí přes opěrku dlaní s malým výstupkem „SÉRIE YOGA“, takže odpouštějící pant můžete otevřít pouze jedním prstem. A mřížka reproduktoru je zapuštěna do jednodílného pantu, který je vizuálně výrazný.

Logo víka série jógy.
Michael Crider

Jedna věc, kterou jsem viděl Lenovo dělat pro několik různých modelů, a kterou neoceňuji, je načítání všech portů na jedné straně stroje. Pro C940 to znamená dva porty USB-C (zdvojení jako vstup napájení), jeden USB-A a konektor pro sluchátka nalevo od klávesnice, na pravé straně není nic jiného než vypínač.

Prosím, pokud budete mít více než jeden USB-C port (dobrá věc!), tak dejte jeden na každou stranu. Z hlediska použitelnosti je mnohem lepší, že jej lze zapojit z obou stran, zejména pro ultrapřenosný design. Rád bych také viděl port HDMI, protože jeho absence znamená, že pro většinu televizorů a monitorů potřebujete adaptér.

Boční porty C940
Všechny porty C940 jsou na levé straně. Michael Crider

Jedinou další pozoruhodnou funkcí pro C940 je dodaný stylus, který se schovává do těla. Na samotném stylusu není nic výjimečného – je lepší než něco pro telefon, jako je Galaxy Note, ale ne tak masité nebo pohodlné jako speciální pera pro řadu Surface nebo iPad Pro. Ale dostat se k němu je utrpení: je to hned vedle zadního závěsu. Prakticky kdykoli chcete stylus, musíte počítač úplně otočit, i když jen proto, abyste prstem nakoupili dost, abyste jej skutečně vytáhli.

Stylus C940 a tlačítko napájení
Stylus se vysune zezadu vedle tlačítka napájení. Není to skvělé. Michael Crider

Špatné umístění stylusu vyvažuje klávesnice. Je provozuschopný – rozhodně lepší než nechvalně proslulý ultratenký design Apple – i když ne tak pohodlný jako nůžkové spínače na řadě ThinkPad. Chci ale podotknout, že na rozdíl od ThinkPadů má tento ve výchozím nastavení funkční levou klávesu Control v rohu. To znamená, že se nemusíte ponořit do nastavení BIOSu, aby fungoval tak, jak má, což je něco, co jsem léta viděl na každém ThinkPadu.

Světla a zvuky

Sakra, tenhle notebook zní dobře. Yoga C940 je s velkým náskokem nejlépe znějící notebook, jaký jsem kdy vyzkoušel. Reproduktory integrované do pantu jsou dostatečně hlasité, čisté a jemné, aby rozeznaly detaily v hudbě a zvukových efektech.

Reproduktory C940.
Zde je obrázek reproduktoru, který zní skvěle. Michael Crider

Nechápejte špatně, nepřekonají ani středobasovou sestavu dedikovaných reproduktorů nebo sluchátek. Pokud se ale často přistihnete, že na svém notebooku posloucháte hudbu a nepotřebujete soukromí ani sílu otřásat stěnou, C940 vám pomůže.

C940 ze strany
Michael Crider

Kéž bych totéž mohl říci o obrazovce. Ačkoli Lenovo zabalilo do naší kontrolní jednotky 4K dotykovou obrazovku (1080p je standardní) a je dostatečně jasné, barvy jsou nudné a bez života. To je ve srovnání s jinými notebooky a mými vlastními, nepochybně levnými, VA a IPS monitory. Obrazovka s rozlišením 1080p by mohla být živější – a se 14 palci stejně nezískáte mnoho zvýšení produktivity nebo výkonu pro extra rozlišení. Ale mohu přezkoumat pouze to, co mi bylo dáno, a to, co mi bylo dáno, je přinejlepším střední.

Vysoké specifikace, vysoká cena

Jak byste očekávali od špičkového modelu, C940 může být vybaven některým z nejlepších dostupných ultrapřenosných hardwaru, alespoň bez toho, aby skákal po něčem mnohem objemnějším. (Čtyř) Core i7-1065G7 v naší recenzní jednotce je upgradem oproti standardnímu i5 za 125 USD se zvýšenou rychlostí až 3,9 GHz.

8 GB RAM je standardem, přičemž 16 GB v naší recenzní jednotce představuje velmi rozumný upgrade za 70 USD.

Úložiště začíná na 256 GB, přičemž až 2TB upgrade SSD je k dispozici za méně než štědrých 300 $. Ve srovnání s tím je upgrade 4K obrazovky rozumnější za 200 $. K dispozici jsou další funkce, jako je dotykový displej, stylus, čtečka otisků prstů a podsvícená klávesnice.

Standardní C940 stojí 1 200 USD přímo od Lenova, přičemž náš vylepšený testovací model stojí 1 605 USD. Maximální cena se všemi dostupnými upgrady je těsně pod 1800 $. Pouliční ceny a ceny dostupné během častých výprodejů Lenova by měly být o něco nižší.

Kdo k čertu dává Anti-Virus na hlavní panel?

Přechod z recenze ThinkPad X1 Extreme na Yoga C940 byl otřesný, i když jen kvůli zahrnutí spousty a spousty zbytečného softwaru na druhém.

Zatímco ThinkPad měl pouze software od Microsoftu a správce ovladačů Lenovo, Yoga je poseta odporným softwarem McAffee, který trvá na tom, že za něj platíte, a téměř to vyžaduje. Při prvním spuštění dokonce sedí na hlavním panelu! Kdo má na hlavním panelu antivirový program?! Nejspíš ani John McAffee, skrývající se ve své Pevnosti samoty kdesi v džungli Belize.

Jdi pryč, NIKDO TĚ NIKDY NECHCE

Je to funkční. Můžete odinstalovat nepříjemné věci. Ale v této cenové hladině byste neměli.

Vysoký výkon, nízká baterie

Zbytek softwaru je méně urážlivý a jakmile odstraníte zbytečný strašák, můžete Windows 10 nadále používat tak, jak jste zvyklí. Zjistil jsem, že notebook je více než schopný zvládnout mou obvyklou pracovní zátěž a dokonce hrát několik základních her s integrovaným GPU Iris Plus, který je součástí dodávky. Je dostatečně robustní, aby snadno zvládl 4K video, i když u těchto her budete muset ztlumit nastavení nebo snížit rozlišení.

Jo a vezmi si sluchátka. Reproduktory mohou znít skvěle, ale jakmile se C940 zvedne a spustí, nebudete je moci slyšet přes malou bzučákovou pilu, která je jeho chladicím ventilátorem. K dosažení maximálního kvílení toho také nepotřebuje mnoho – stačí pár karet Chrome. Je to jedna z největších nevýhod skutečného používání jinak velmi schopného stroje.

Klávesnice C940
Michael Crider

Další velkou nevýhodou z hlediska užitné je výdrž baterie. Průměrně jsem používal pět až sedm hodin přenosného používání, v závislosti na tom, jak moc jsem narážel na Chrome a Photoshop. To…to není skvělé pro notebook, který tvrdí, že je ultrapřenosný. Na plné nabití vás určitě zvládne i cestou letadlem, ale nemůžete očekávat, že s C940 zvládnete pracovní den bez nabíječky.

Nepomůže, že zmíněná nabíječka, i když je to slušná USB-C 65wattová kostka, je, no, cihla. Proč společnosti stále zahrnují tyto staromódní, gigantické napájecí adaptéry, když Anker a podobní vyrábějí elegantní malé cestovní nabíječky, které dokážou vypumpovat právě tolik wattů?

C940 s napájecím adaptérem
Proč jsou napájecí adaptéry USB-C stále gigantické? Michael Crider

Lenovo uvádí, že baterie vydrží až 15 hodin, což vypadá velmi optimisticky. Baterii nemohu považovat za nic jiného než za poruchu.

Hodnota tam není

Pokud by tato verze C940 začínala na zhruba 1200 dolarech, považoval bych to za slušný, i když vadný notebook. Ale za více než 1600 $ za naši kontrolní jednotku to prostě neodpovídá hodnotě. Existují mnohem lepší možnosti, i když potřebujete kabriolet s vestavěným stylusem.

C940 shora
Michael Crider

Řekl bych, že C940 stojí za zvážení, pokud absolutně musíte mít notebook se skvělými reproduktory, ale upřímně, nedokážu si představit, kolik uživatelů to pokrývá. Rozhodně žádný, kterému by nebylo lepší pořídit si levnější a propracovanější notebook a k tomu dobrá sluchátka. A tyto uživatele každopádně odradí hlučný ventilátor.

Zkrátka: příliš drahé, příliš zapomenutelné. Přejděte na další volbu.

Hodnocení: 4/10Cena: 1200–1785 USDKup nyní

Tady檚 Co se nám líbí

 • Vynikající reproduktory
 • Hliníkové tělo
 • Dobré rozložení klávesnice

A co my ne

 • Příliš drahé
 • Slabá výdrž baterie
 • Hlasitý chladicí ventilátor
 • Nepříjemný software

Leave a Comment