Moto 360 (2015) vs Apple Watch: praktické srovnání [Video]

Nyní, když je Android Wear oficiálně kompatibilní se zařízeními se systémem iOS, existuje mnohem více chytrých hodinek, které mají rádi, alespoň pro fanoušky Apple. Uživatelé Androidu okusili první generaci, ale nový Moto 360 společnosti Motorola je jednou z mnoha nových možností, které jsou k dispozici pro obě strany. Otázkou je, zda byste měli dát Motorole své peníze?

Pokud neznáte první generaci nebo Android Wear obecně, můžete se podívat na naši recenzi Moto 360 zde. V letošním roce společnost Motorola aktualizovala vnitřnosti, aby se co nejvíce shodovaly s ostatními nabídkami chytrých hodinek na trhu, ale je jich dost na to, aby si získaly srdce uživatelů iPhone? Stejně jako Apple, i Motorola má pro letošní Moto 360 k dispozici dvě různé velikosti. K dispozici je 42mm verze, která je stejná jako největší nabídka Apple, a o něco větší 46mm verze pro ty, kteří preferují robustnější hodinky.

Každý model obsahuje 1,2 GHz čtyřjádrový procesor Snapdragon 400, 4 GB úložiště a 512 MB RAM. Na 42mm verzi je 1,37palcový displej s rozlišením 360×325, zatímco 46mm má 1,56palcový displej s rozlišením 360×330. Pro srovnání, 1,5palcový OLED displej 42mm Apple Watch má mírně vyšší hustotu pixelů s rozlišením 312 × 390.

Obě zařízení jsou také voděodolná, což rozhodně nesmí chybět žádné elektronické zařízení, které nosíte na zápěstí. Sledování aktivity je k dispozici se snímači srdečního tepu na každém zařízení a lze s jistotou říci, že na plné nabití získáte zhruba jeden den používání, ačkoli Motorola tvrdí, že Moto 360 vydrží až 1,5 až 2 dny v závislosti na možnosti velikosti. ty vybíráš. V každém případě počítejte s nabíjením těchto hodinek v noci.

Podívejte se na naše video Moto 360 (2015) vs Apple Watch níže:

Při porovnání velikostí si všimnete, že 46mm Moto 360 není o moc větší než 42mm Apple Watch, ale při nošení na zápěstí je rozdíl opravdu znát. Dávám přednost 42mm vzhledu Moto 360, ale cokoli menšího by na mé paži vypadalo legračně.

Pokud jde o přizpůsobení, Moto 360 jednoznačně vítězí. Za prvé, přijímá jakýkoli 22mm pásek na hodinky s novými výstupky, které byly tentokrát přidány, ale s Apple se budete muset držet proprietárních pásků, které vám mohou přinést trochu peněz, pokud půjdete s oficiálními nabídkami. Můžete to udělat ještě o krok dále a zcela přizpůsobit barvy a variace Moto 360 pomocí Moto Maker.

Pokud jde o přizpůsobení softwaru, může zde mít vedoucí postavení Apple. Oba nabízejí přizpůsobené ciferníky, ale s rozhraním watchOS od společnosti Apple lze dělat mnohem více (až příliš mnoho), než najdete na Android Wear. Jednoduchost Android Wear může být vnímána jako pozitivní aspekt, i když v závislosti na tom, koho se ptáte. Na Apple Watch můžete také telefonovat a používat Siri, zatímco Moto 360 bude reagovat pouze na hlasové vyhledávání a Google Now pro uživatele iOS, ale Android Wear je na Androidu mnohem funkčnější.

U Moto 360 bude vaší primární metodou zadávání dotyková obrazovka. Navigace v nabídkách, aplikacích a dalších věcech bude probíhat pouhým přejetím prstu, ale můžete použít pohybová gesta zápěstí k procházení různých oznámení. Na Apple Watch se většina navigace provádí pomocí dotykové obrazovky, ale na boku je také digitální korunka, která umožní posouvání a přibližování v určitých situacích, a několik tlačítek pro provádění různých úkolů. Bohužel, přemístěné tlačítko na nový Moto 360 po stisknutí zařízení jednoduše uspí, ale celý příběh je zde opět jednoduchost.

Pokud potřebujete pouze upozornění, může být bezpečnější zůstat u Moto 360, ale jeho vstupní bod za 299 $ pro základní model může potenciální zákazníky přivést k Apple Watch pro nativní podporu, která začíná na 349 $ za model Sport. . Je hezké vidět, jak si Android Wear pěkně hraje s iOS, ale vzhledem k tomu, že Google může podporovat jen tolik, aniž by byl schopen využít plný potenciál iOS, je zde zjevné riziko. Nakonec tato volba závisí na osobních preferencích, ale pokud se zaměřujete na jednoduchost, je docela možné, že budete spokojeni s Moto 360 nebo jakoukoli nabídkou Android Wear, která je kompatibilní s iOS.

Který upřednostňuješ? Změnilo nejnovější oznámení společnosti Google o kompatibilitě Android Wear váš názor na nákup nebo ponechání Apple Watch? Pokud používáte Android, Apple Watch samozřejmě nepřichází v úvahu, ale dejte nám vědět, co si myslíte.

Nejnovější zprávy pro Android. Získejte nejnovější informace o aplikacích, operátorech, zařízeních a dalších!

Moto 360

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment